سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی lamborghini هوراکان پرفورمنته 2017 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


آیا این lamborghini هوراکان پرفورمنته ی داغ و جدید می تواند چیزی فراتر از یک لپ تایم خشک و خالی ارائه دهد؟

lamborghini هوراکان استاندارد چیزی کم نداشت ولی در جایگاه سنجش با هوراکان پرفورمنته، پیشرانه ی V10 پیشین کمی رام به نظر می رسد.

به این انگیزه است که نسخه ی پرفورمنته ۲۰۷،۹۲۵ پوندی، خودرویی با چندین تغییر و پیشرفت، با هدف افزایش سطح عملکرد در هر مکانی است. مطابق با گفته ی Maurizio Regianni، یکی از اعضای تیم پژوهش و گسترش ی lamborghini، چهار ستون کلیدی زیر همگی بهبودهای پرفورمنته هستی دارد.

lamborghini هوراکان پرفورمنته 2017

نخستین آنها، مواد سبک وزن است، که درسرتاسر خودرو بکار رفته است. اسپویلر جدید در جلو، باله ی عقب، پوشش پیشرانه و دیفیوزر عقب، همگی از مواد کامپوزیتی ساخته شده اند. نمای پایانی خودرو کمی همانند به آشپزخانه های امروزین شده است، ولی درواقع فیبر کربن های ساطوری شده را در زیر پوششی از رِزین پیمان داده است. این بخش از مواد، صرفه جویی ۴۰ کیلوگرمی نسبت به نسخه ی استاندارد به ارمغان آورده است.

ستون دوم، موتور سیکلت V10 است. در زمانی که خوروهای با عملکرد بالا در حال تقویت توربوشارژ ها هستند، lamborghini همچنان به یکتا ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی چسبیده است و با به کارگیری منیفولد با ورودی جدید، اگزوز بالا آمده و شیرهای تیتانیومی جدید که امکان لیفت بیشتری را فراهم می سازند، نیرو این پیشرانه از ۶۰۲ اسب بخار به ۶۳۱ اسب بخار رسیده است، همچنین گشتاور از ۵۶۰ نیوتون متر به ۶۰۰ یکتا رسیده است. موتور سیکلت این خودرو باشکوه است، ولی بیش از آنی که در یک لحظه باشد.

سومین دسته بندی از گسترش، شاسی این خودرو است. به گفته ی lamborghini، شاسی پرفورمنته ۱۰ درصد بهبود در استحکام ستونی و ۱۵ درصد بهبود در استحکام پیچشی یافته است. سیستم فرمان از نو تنظیم شده است تا پیچش تیزتری در گردش های رو به دورن داشته باشد. دمپرهای کنش پذیر بصورت استاندارد روی خودرو هستی دارد. ولی دمپرهای تطبیق پذیر به شکل انتخابی در دسترس هستند.

lamborghini هوراکان پرفورمنته 2017

خب، رانندگی با پرفورمنته چگونه است؟ درواقع به شکلی درنده خو، تند و به چهره شگفتی آوری، فیزیکی است. نخستین چیزی که پروا شما را جلب می کند، پیشرانه است. شدنی است که توبوشارژ نباشد، ولی ۷۰ درصد از گشتاورش در ۱،۰۰۰ دور بر دقیقه در دسترس است. پس هوراکان به شدت به جلو کشیده می شود. دور موتوری بالاتر از ۸،۰۰۰ دور بر دقیقه به سختی در باور می گنجد. صدای این موتور سیکلت، آنرا به پدیده ای تبدیل می کند; این صدا فریادی چون شیپور است و کم وبیش با نسخه ی پیکار ای هوراکان GT3 یکسان است.

افزایش دور موتور سیکلتِ این خودرو یک لذت است. با تلنگری به ماشین ۹۸ سمت راست، شروعی دوباره با جعبه دنده ی دوکلاچه خودکار و ازنو کالیبره شده، که به راحتی دگرگونی ها را مدیریت می کند،آغاز می گردد. همچنین این جعبه دنده در بیشتر مواقع به نرمی کنش می کند، ولی هرزمان که که جعبه دنده قصد دارد دوباره دنده را بالا ببرد و برگرداند، یک شیفت در برگشت را از دست می دهد.

این خودرو از تجربه نمی کاهد زیرا که تکامل در شاسی این خودرو، چسبندگی باورنکردنی را تحویل می دهد. ما تننظیمات فرمان سر راست lamborghini که در هوراکان های دیگر باره نقد پیمان گرفته بود را آزمون کردیم. در این خودرو بهتر شده است ولی همچنانی حسی کامل به راننده منتقل نمی کند، اگرچه پیش بینی کردنی تر شده است مخصوصا در حالت کورسا که سرعت فرماندهی به خوبی گوش به زنگ شاسی است.

اکسل جلو به لطف کاهش وزن چسبندگی فراوانی دارد و پاسخ دهی سریعتری به دگرگونی ها جهت این lamborghiniِ سبک تر می دهد. شما می توانید  نبود اینرسی را نسبت به بیشتری رقبا در این کلاس، دریافتن کنید و متوجه شوید که پرفورمنته حس چابکی بیشتری دارد و به شما این پیام را می دهد که خودرو را سخت تر و سخت تر به جلو برانید در حالی که حس خودباوری برتکیه ی سیستم چهارچرخ متحرک با کششی کارساز، شما را پُر می کند.

این خودرو عملکردش را با حسی ددمنشانه تحویل می دهد. این خودرو رفتاری چون porsche ۹۱۱ GT3 ندارد و همچنین حسی از توازن، مانند porsche، منتقل نمی کند. شاسی پرفورمنته گویی عملکرد قلدرانه ی را بیرون می دهد، ولی بی هیچ شکی این گاو وحشی، تند، سرگرم کننده و بطور وسیعی کارساز است.

برخی از دستاوردها از سویِ ایرودینامیک پرکارِ این خودروست –  چهارمین ستون از بهبودهای عملکردی lamborghini. این سیستم که ALA نامیده می شود(Aerodinamica Lamborghini Attiva)، از بالچه هایی در اسپویلر جلو و کاور درون پیشرانه کاربرد می کند. در حالت کورسا، خودرو تصمیم می گیرد که چه زمان این بالچه ها را برای افزایش نیروی رو به پایین(دانفورس) باز، یا برای کاهش ضریب درگ برای شتابگیری و سرعت بیشینه، ببندد. همچنین حالتِ بُرداری ایرودینامیکی، برای افزایش دانفورس به یک طرف از خودرو، هستی دارد تا چسبندگی بیشتری در پیچ ها برپایی کند که برآیند اینکه ی دم، میزان فرماندهی از سویِ راننده کاهش خواهد یافت.

lamborghini هوراکان پرفورمنته 2017

آیا میتوانید کارکردن سیستم پرکار ایرودینامیکی را دریافتن کنید؟خب، بی گمان پرفورمنته در پیج های سرعت بالا و ترمزگیری ها، پایداری بیشتری دارد، ولی با پروا به افزایش ۷۵۰ درصدی! دانفورس نسبت به هوراکان استاندارد، چندان مایه ی غافلگیری نیست.

همه این ارقام جدی هستند، ولی، همچنان هر دو سو خودرو گرایش به بازی کردن دارند. پرفورمنته در هنگام ترمزگیری کمی جنبش های پهلویی دارد. حتی هنگامی که سیستم پایداری در حالت کورسا پیمان دارد فرمان ی چرخشِ دُم خودرو را در ورود و برونرفت از پیچ ها می دهد.

بازدهی، خب اگر لازم است که بدانید، مصرف سوخت ۲۰.۶ گالن در هر مایل و نرخ انتشار کربن دی اکسید ۳۱۴ گرم در هر کیلومتر است. ۱۰۰ لیتر هم فضای صندوق در دماغه ی خودرو هستی دارد که می تواند دو کیف لِه شده را در خود جای دهد!

اگرچه کاربری این خودرو کمی بیش از افزایش فضای صندوق است. رانندگی پرفورمنته در جاده با خونسردی حقیق همراه است. این خودرو با سفتی نیز همراه است که جای شگفتی هم ندارد، ولی برخورد نمی کند و تنها در سرعت های پایین کمی متلاطم به نظر می آید. سرعت را بالا ببرید، خواهید دید که خودرو روانتر می شود و دست اندازها  و شیارهای جاده را با ظرافت بیشتری طی می کند.

مشخصات کلیدی:

 • مدل: lamborghini هوراکان پرفورمنته
 • بها: ۲۰۷،۹۲۵ پوند
 • پیشرانه: ۵.۲ لیتر V10 بنزینی
 • توان/گشتاور: ۶۳۱ اسب بخار/۶۰۰ نیوتون متر
 • انتقال نیرو: هفت سرعته دو کلاچه خودکار، چهارچرخ متحرک
 • ۰ تا ۶۰ مایل برساعت: ۲.۹ ثانیه
 • بیشینه ی سرعت: +۲۰۲ مایل بر ساعت
 • مصرف سوخت/CO2: 20.6 مایل بر گالن/۳۱۴ گرم بر کیلومتر
 • چگونگی فروش: اکنونلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

  مطالب محبوب
  اینستاگرام