سایت جامع خودرو در ایران


» تکمیل نخستین آزمایش‌های همگانی روبو ریس در پاریس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


روبو ریس نخستین خودروی پیکار‌ای خودران است که برای نخستین بار آزمایش‌های همگانی خود در پاریس را پشت سر گذاشته است.


این خودرو در شماری از مسابقات امسال ساختاره E به‌چهره آزمایشی شرکت داشته ولی برای نخستین بار به‌چهره یک خودروی تکمیل شده در پیست حضور یافته است. جای تعجبی ندارد که روبو ریس نتوانسته رکوردی را بر جای بگذارد و تنها توانسته یک دور پیست را به‌چهره آهسته طی کند.


مدیر فناوری روبو ریس Bryn Balcombe در مصاحبه با موتور سیکلت اسپورت گفته که کمپانی هنوز در تلاش برای بهینه‌سازی این خودروی پیکار‌ای خودران است.
او گفت:

خودرو تنها چند میلی‌متر با موانع ایمنی فاصله داشت و این از نظر ایمنی دشوار‌ساز است. ما در حال تغییر لاین در دم لحظه بودیم تا مطمئن شویم که خودرو تا این اندازه نزدیک نمی‌شود. خودرو در حالت خود بود و پیرامون را می‌آموخت. یک خودرو در پشت سر جنبش می‌کرد ولی این تنها یک مکانیسم ایمنی به شمار می‌رود.

نیروبخش روبو ریس ۴ پیشرانه الکتریکی ۴۰۲ اسب بخاری است که به هر راننده دستور جنبش ۳۲۰ کیلومتری را می‌دهد. این خودرو دارای دست کم ۵ حسگر لیدار، ۲ رادار، ۱۸ حسگر اولتراسونیک، ۶ دوربین و ۲ حسگر سرعت اپتیکال است که همگی از چیپ انویدیا نیرو می‌گیرند.

روبو ریس می‌گوید خودروهای تکمیل شده در رویداد ساختاره E در جولای و پیش از اینکه ۲۰ نمونه از دم‌ها به ۱۰ تیم گوناگون تحویل داده شود به پیکار خواهند پرداخت.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام