سایت جامع خودرو در ایران


» شناسایی volkswagen‌واگن گلف GTI پرفورمنس با توان بیشتر ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


volkswagen‌واگن به‌تازگی نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ خانوادهٔ هاچ‌بک دوست داشتنی گلف را به بازارهای سراسر جهان عرضه کرده است. همگی اعضای خانوادهٔ گلف دربرگیرنده مدل‌های عادی، استیشن، آلترک، GTI، GTE و… مشمول این فیس‌لیفت شده و راهی بازار شده‌اند ولی دراین‌میان تنها نسخهٔ قدرتمندتر GTI یعنی GTI پرفورمنس مانده بود که هنوز نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ دم شناسایی نشده بود. حالا این سازندهٔ آلمانی سرانجام گلف GTI پرفورمنس فیس‌لیفت را نیز شناسایی نموده تا خانوادهٔ گلف فیس‌لیفت تکمیل گردد. مهم‌ترین تغییر گلف GTI پرفورمنس نسبت به GTI عادی در زیر کاپوت دم چهره گرفته یعنی جایی که خروجی پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو بنزینی TSI دم به ۲۴۵ اسب بخار توان و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور رسیده است که این گشتاور از دور موتور سیکلت تنها ۱۶۰۰ rpm به‌طور کامل در دسترس پیمان دارد.

بنابراین GTI پرفورمنس ۱۵ اسب بخار توان و ۲۰ نیوتن متر گشتاور بیشتری نسبت به نسخهٔ پیش از فیس‌لیفت خود دارد درحالی‌که توان و گشتاور دم به ترتیب ۲۵ اسب بخار و ۲۰ نیوتن متر از نسخهٔ عادی GTI نیز بیشتر است. انتقال این نیرو بدست یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی استاندارد یا یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ خودکار دوکلاچهٔ DSG سفارشی به چرخ‌های جلو انجام می‌گیرد. صرف‌نظر از گونه گیربکس، گلف GTI پرفورمنس برای اینکه از حالت سکون با شتاب صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند به ۶٫۲ ثانیه زمان نیاز دارد درحالی‌که سرانجامً توانا است به بیشینه سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. این ماشین همچنین به دیسک‌های ترمز بزرگ‌تر با کالیپرهای قرمزرنگ و دیفرانسیل الکترونیکی هم مجهز است درحالی‌که در تو یا درون نیز از یک نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی با سیستم اطلاعاتی پرکار volkswagen‌واگن به‌چهره استاندارد سود می‌برد.

ولی بااین‌هستی گلف GTI پرفورمنس جدید نیرومند‌ترین گلف GTI تاریخ محسوب نمی‌شود چراکه پیش از فیس‌لیفت شدن گلف، نسخهٔ فرآوری محدودی از این هاچ‌بک اسپرت آلمانی بنام GTI کلاب‌اسپرت S شناسایی شد که ۳۱۰ اسب بخار توان دارد، می‌تواند ظرف ۵٫۸ ثانیه از صفر با شتاب صد کیلومتر در ساعت و درنهایت به بیشینه سرعت ۲۶۵ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. این خودرو تا چند ماه پیش رکورد تند‌ترین خودروی دیفرانسیل جلوی پیست نوربرگ‌رینگ را در برگزیدن داشت تا اینکه چندی پیش بدست دودمان جدید honda سیویک تایپ R از این مقام خلع شد؛ ولی بااین‌هستی گلف GTI پرفورمنس هم‌اکنون نیرومند‌ترین نسخهٔ تولیدی GTI و همین‌طور نیرومند‌ترین عضو خانوادهٔ گلف پس از گلف R محسوب می‌شود. گلف GTI پرفورمنس ولی فعلاً تنها در بازار بریتانیا عرضه خواهد شد و پذیرش سفارش خرید دم نیز از همین هفته با بها پایهٔ ۲۹,۲۸۰ پوند آغاز می‌گردد.

ولی غیر از GTI پرفورمنس، به خانوادهٔ گلف در بریتانیا مدل جدید دیگری هم با پیشرانهٔ ۱٫۵ لیتری TSI EVO جدید اضافه شده است. این نمونه در دو نسخهٔ گوناگون با ۱۳۰ اسب بخار توان و ۱۵۰ اسب بخار توان ارائه خواهد شد که برای هردوی دم‌ها یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی استاندارد و یا یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ خودکار دوکلاچهٔ سفارشی در دسترس خواهد بود. نسخهٔ قدرتمندتر ۱۵۰ اسبی در حال آماده قابل خریداری است ولی نمونهٔ ۱۳۰ اسبی از تابستان راهی بازار خواهد شد. این پیشرانهٔ چهار سیلندر جدید همچنین به سیستم مدیریت پرکار سیلندرهای volkswagen‌واگن هم مجهز است که در مدل ۱۵۰ اسبی دو سیلندر از چهار سیلندر را خاموش می‌کند و در مدل ۱۳۰ اسبی بلوموشن هنگامی‌که خودرو در سرازیری پیمان می‌گیرد همگی سیلندرها را خاموش می‌کند.

volkswagen‌واگن ادعا کرده است که این گلف جدید در نسخهٔ ۱۵۰ اسب بخاری با گیربکس دستی در هر صد کیلومتر در سیکل ترکیبی ۵٫۱ لیتر بنزین مصرف کرده و ۱۱۶ گرم دی‌اکسید کربن در هر کیلومتر فرآوری می‌کند. این خودرو ظرف ۸٫۳ ثانیه از صفر با شتاب صد کیلومتر در ساعت رسیده و توانایی دستیابی به بیشینه سرعت ۲۱۵ کیلومتر در ساعت را دارد. جزئیات و مشخصات فنی نسخهٔ ۱۳۰ اسب بخاری این موتور سیکلت نیز بعداً اعلام خواهد شد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام