سایت جامع خودرو در ایران


» خوش‌تیپ‌ترین سدان‌های سال 2017 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

خوش‌تیپ‌ترین سدان‌های سال ۲۰۱۷

دسته بندی : 2017 ، چشم انداز ، خودرو ، سدان ، طراحی ، هفته نامه تاریخ : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶


این روزها سدان‌های ۴ درب زیبای زیادی در بازار حضور دارند.
چندین دهه‌ی پیش سدان های ۴ درب به سرنویس خودروهایی کلافه کننده و خانوادگی در نظر گرفته می‌شدند؛ ولی هم‌اکنون کراس اوورها و شاسی بلندها این نیازها را پر کرده‌اند و بسیاری از خودروسازان سدان های خود را تا حد امکان شیک می‌سازند. گزینش تنها ۱۰ سدان زیبارو در بازار کنونی کاری سخت است ولی اندیشه می‌کنیم که این کار را انجام داده‌ایم.

2016 Aston-Martin Vantage
اگرچه بسیاری از خودروهای آماده در این لیست فرآورده برندهای لوکس هستند ولی چندین نمونه‌ی سطح میانی نیز در لیست هستی دارد. اگر اندیشه می‌کنید گزینه‌های دیگری نیز شایسته‌ی حضور در این لیست بوده‌اند ما را از نظرات ارزشمند خود آگاه نمایید.

  • alfa romeo جیولیا


بازگشت alfa romeo به آمریکا با مدل ۴C کوپه استارت خورد؛ یک خودروی اسپورت که پیروان زیادی را پیدا نکرد؛ ولی به جای هنگام سدان جیولیا نقش سطح میانی خود را با استایل گیرا ایتالیایی و نمای جلوی ویژه alfa romeo ایفا کرد. این خودرو در تریم های متفاوتی عرضه می‌شود ولی نسخه کاملاً مجهز کوادروفولیو دارای نمای جلوی گیرا با ورودی‌های بزرگ‌تر هوا است که نمایی به راستیً دیوانه‌وار برپایی کرده است.

  • استون مارتین رپید S


استون مارتین با طراحی رپید ۴ درب کاری هوشمندانه انجام داده است. این خودرو اساساً دو درب اضافی را در بدنه جای داده و تا حد امکان استایل یک استون مارتین را حفظ کرده است. نتیجه‌ی کار یکی از گیرا‌ترین سدان های حال آماده است. البته مطمئن هستیم این برند بریتانیایی آرزو دارد فروش رپید S بهتر باشد.


مردم دوست دارند به شوخی بگویند همگی خودروهای audi یک شکل هستند. بخشی از این حرف درست است ولی درباره‌ی RS7 چیز خاصی هستی دارد. audi نخستین خودروسازی نیست که خودروی ۴ درب و کوپه ساخته ولی بی‌شک یکی از بهترین خودروسازان در این زمینه بوده است. فرآورده audi با پا گذاشتن جا پای مرسدس CLS، دارای خطوط گیرا‌تر و شناورتری بوده و اگرچه نمای جلوی هنگام قابل‌شناسایی‌تر است ولی نمای عقب اسپورت بک به راستیً جدا و گیرا است.


این خودرو طراحی جذابی دارد که مایه جدا شدن هنگام از بسیاری از سدان های دیگر می‌شود. استایل شیک و ارگانیک خودرو پس از گذشتن سال‌های بسیار نیز در یادها ماندگار خواهد شد. اینفینیتی Q50 به آسانی یکی از زیباترین سدان ها در محدوده قیمتی خود است.

Cadillac ATS-V Carbon Black 2017
تازه ترین دودمان cadillac ATS-V نه تنها زیباست بلکه در برابر بهترین‌های ژرمنی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. cadillac توانسته بالانسی پسندیده میان اسپورت و لوکس بودن برپایی کند و در همان سان از نظر طراحی نیز به ریشه‌های آمریکایی خود وفادار بماند.

  • لینکلن کانتیننتال

Lincoln Continental
انجامش کمی زمان برد ولی به نظر می‌رسد لینکلن بازگشته است. کانتیننتال جدید ثابت می‌کند این خودروساز آمریکایی می‌تواند خودروهای جذابی بسازد، حتی اگر طراحی‌های هنگام کمی محافظه‌کارانه باشند. شاید لینکلن هنگام را بهترین بنامد و بگوید کانتیننتال یک خودروی خونسرد، گیرا و یک کانتیننتال است؛ و البته با خودرویی بدون استایل بسیار گیرا طرف هستیم. تنها یک بدنه‌ی روان با خطوط گیرا.

Maserati Ghibli S
گیبلی در سنجش با کواتروپورته کوچک‌تر بوده و بی گمانً شیک‌تر و اسپورت تر نیز هست. شاید این خودرو به پای ساخته‌های ferrari نرسد ولی گیرایی منحصربه‌فرد یک مزراتی را داشته و در بازار سدان های لوکس پرفورمنس موردی جدا است.

2017 Mazda6
ارزان‌ترین خودروی آماده در لیست mazda 6 است. شاید طراحی هنگام کمی کاربرد شده باشد ولی هنوز هم هنگام را دوست داریم و همین خودرو نشان می‌دهد که یک طراحی خوب پس از گذشت چند سال چگونه می‌تواند ماندگار باشد. طراحی خودرو گران‌بهاتر از بهای خودرو بوده و هم حس تجمل و هم حس اسپورت بودن را عرضه می‌کند. با پروا به هستی رقبایی چون honda آکورد و toyota کمری، خوشحالیم می‌بینیم mazda 6 از نظر طراحی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

  • مرسدس- ای mg CLS63

Mercedes-AMG CLS63
برخی کسان معتقدند مرسدس CLS نخستین بار کلاس ۴ درب کوپه را گشایش کرد و هنوز هم یکی از زیباترین خودروهای این کلاس است. CLS تریم‌های زیادی دارد ولی گیراترین تریم CLS63 است. البته مدل ارزان‌تر CLA نیز فرآوری می‌شود که چندین شاخصه طراحی CLS را با خود به همراه دارد.


همانند لینکلن کانتیننتال، volvo S90 از هنگام خودروهایی نیست که شما را میخکوب کند. این خودرو خونسرد بوده و خطوطی شفاف و پروفایلی گیرا دارد. زبان طراحی volvo رویهمرفته مدل‌های تولیدی گسترش یافته و این چیز خوبی است. شاید volvo راه زیادی برای چشم وهمچشمی کامل با audi، مرسدس و ب‌ام‌و در پیش داشته باشد ولی دست کم طراحی هنگام در راه صحیحی جنبش می‌کند.

منبع: autoguideلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام