سایت جامع خودرو در ایران


» شرکت چینی geely مالک proton و لوتوس شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

شرکت چینی geely مالک proton و لوتوس شد

دسته بندی : اخبار ویژه ، جیلی ، خودرو تاریخ : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶


با امضای پیمان نامه میان خودروسازان چینی و مالزی

به گزارش آگاهی ها خودرو ، در این توافق ۴۹٫۹ سهام شرکت یادشده که مالک شرکت انگلیسی لوتوس نیز محسوب می‍شود به geely واگذار شد که افزون بر این ازآنش volvo و شرکت تاکسی لندن را نیز در پسندیدن دارد. این پیمان نامه میان شرکت هلدینگ geely و شرکت مادر proton به نام DBR-HICOM امضا شد.

شرکت چینی geely مالک proton و لوتوس شد

شرکت چینی geely مالک proton و لوتوس شد

با این توافق ۴۹٫۹ درصد از سهام proton و ۵۱ درصد از سهام لوتوس به این شرکت چینی منتقل خواهد شد. در این توافق آمده است هر دو سو در زمینه پژوهش و گسترش، فرآوری و بازاریابی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

شرکت چینی geely مالک proton و لوتوس شد

شرکت چینی geely مالک proton و لوتوس شد

یکی از دیگر از اهداف این توافق این است که با پروا به منابع قابل ملاحظه طرف چینی، proton تبدیل به یک برند پیشتاز در بازار نیمروز شرق آسیا شده و لوتوس نیز از کمبود نقدینگی رهایی یابد.

مدیر اجرایی geely، دانیل دانگهای لی در این باره گفته است: « با پیوستن proton و لوتوس به جمع زیرمجموعه های geely، کار و جنبش ما در بازارهای جهانی و به ویژه نیمروز شرق آسیا افزایش خواهد یافت. geely برای proton افق درخشانی را پیش بینی میکند.»

وی افزود: «ما برای تاریخچه و فرهنگ حاکم بر این شرکت ها بزرگداشت کاملی قائلیم و proton از این پس با آی تی های خلاقانه geely و منابع مدیریتی این شرکت پشتیبانی خواهد شد. درباره لوتوس نیز تجربه ما در احیای volvo بکار خواهد آمد تا بتوانیم تمام گنجایش های این اسپرت ساز باسابقه را آزاد کنیم.»لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام