سایت جامع خودرو در ایران


» شناسایی BMW سری ۸ کوپه ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

شناسایی BMW سری ۸ کوپه

دسته بندی : BMW ، CAR CONCEPT ، COUPE CARS ، LUXURY CARS ، SPORT CAR ، ب‌ام‌و ، بی ام و سری 8 کوپه ، خودرو تاریخ : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶


بی‌ام‌و دقایقی پیش از نمونه‌ی مفهومی کوپه‌ی سری ۸ رونمایی کرد.بی گمان تمام پیروان بی‌ام‌و سال‌ها چشم براه پیدایش از نو سری ۸ بودند. اکنون بی‌ام‌و پیش از رونمایی رسمی ازکوپه‌ی لوکس سری ۸ در خلال مراسم روز آینده‌ی Concorso d’Eleganza Villa d’este، دقایقی پیش به چشمداشت طولانی دلبستگی‌مندان به این خودرو پایان داد. غول خودروسازی باواریا تصاویر رسمی کانسپت بی‌ام‌و سری ۸ را منتشر کرد. این خودرو همانند برادر کوچکتر خود سری ۶، در سه نسخه‌ی کوپه‌ی دو در، روباز و گرن کوپه چهار در فرآوری و عرضه خواهد شد.

در نمای بیرونی با زبان طراحی جدید بی‌ام‌و روبه‌رو هستیم که پیش از این در مدل مفهومی ایکس ۲ با هنگام آشنا شده بودیم. خودروی GT اسپرت، بزرگ و لوکس اهداف اصلی این شرکت آلمانی در طراحی بدنه‌ی سری ۸۸ بوده است. دماغه‌ی کشیده و تهاجمی در کنار بخش انتهایی کوتاه با پنل‌های پهلویی عضلانی، بخشی از المان‌های طراحی بدنه‌ی سری ۸ است که از هنگام خودرویی اسپرت و نیرومند می‌سازد.

هارالد کروگر، مدیر عامل بی‌ام‌و درباره سری ۸ گفت:

شماره ۸ همواره نشانگر اوج توانایی‌های حرکتی و عملکرد بی‌نقص در میان محصولات بی‌ام‌و بوده است. سری ۸ کوپه به‌خوبی نشانگر تعامل بی‌همانند میان رفتار اسپرت و عملکرد دینامیک بالا با محیطی لوکس و باوقار خواهد بود. این خودرو رده‌ی جدیدی در محصولات بی‌ام‌و خواهد بود و پیشروی کردن قابل توجهی در رده‌ی خودروهای کوپه‌ی بی‌ام‌و به همراه خواهد داشت. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این خودرو هنگام عرضه به بازار، پرچم‌دار کوپه‌های لوکس باشد.

دماغه‌ی روبه پایین کانسپت سری ۸، رفتار تهاجمی قابل توجهی به بینندگان القا می‌کند. جلوپنجره‌های کلیوی سترگ این خودرو با شکست در خط ستانی میانه‌ی خود، بیش از پیش حس خودرویی توانمند و اسپرت را تداعی می‌کند. چراغ‌های باریک و کشیده‌ی جلو برخلاف زبان طراحی کنونی بی‌ام‌و، با جلوپنجره ترکیب نشده است. خطوط شکسته در کنار ورودی‌های هوای بسیار بزرگ ، چهره‌ی تهاجمی سری ۸ را در بخش جلویی کامل کرده‌اند تا تنها یک پیغام را به بینندگان برساند؛ این خودروی GT با نمونه‌های کنونی بازار تفاوت زیادی دارد و از روح تهاجمی و خشنی برخوردار است.

آدرین فن هایدونک، مدیر بخش طراحی بی‌ام‌و، درباره سری ۸ کوپه گفت:

بی‌ام‌ سری ۸ کانسپت دست‌پخت ما در گسترش‌ی خودرویی با نهایت توانایی‌های حرکتی و کیفیت سواری است. این فرآورده، خودرویی اسپرت و لوکس است که همگی المان‌های لازم برای ارائه‌ی دینامیک حرکتی بالا در کنار فضایی نوین و لوکس را به همراه دارد. برای من، این خودرو نمونه‌ای سره( sare ) از تحسین‌برانگیزترین ساخته‌ی صنعت خودروسازی است.

طراحی فوق‌‌العاده‌ی کانسپت سری ۸ به بخش جلویی هنگام اندک نمی‌شود و در قسمت انتهایی خودرو نیز گواه نمای بی‌نظیری هستیم. این بخش از خودرو نمایی ناب از یک فرآورده GT ارائه‌ می‌دهد که می‌‌تواند نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب کند. طراحی کوتاه و سترگ و عضلانی این بخش، نشانگر خودرویی توانمند و باوقار است که در مواقع لازم خشونت زیادی به همراه خواهد داشت. چراغ‌های L شکل کشیده و باریک عقب نیز در جهت القای حس محصولی لوکس و نیرومند طراحی شده‌‌اند.

در بخش بالایی چراغ‌ها میان‌ هنگام‌ها و بدنه‌ی خودرو گواه فضایی خالی هستیم که احتمالا برای افزایش قابلیت‌های آیرودینامیک خودرو و همانند چیزی که پیش از این در i8 دیده بودیم، تعبیه شده است.

سری ۸ کوپه با رنگ‌های جدیدی اعم از خاکستری بارسلونا، عرضه خواهد شد. رینگ‌های ۲۱ اینچی به‌کاررفته در خودرو به گیرایش‌های بصری هنگام افزوده‌‌اند و امیدواریم در نمونه‌ی پایانی نیز به کار گرفته شوند.

بی‌ام‌و در فضای درونی سری ۸ سنگ تمام گذاشته است. کابین این خودروی مفهومی چیزی فراتر از یک خودروی لوکس مانند مرسدس اس کلاس کوپه یا lexus LC500 است. بی‌ام‌و کوشش کرده است در کنار طراحی لوکس، المان‌های اسپرت را نیز در گسترش‌ی کابین در نظر بگیرد. از این روی گواه فضایی لوکس و در همان سان ساده و اسپرت هستیم که بی‌همانندگی به استون مارتین DB11 نیست. محل قرارگیری راننده بلندی اندکی با زمین دارد تا حس رانندگی اسپرت را به خوبی القا کند و صندلی‌ها از فیبر کربن ساخته شده‌اند تا از افزایش وزن خودرو جلوگیری شود. غربیلک فرمان در عین طراحی اسپرت و تا اندازه ای آینده‌نگرانه، از پوشش آلکانترا بهره می‌برد تا کیفیت ساخت بالای خود را به رخ بکشد. ماشین ۹۸‌های جا دنده‌ی قرمزرنگ نیز  از المان‌های افزایش حس اسپرت تو یا درون اتاق سری ۸ هستند.

کنسول میان یا میانی حجم زیادی از فضای میانی کابین را به خود گزین کردن داده است. این بخش از کابین در قسمت انتهایی خود به نمایشگر بزرگ سیستم چندرسانه‌ای و اطلاعاتی iDrive ختم شده است. کاربرد‌ی همگون از پوشش چرم، فیبر کربن و آلومینیوم در این بخش چهره‌ی زیبایی به هنگام داده است. یکی از نکات قابل پروا کنسول میانی سری ۸، اهرم جا دنده‌ی ویژه هنگام است که با نمونه‌های کنونی بی‌ام‌و تفاوت دارد. احتمالا بی‌ام‌و در آینده به سراغ این سبک از طراحی برای اهرم جا دنده‌ی خودروهای خود خواهد رفت.

دکمه‌ی استارت خودرو همانند بسیاری از خودروهای سوپراسپرت، روی کنسول میان یا میانی و در کنار اهرم جا دنده تعبیه شده است. کلید کنترلی سیستم iDrive نیز دگرگونی ها مختلفی به خود دیده است. صفحه‌ی لمسی مشکی‌رنگی نیز در بالای هنگام پیمان گرفته که بدست شیشه‌ی ویژه برند سواروفسکی پوشیده شده است و به کاربران جهت پیشروی کردن راحتی کار با iDrive کمک خواهد کرد.

سری ۸ احتمالا از پیشرانه‌ی ۶ سیلندر و ۳ لیتری دست نویس بی‌ام‌و برای تأمین نیروی باره نیاز نسخه‌ی پایه‌ی خود بهره خواهد بود. نسخه‌ی نیرومند‌تر این خودرو احتمالا از پیشرانه‌ی ۴.۴ لیتری هشت سیلندر و مجهز به توربوشارژر بی‌ام‌و ۷۵۰i کاربرد خواهد کرد. نسخه‌های دیزلی و هیبریدی سری ۸ نیز به گمان کردن گسترده در دسترس خریداران پیمان خواهند گرفت. برای بخش انتقال قوت، به گمان کردن نیرومند گواه حضور جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار به‌چهره استاندارد خواهیم بود و سیستم چهارچرخ جنباننده xDrive نیز به‌چهره آپشن در گزین کردن خریداران خواهد بود.

مدل ۸۶۰i شاید نمونه‌ی باره چشمداشت همگی دلبستگی‌مندان این خودرو باشد که گمان کردن به کارگیری پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶.۶ لیتری M760i در هنگام هستی دارد. ولی شخصا دلبستگی‌ی زیادی به شناسایی مدل M8 با پیشرانه‌ی نیرومند‌تر از نمونه‌ی V8 به‌کاررفته در M5 و M6 دارم. در چهره گسترش‌ی این نسخه از سری ۸، بی گمان گواه به کارگیری سیستم‌هایی چهارچرخ جنباننده و چهارچرخ فرمان‌پذیر بی‌ام‌و در هنگام خواهیم بود.

امیدواریم بی‌ام‌و در نمونه‌ی پایانی سری ۸، دگرگونی ها زیادی در بخش‌های گوناگون خودرو به ویژه در کابین اعمال نکند. به گفته‌ی بی‌ام‌و، کانسپت سری ۸ پیش‌نمایش نزدیکی از نمونه‌ی پایانی خودرو خواهد بود. این تازه ها به معنای فرآوری یکی از خوشگل‌ترین خودروهای تاریخ بی‌ام‌و در آینده‌ی نزدیک است.

فروش بی‌ام‌و سری ۸ کوپه از پایان سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد. نسخه‌های گرن کوپه و کابریوله نیز در پیوسته شناسایی و به فروش خواهند رسید. هنوز هیچ اطلاعاتی درباره بها باره نظر بی‌ام‌و برای سری ۸ در دسترس نیست؛ با این حال باید آماده‌ی افزایش قابل پروا هنگام نسبت به سری ۶ باشیم. برای نگریستن‌ی تصاویر بیشتر سری ۸ کوپه باید چشم براه رونمایی رسمی این خودرو در رویداد فردا باشیم.

 

نظر شما درباره جدید‌ترین فرآورده بی‌ام‌و چیست؟

منبع BMWBLOG CARANDDRIVERلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام