سایت جامع خودرو در ایران


» افسانه porsche ۹۱۱ ؛ فرآوری یک میلیون ۹۱۱ در ۵۴ سال ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

افسانه porsche ۹۱۱ ؛ فرآوری یک میلیون ۹۱۱ در ۵۴ سال

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶


افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

روز گذشته porsche رویداد بسیار خاصی را جشن گرفت. این خودروساز مطرح آلمان به رکورد فرآوری یک میلیون دستگاه porsche ۹۱۱ دست یافت.
نسخه‌ی سبزرنگ کاررا S پس از برونرفت از خط فرآوری، شماره‌ی یک میلیون را به همراه داشت. پیش از این porsche ۹۹۹,۹۹۹ دستگاه ۹۱۱ را فرآوری و به فروش رسانده بود.
به گزارش زومیت این نسخه‌ی ویژه از ۹۱۱ از قطعات و آپشن‌های خاصی بهره می‌برد تا بیش از پیش هنگام را به نمونه‌های اولیه‌ی ساخته‌شده همانند کند. این خودرو پس از یک تور جهانی در ایالات متحده، پیست نوربرگ‌رینگ آلمان و برخی دیگر مناطق، در دیرینکده‌ی porsche در اشتوتگارت پیمان می‌گیرد.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

در فضای درونی، این نسخه‌ی ویژه از porsche از صندلی‌های چرم با دوخت همانند با الگوی سال ۱۹۶۴ porsche بهره می‌برد. در بخش افزارها کیلومتر شمار و چگونگی خودرو، ارقام «۹۱۱ ۱,۰۰۰,۰۰۰» درج شده است که نشان از پیشینه‌ی طولانی این خودروی افسانه‌ای دارد. غربیلک فرمان نیز به سبک خودروهای اسپرت دهه ۱۹۶۰ با چوب آراسته شده است.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

porsche چند نشان «۱,۰۰۰,۰۰۰» دیگر نیز در این ۹۱۱ ویژه پیمان داده است. ستون B و بخش سرنشین کناری داشبورد، از آنگونه‌ مکان‌هایی هستند که porsche نشان ویژه بودن این خودرو را روی هنگام‌ها حک کرده است. همانند نمونه‌‌های اصلی ۹۱۱، گواه کاربرد‌ از قطعات نقره‌ای در برخی اجزای بدنه‌ی بیرونی کاررا S اعم از دستگیره در، پیرامون کناره ‎ ها پنجره و آینه‌های پهلویی هستیم. رینگ‌های ۲۰ اینچی نمادین Fuchs نیز در این خودرو کاربرد شده است. این رینگ‌ها برای سالیان پیاپی یکی از شناسه‌های پدیدار طراحی porsche ۹۱۱ بود.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

پیشرانه‌ی به‌کاررفته در نسخه‌ی ۱ میلیون porsche ۹۱۱، نمونه‌ی تقویت‌شده‌ی ۶ سیلندر دست نویس مجهز به توربوشارژ ۹۱۱ S است که توانایی فرآوری ۴۵۰ اسب بخار قوت دارد. این میزان از توان از راه جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌ی دستی به چرخ‌ها منتقل خواهد شد.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

در پیوسته‌ شما را به مطالعه‌ی چند نکته‌ی گیرا درباره این نسخه‌ی ویژه از porsche ۹۱۱ دعوت می‌کنیم.
در کنار بها هنگفت جعبه‌دنده‌ی هفت سرعته‌ی دستی این porsche ۹۱۱ کاررا S، شرکت porsche نزدیک به ۲۴۰ هزار دلار برای فرآوری این نسخه‌ی ویژه هزینه کرده است.
از یک میلیون porsche ۹۱۱ تولیدشده، ۳۰ هزار دستگاه نمونه‌ی چهار سیلندر ۹۱۲، ۳۲۹ دستگاه مدل ۹۵۹ و ۹۳۴ دستگاه مدل ۹۳۵ به سرنویس مشتقات پیکار‌ای این خودرو عرضه شده‌اند.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

فردیناند porsche زمانی اعلام کرد: «پسینیان خودروی تولیدشده، مدلی اسپرت خواهد بود». گفته‌ی مؤسس porsche بدست مدیرعامل کنونی این شرکت، اولیویر برومه، بدین چهره تغییر یافته است: «پسینیان خودروی تولیدشده، porsche ۹۱۱ خواهد بود».
فردیناند پیچ در روز‌های ابتدایی کار و جنبش خود روی پیشرانه‌ی ۹۱۱ کار می‌کرد. وی مسئول عبور از کاربراتور‌های Solex به نمونه‌ی Weber است. زیرا گونه ها جدید برای کاربرد‌های پیکار‌‌ای بهتر بودند.
porsche گیربکس‌های تیپ‌ترونیک را در دودمان ۹۶۴ با هدف تسخیر بازار ایالات متحده گسترش داد. ولی در به راستی فروش این فرآورده در بازار آمریکا سرعت کمتری در قیاس با دیگر مناطق جهان داشت.
ایالات متحده بزرگ‌ترین بازار porsche برای مدل‌های مجهز به جعبه‌دنده‌ی دستی است.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ سال

جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته‌ی به‌کاررفته در مدل ۹۱۱GT3، نسخه‌ای از جعبه‌دنده‌ی دستی ۷ سرعته‌ی porsche است که خود قطعات مشترک زیادی با جعبه‌دنده‌ی خودکار ۷ سرعته‌ی PDK‌ دارد. با این حال جعبه‌دنده‌ی دستی ۲۳ کیلوگرم سبک‌تر است.
بیشترین نرخ فرآوری ۹۱۱ در سال ۲۰۰۷ با ۳۷ هزار دستگاه بوده است. در حال آماده این نرخ چیزی میان ۳۰ تا ۳۳ هزار دستگاه در سال است.
بر پایه اعلام porsche، ۷۰ درصد ۹۱۱‌-های تولیدشده هنوز در جاده‌ها هستند.
porsche تحقیقات درباره لزوم به کارگیری چهار صندلی در ۹۱۱ را آغاز کرده است. با اینکه بسیاری از مشتریان این خودرو هیچ‌وقت از این بخش هنگام کاربرد نمی‌کنند؛ بار روانی هستی دو صندلی اضافه را نمی‌توان نادیده گرفت. در حال آماده porsche هیچ برنامه‌ای برای حذف این بخش از خودرو ندارد.

افسانه porsche 911 ؛ فرآوری یک میلیون 911 در ۵۴ ساللینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام