سایت جامع خودرو در ایران


» دیگر جایگاه خودروهای چینی در بازار مشخص است ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

دیگر جایگاه خودروهای چینی در بازار مشخص است

دسته بندی : خودرو تاریخ : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶


گزارش تصویری از نمایشگاه خودرو کرمان
اگر چند سال پیش را به یاد آوریم، خودروهای چینی آنچنان جایگاه خاصی در بازار ایران نداشتند و بیشتر به خاطر شرایط فروش آسان و آپشن ها کامیاب به فروش می شدند. دردسر اصلی خرید یک خودرو چینی هنگام بود که پس از چند هزار کیلومتر باید با افت بها زیادی خودرو را در بازار آزاد رد می کردیم. دردسر دوم هم قطعات یدکی گران و گاهی افت کیفیت های ناگهانی بود که هر خریداری را از نام خودروهای چینی زده می کرد. در گذشته خرید خودروهای چینی جز پشیمانی چیزی را به دنبال نداشت. وقتی از یک چینی سوار می پرسیدی که آیا خودرو چینی بخرم، احتمالش بسیار که شما را منصرف می کرد.

ولی با نگاه واقع بینانه و برخی آمارها طی دو سال گذشته مشتریان ایرانی دیگر مشکلی با خرید خودروهای چینی ندارند. به پروا به یک گزارش تحلیلی، کسانی که به طور قطعی قصد خرید خودروهایی میان ۴۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان را دارند، در اکثر موارد اطمینان خوبی را نسبت به خودروهای چینی به دست آورده اند و داشتن یک خودرو چینی خوب را در نخستینگی پیمان می دهند. این در حالی است که طی سال های گذشته اکثر مشتریان هیچ وقت به پیشنهاد خرید خودروهای چینی گرایش نشان نمی داند. با اینکه در این چند وقته خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون غیر چینی هم به بازار کشور آمده اند، ولی آنچنان نتوانسته اند که نظر مشتریان را به سمت خود جلب کنند. شاید فروش خودروهای غیر چینی در بازار ایران برای عرضه کنندهایشان خوشنود کننده باشد، ولی درستی این است که امروز بسیاری از خودروهای چینی تیراژ بیشتری را در بحث فرآوری و فروش دارند. همچنین وقتی به بها خودروهای چینی در بازار آزاد نگاه می کنید، اکثر هنگام ها قیمتی بیشتر نسبت به شرکت و کارخانه را دارند و افت قیمتشان نسبت به پیش کمتر شده است. این در حالی است که تا دو سال پیش اکثر خودروهای چینی در بازار آزاد کمتر از بهای رسمی کارخانه داد و ستد می شدند.
بهبود روند خدمات، افزایش کیفیت، تنوع فرآورده و بها به نسبت پسندیده مایه شده تا بیش از ۶۱% مشتریان ایرانی در بازه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان مشکلی با خرید خودروهای چینی نداشته باشند و به سمت هنگام ها بروند. البته باید این مسئله را در نظر گرفت که امروز فعالترین بخش بازار چینی ها، همین بازار کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان است و بدیهی است که کامیابی خوبی را هم داشته باشند. در حال آماده کامیابی خودروهای چینی در بازار بالای ۱۰۰ میلیون تومان آنچنان دلچسب نیست و تا حد زیادی ریسک بالایی را برای خریدار دارد. از طرفی خودروهای برند کره ای و ژاپنی و اروپانی آنچنان در بازار خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان پرکار نیستند و به طور طبیعی چشم وهمچشمی خودروهای چینی با یک سری خودرو فرآوری تو یا درون انجام می شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام