سایت جامع خودرو در ایران


» افزایش فروش خودروهای الکتریکی در اروپا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


درخواست برای خودروهایی با سوخت جایگزین (AFVs) در اروپا در حال افزایش بوده و انجمن خودروسازان اروپا با اعلام ثبت رکورد جدید فروش این‌گونه خودروها در سه ماهه نخست سال میلادی جاری مهر تأییدی بر این گزارش زده است.


در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ فروش خودروهای هیبریدی با رشد قابل‌پروا ۶۱٫۲ درصدی به ۱۱۱۰۰۶ دستگاه رسیده است. افزون بر آن فروش خودروهای هیبریدی نیز رشد ۱۳ درصدی داشته و شمار ۲۱۶۴۴ دستگاه از دم‌ها فروخته شده است. درخواست برای خودروهای تمام الکتریکی نیز بالا بوده به گونه‌ای که رشد ۴۹ درصدی داشته‌اند و شمار ۲۴۵۹۲ دستگاه از دم‌ها به خانه مشتریان جدید راه یافته است.


انجمن خودروسازان اروپایی گزارش داده که خودروهای الکتریکی در فرانسه محبوبیت بالایی دارند. در سه ماهه نخست سال شمار ۷۴۰۲ دستگاه از این گونه خودروها در فرانسه فروخته شده که نسبت به فروش ۶۰۲۲ دستگاهی سال پیش رشد خوبی را نشان می‌دهد. رشد فروش خودروهای الکتریکی در آلمان نیز با افزایش چشمگیر ۱۱۷ درصدی از ۲۳۳۲ دستگاه به ۵۰۶۰ دستگاه رسیده است.


رویهمرفته شمار ۲۱۲۹۴۵ دستگاه خودرو با سوخت جایگزین در سه ماهه نخست امسال در اتحادیه اروپا فروخته شده که نسبت به فروش ۱۵۴۷۵۴ دستگاهی مدت همانند سال پیش افزایش ۳۷٫۶ درصدی را نشان می‌دهد.


امسال renault Zoe ثابت کرده دوست داشتنی‌ترین خودروهای الکتریکی از گونه خود در بازار است. بیش از ۹ هزار دستگاه از این خودرو در بازار اروپا فروخته شده که بهره ۱۴٫۷ درصدی از بازار را دربرگیرنده می شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام