سایت جامع خودرو در ایران


» بی‌ ام و سری ۵ ایمن‌ترین خودروی جهان شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


پاداش‌ی ویژه‌ی بنیاد بیمه و ایمنی بزرگ‌راه‌های آمریکا، امسال به خودروی بی‌ام‌و سری ۵ رسید تا افتخارات این فرآورده دوست داشتنی برای سال ۲۰۱۷، تکمیل شود.

تنها چند هفته از شناسایی تازه ترین نسخه‌ی بی‌ام‌و سری ۵ می‌گذرد و این خودرو با چهره و توانایی‌های جدید، از سال ۲۰۱۸ فروخته خواهد شد. این در حالی‌ است که کامیابی‌های مدل ۲۰۱۷۷ همچنان پیوسته دارد و علاوه بر فروش بسیار خوب در سطح جهانی، حالا به سرنویس ایمن‌ترین خودروی جهان شناخته می‌شود. استانداردهای بنیاد ایمنی بزرگ‌راه‌های آمریکا، بسیار سخت‌گیرانه هستند و خودرویی که پس از گذراندن آزمون‌های این نهاد کامیاب به کسب سرنویس +TSP شود، باره قبول جامعه‌ی جهانی خواهد بود.

سری ۵ بی‌ام‌و در همگی آزمایش‌های برخورد، امتیاز خوبی گرفته است و حتی در آزمون همانند‌ساز برخورد با ستون در سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت که یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های برخورد محسوب می‌‎‌شود، امتیاز بالایی دریافت کرده است. در این آزمون که فیلم مربوط به دم در انتهای این مطلب دیده می‌شود، شکیبیدن آسیب‌‌ دیدن سرنشینان به هنگام برخورد بی‌ام‌و با یک ستون (یا درخت تنومند) از گوشه‌ی خودرو، بسیار کم ارزیابی شده است. آزمایش برخورد با ستون، امروزه مهم‌ترین آزمون برخورد برای خودروها محسوب می‌شود؛ چراکه آمار وقوع دم برای خودروهای جهان بسیار بسیار است و در سنجش با آزمایش برخورد کامل از روبه‌رو ( شاخ به شاخ) صدمات جانی بیشتری بر جای می‌گذارد.

سال گذشته، خودروی بی‌ام‌و سری ۵ در آزمون برخورد با ستون، امتیاز میانه دریافت کرده بود و بنیاد ایمنی بزرگراه‌های آمریکا، در باره شکیبیدن آسیب مچ پا و زانوی سرنشین نزدیک به محل برخورد هشدار می‌داد. این درحالی است که مدل ۲۰۱۷، مانند نمونه‌های سال پیش، در آزمایش برخورد کامل از روبه‌رو امتیاز بسیار بالا (Superior) به دست آورده که به انگیزه به کارگیری دو سیستم ایمنی پیش‌گیری از برخورد است. این آی تی‌ها به‌چهره آپشن اضافه، برای خریداران بی‌ام‌و سری ۵۵ قابل سفارش خواهند بود که دربرگیرنده ترمز اضطراری خودکار می‌شود. این سیستم، شکیبیدن برخورد خودرو با موانع در سرعت‌های کمتر از ۴۰ کیلومتر بر ساعت را به صفر می‌رساند.

در آزمایش‌های پیچیده‌ی آی تی روشنایی هم سری ۵ امتیاز خوبی دریافت کرده است. این خودرو با چراغ‌های استاندارد، امتیاز پذیرفتنی (Acceptable) را در کمر بستن دارد؛ ولی با آی تی روشنایی هوشمند که در مدل‌های فول آپشن هستی دارد، صاحب امتیاز بالاتری است. رویهمرفته، بی‌ ام و سری ۵ در آزمون‌های برخورد از جهات گوناگون، کامیاب به کسب امتیاز پیشرفته (Advanced) و عالی (Superior) شده است تا به سرنویس یک خودرو با ایمنی بسیار بالا شناخته شود و در سال ۲۰۱۷ نشان +TSP دریافت کند.

امروزه بی‌ ام و سری ۵ با پیشرانه‌ها و آپشن‌های رفاهی گوناگونی عرضه می‌شود. مدل ۵۳۰i در حالت پایه با پیشرانه‌ی ۲ لیتر توربوشارژ به نیرو ۲۵۰ اسب بخار و به بها ۵۲ هزار دلار قابل خرید است. برای دلبستگی‌مندان به خرید نمونه‌ی نیرومند‌تر، نمونه‌ی ۵۴۰i با پیشرانه‌ی ۳ لیتر توربوشارژ عرضه می‌شود که ۳۳۵ اسب بخار نیرو دارد و همراه با سیستم دو دیفرانسیل هوشمند بی‌ام‌و موسوم به Xdrive، نزدیک ۵۷ هزار دلار بها خواهد داشت. گران‌ترین نسخه‌ی بی‌ ام و سری ۵، مدل M5 است که با پیشرانه‌ی ۴.۴ لیتری توربوشارژ و مجهز به اینترکولر، ۵۷۵۵ اسب بخار نیرو دارد. با این خودرو، می‌توان ظرف ۳.۸ ثانیه با شتاب ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید و نهایت سرعت ۲۶۰۰ کیلومتر بر ساعت را تجربه کرد. بها مدل M5 سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۹۵ هزار دلار است.

 

[ad_2]

لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام