سایت جامع خودرو در ایران


» گران‌ترین شهرهای گیتی برای پارک خودروها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

گران‌ترین شهرهای گیتی برای پارک خودروها

دسته بندی : اخبار ، خودرو ، هفته نامه تاریخ : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶


شاخص خودروگاه جهانی سال ۲۰۱۷ منتشر شده و در دم گران‌ترین شهرها برای پارک خودروها مشخص شده‌اند.
این شاخص بر پایه‌ی داده‌های Parkopedia است که بیش از ۵۰ میلیون فضای پارک در ۶۵۰۰ شهر در ۷۵ کشور را پوشش می‌دهد. بها‌های موجود در این شاخص به سرنویس مفهوم نرخ خودروگاه‌ها برای عموم مردم محاسبه شده است. این شاخص به ۷ بخش گوناگون از آنگونه پارک ۲ ساعته، پارک روزانه و پارک ماهانه بخش شده است.


برای انجام سنجش‌ی هزینه‌ی خودروگاه در گیتی، تئوری برابری توان خرید در نظر گرفته شده و این فرمایش امکان انجام سنجش‌ی بهای نسبی پارک در شهرهای جهان را میسر کرده است. افزون بر آن، برای برآورد هزینه‌ی نسبی پارک خودرو در هر منطقه، بها‌های جهانی با به کارگیری نرخ‌های ارز در ماه می ۲۰۱۷ به دلار تبدیل شده‌اند.


بیشترین هزینه پارک خودروی کوتاه‌مدت (۲ ساعته) در دو نقطه‌ی شهر نیویورک می‌باشد. برای پارک ۲ ساعته در این نواحی باید ۶۲ دلار پرداخت کرد. به‌طور میانه شهر نیویورک بیشترین نرخ پارک ۲ ساعته یعنی ۳۲٫۹۷ دلار داشته و این میزان در شهر سیدنی برابر با ۲۸٫۴۵ دلار است. دست کم نصفی از مناطق شهر سیدنی نرخ پارک ۲ ساعته ۵۱ دلاری دارند. همچنین شهر بریسبین و ملبورن استرالیا نیز در میان ۵ شهر نخست گران برای پارک خودرو پیمان دارند (به ترتیب میانه ۲۱٫۷۷ و ۲۱٫۵۶ دلاری). بوستون با هزینه میانه ۲۰٫۸۰ دلاری در مکان بعدی پیمان دارد. تنها شهرهای غیر آمریکایی و غیر استرالیایی که در میان ۱۰ شهر گران جهان از نظر هزینه خودروگاه پیمان دارند لندن انگلستان (۱۶٫۲۶ دلار) و توکیوی ژاپن (۱۵٫۱۶ دلار) هستند.


البته پس از تنظیم برابری توان خرید جای نیویورک و سیدنی عوض شده و سیدنی با هزینه میانه ۳۴٫۸۵ دلاری در مکان نخست و نیویورک با هزینه ۳۲٫۹۷ دلاری در رتبه دوم پیمان می‌گیرد.


در بخش پارک روزانه، سیدنی هزینه میانه ۴۶٫۷۳ دلاری برای پارک داشته درحالی‌که لندن با هزینه ۴۵٫۰۱ دلاری در رتبه بعدی پیمان می‌گیرد. دیگر شهرهای تشکیل دهنده ۵ شهر گران این بخش عبارت‌اند از نیویورک (۴۱٫۵۸ دلار)، بریسبین (۳۶٫۳۸ دلار) و پاریس (۳۵٫۱۹ دلار)؛ ولی پس از تنظیم برابری توان خرید، لندن سیدنی را کنار زده و سرنویس گران‌ترین شهر گیتی برای پارک روزانه را با هزینه ۵۷٫۵۱ دلاری به خود برگزیدن می‌دهد.


ولی از نظر هزینه پارک ماهانه نیویورک با هزینه‌ی ۶۰۶٫۳۷ دلاری در رتبه نخست پیمان می‌گیرد. لندن با هزینه ۶۰۳٫۸۹ دلاری دوم است و پس از دم شهرهای زوریخ (۵۴۰ دلار)، آمستردام (۴۲۴٫۷۳ دلار) و سیدنی (۳۹۰ دلار) پیمان می‌گیرند. پس از تنظیم برابری توان خرید لندن با هزینه‌ی پارک ماهانه‌ی ۷۷۱٫۶۷ دلاری در مکان نخست پیمان می‌گیرد. هنگ‌کنگ با هزینه ۷۲۲٫۴۳ دلاری در مکان بعدی پیمان داشته و سپس نیویورک (۶۰۶٫۳۷ دلار)، آمستردام (۵۴۵٫۱۰ دلار) و سیدنی (۴۷۵ دلار) حضور دارند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام