سایت جامع خودرو در ایران


» بازار خودروی آمریکا سکته کرد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

بازار خودروی آمریکا سکته کرد

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶


به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به  نقل از اکونومیست، اواخر ماه گذشته میلادی، شرکت ford، دومین خودروساز امریکا اعلام کرد که رییس خود، مارک فیلدز را برکنار کردن کرده است. جیمز هکت، رییس یکتا گسترش خودروهای خودران، در حال آماده چرخ کارخانه را می چرخاند.

هیات مدیره این شرکت امیدوار است که آقای هکت، بتواند بها سهام ford را که نزدیک به ۴۰ درصد از زمان آقای فیلدر افت کرده بود، برگرداند. ولی با این حال، بسیاری از دشواری ها به ستوه آمده شرکت که دریافتن می شود، برآمده از خود صنعت خودرو است.

برای سالیان سال، صنعت خودروی امریکا یه نقطه روشن در اقتصاد جهانی بود. از آغاز سال ۲۰۰۹، کارگماری در صنعت خودرو، دو سوم افزایش یافت. فروش ماهیانه خودروهای سواری و باری کم وبیش دوبرابر شد. سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، جنرال موتورز و ford گزارش دادند که در سود، رکورد زده اند. این تحریک بازار هم بدست افزایش درخواست برای خودرو های باری و خودروهای شاسی بلند انجام شده است.

با این حال نشانه های در حال رشدی هستی دارد که بازار خودرو امریکا در حال بیرون شدن از راه است. در ماه آوریل، فروش خودروی سواری و خودروهای باری جدید برای چهارمین ماه پیاپی کاهش داشت. براساس گزارش J.D. Power، یک شرکت تحقیقات بازار جهانی، در حال آماده ۷۰ روز درازا می کشد تا معامله گران یک وسیله نقلیه جدید را بفروشند؛ این میزان بالاتر از میانگین ۶۰ روزه تاریخی است.

با پروا به موجودی های انبار شده، خودروسازان بها ها را کاهش و در برابر مشوق های معامله گران را افزایش داده اند. ولی این اقدامات تنها مایه شد سود شرکت ها خورده شود. شرکت جنرال موتورز برای ارضای سرمایه گذاران نگران خود اعلام کرد که قصد دارد ۴ هزار تن از کارگران خود را برکنار کردن کند. ۱۶ ماه می هم، ford اعلام کرد که نزدیک ۱۰ درصد نیروی کار مزدبگیر خود، یا ۱۴۰۰ تن را بیرون خواهد کرد.

رکود این صنعت یکی از دشواری ها دونالد ترامپ به حساب می آید. در مبارزات انتخاباتی، رییس جمهوری وعده داده بود که یک رنسانس در بخش تولیدی امریکا بدست خودروسازان بزرگ دیترویت برپایی خواهد کرد. او تلاش کرد تا بیشتر کارفرمایان صنعت را برای استخدام کارگران جدید و بازگرداندن فرآوری از بیرون از کشور قانع کند.

از زمانی که او وارد دفترش شده است، صنعت خودرو ۴۰۰۰ نیروی کار در کارخانه ها استخدام کرده است. تحلیلگران پیش بینی کرده اند که فروش در سال ۲۰۱۷، ۲ درصد افت می کند و سال پس هم ۵ درصد ریزش خواهد داشت. بدین سان اگر آقای ترامپ به دنبال تحقق وعده های انتخاباتی خود یعنی برپایی «میلیون ها پیشه در بخش فرآوری» است، باید به جای دیگری نگاه کند.چرا که این صنعت در پهنه اشتغالزایی ترامپ را ناامید خواهد کرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام