سایت جامع خودرو در ایران


» تایر نو به چه قیمتی؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

تایر نو به چه قیمتی؟

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶


بررسی بازار گونه ها تایر خودرو در ایران + فهرست بها

تایر نو به چه قیمتی؟

فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو- در این مطلب بازار گونه ها تایر خودروهای ایرانی را بررسی خواهیم کرد؛ بازاری که در دم هم تولیدات درونی و هم تایرهای بیگانه حضوری چشمگیر دارند و چشم وهمچشمی پایاپای آنها مایه می‌شود مشتری میان دوراهی بها ارزان و از طرفی گزینش تایر باکیفیت و البته گران‌بها به چالش بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری «فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو»، در این جستار کوشش خواهیم کرد تا با واپسین گزارش روز بازار، تحلیلی کوتاه از برندهای گوناگون را گردآوری کنیم تا شما بتوانید پیش از خرید تایر نو برای خودرو خود، در بازار گزینش هوشمندانه و البته باصرفه داشته باشید. در انتها نیز بها‌های به‌روز گونه ها تایرهای بیگانه و ایرانی را به همراه مشخصات آنها ذکر خواهیم کرد تا با چند و چون بها‌گذاری نیز در بازار آشنا شوید.

تحلیل بها‌های بازار
در باره بها‌های برندهای گوناگون در بازار چند نکته بنیادین هستی دارد؛ نکته نخست این است که نرخ تایرهای ایرانی با اینکه بها ارز نوساناتی را در چند ماه بازپسین به تازگی تجربه کرده است ولی همچنان ثابت بوده و دگرگونی ها بسیار ناچیزی را به خود می‌بیند. تایرهایی همچون یزد تایر، پدیدار، dena و‌… همچنان با بها‌های پیش از زمستان سال پیش به بازار عرضه می‌شوند که روندی بسیار امیدوارکننده را در پیش گرفته‌اند. تایرهای چینی نیز  با گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار نیرومند در بازار حضور پیدا کرده‌اند و کوشش دارند تا کاستی در کیفیت تایر را با گارانتی جبران کنند. نمونه پدیدار این مسئله تایرهای تری‌انگل ساخت چین است که در چهره ویرانی، ترکیدگی، ساییدگی زودرس و‌… به‌راحتی بدست شرکت واردکننده قابل جایگزینی است. بها این گونه لاستیک‌ها نیز در ۴ ماه گذشته دگرگونی ها چندانی نداشته ولی همین نوسان کم بها‌ها با افزایش روبه‌رو بوده است.
بازار تایرهای خوشنام همچون لاستیک‌های ساخت کره و ژاپن نیز به دو دسته بخش می‌شوند. برندهای مشهورتر افزایش قیمتی در نزدیک ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان را برای هر جفت به خود می‌بینند و برندهای جدید ساخت کره و ژاپن که کمی گمنام هستند، افزایش بها کمتری داشته‌اند.

  گزینش سخت در بازار
با پروا به حضور برندهای گوناگون ایرانی و بیگانه انتخابی مطمئن در بازار کمی سخت است، ولی نخستین پیشنهاد ما به شما این است که ضمن رایزنی با فروشنده پیشنهاد او را صددرصد قبول نکنید چراکه اکثر فروشنده‌های تایر درصدد هستند لاستیک‌هایی را به فروش برسانند که با شرکت مادر قراردادهای کلانی امضا کرده‌اند. در بازار اگر دارای تمکن مالی هستید بهترین گزینه پیش روی شما بی گمان خرید تایرهای کره‌ای و ژاپنی است، حتی اگر بودجه شما بیشتر هست می‌توانید تایرهای فرانسوی، آلمانی و آمریکایی را خریداری کنید و از کیفیت و فرسایش کم آنها لذت ببرید. ولی اگر بودجه کافی برای خرید تایر ندارید، در میان دوراهی خرید تایر چینی یا ایرانی پیمان می‌گیرید. تایرهای چینی با آنکه بها ارزان‌تری نسبت به دیگر رقبا در بازار دارند ولی کیفیت بسیار پایین آنها پس از مدتی هویدا می‌شود و شما را به دردسر می‌اندازد. تایرهای چینی گرچه با گارانتی‌های خوش آب و رنگ و خدمات پس از فروش به خریدار تحویل داده می‌شوند ولی در انتها کارایی لاستیک‌های ایرانی را نخواهند داشت. لاستیک‌های ساخت شرکت‌های ایرانی در گونه خود بهترین کیفیت در برابر رقم پرداختی را دارند و از طرفی باید پروا داشته باشید که با خرید لاستیک‌های ایرانی کمک بزرگی به صنعت کشورمان خواهید کرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام