سایت جامع خودرو در ایران


» کارایی بنزین بی‌کیفیت بر ویرانی خودرو ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

کارایی بنزین بی‌کیفیت بر ویرانی خودرو

دسته بندی : خودرو تاریخ : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶


کارایی بنزین بی‌کیفیت بر ویرانی خودرو

رییس اتحادیه مکانیست‌های تهران معتقد است به انگیزه مشکلاتی که در طراحی یا به کارگیری قطعات خودروهای درونی هستی دارد همواره میان این صنف و خودروسازان درونی کشمکش نظرهایی هستی دارد.

علیرضا نیک‌آیین، اظهار کرد: تاکنون بارها و بارها بر سر کیفیت خودروها و قطعات آنها با ایران خودروسازان درونی بحث‌هایی را نمطرح کرده‌ایم چرا که به اعتقاد ما پایه کار دچار اشکلاتی است که در پایان مایه می‌شود به هنگام تعمیر هم ما با دشواری ها انبوه روبرو شویم.

به گزارش ایسنا، وی پیوسته داد: به سرنویس نمونه در خودروهای انبوه جای بوستر از سمت شاگرد به قسمت راننده تغییر کرده است که این جستار مایه می‌شود شیلنگ‌های بوستر در معرض گرما اگزوز پیمان گرفته و به طور همیشه نیاز به جا داشته باشند.

رییس اتحادیه مکانیست‌ها همچنین اظهار کرد: دشوار دیگر مربوط به به کارگیری قطعات بی‌کیفیت می‌شود که زندگی کارکرد سودمند خودرو را پایین می‌آورد. بدبختانه شوربختانه قطعاتی که در تو یا درون کشور هم فرآوری می‌شوند در موارد انبوه دارای زندگی کم هستند و بر همین بنیاد قطعات به طور همیشگی دچار دشوار می‌شوند که این جستار مایه می‌شود مشتریان ما این مساله را در عملکرد ما ببینند.

نیک‌آیین افزود: البته گاهی نیز بی‌تخصصی تعمیرکار مایه برپایی این دشواری ها می‌شود ولی به هر روی بخشی از دشواری ها هم به کیفیت خودروها و قطعات کاربرد شده در آنها باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه در حال آماده قطعات تقلبی خودرو بازار را فرا گرفته، یادآور شد: قطعات بی‌کیفیت و تقلبی چنان در بازار گسترده هستند که در اکثر موارد تشخیص آنها از قطعات اصلی بسیار دشوار بوده و همین جستار دشواری ها متعددی برپایی می‌کند. از سوی دیگر از سوی مراکز نظارتی نیز مهار‌های کافی انجام نشده و به راستی مبارزه‌ای جدی با این دشوار چهره نگرفته و مبانی ورودی مهار نشده و این کالاها در بسیاری از موارد از چین آمده و در برخی موارد هم در تو یا درون کشور فرآوری می‌شوند.

رییس اتحادیه مکانیست‌ها در پیوسته پافشاری کرد: با هستی مذاکرات متعددی که میان اصناف پیوسته چهره گرفته باید گفت مبارزه با این دشواری در توان اصناف نبوده و نیاز به همکاری و سازوکارهای دولتی دارد.

نیک‌آیین در بخش دیگری از گفتگو‌های خود به بحث سوخت خودروها اشاره کرد و گفت: بدبختانه شوربختانه در بحث سوخت نیز دشواری ها متعددی هستی دارد و در موارد گوناگون سوختی که ارائه می‌شود استاندارد نبوده و برای خودرو دشواری ها انبوه برپایی می‌کند.

وی همچنین از مشکلاتی که روغن‌های تقلبی برپایی می‌کنند نیز یاد کرد و گفت:‌ در موارد انبوه تماشا شده که در تو یا درون شهر گازوئیل و چسب را با یکدیگر ترکیب کرده و با بسته‌بندی‌های پسندیده هنگام را به نام روغن‌های موتور سیکلت به فروش می‌رسانند که بی گمان به کارگیری این گونه روغن‌ها مایه می‌شود دشواری ها متعددی در خودرو برپایی شود.

رییس اتحادیه مکانیست‌ها فیلترهای غیراستاندارد را از دیگر مشکلاتی دانست که می‌تواند برای یاتاقان خودرو برپایی دشوار کند.

وی پیوسته داد: حتی شیوه شهرسازی و چگونگی خود خیابان‌ها هم به گونه‌ای است که برای خودروها دشوار برپایی می‌کند از این روی جلوبندی‌ خودروها با شتاب دچار خرده می‌شود که این مساله مایه می‌شود در موارد انبوه مردم با همکاران ما دچار کشمکش شده و کار آنها را زیر سوال ببرند.

نیک‌آیین همچنین سرنویس کرد: اکنون در کشور مشکلی از نظر کمبود قطعات خودرو هستی ندارد ولی بحث کیفیت قطعات موضوعی است که دشواری ها انبوه برپایی کرده است چرا که کپی‌هایی که وارد بازار می‌شوند چنان ریزبین کپی‌برداری شده‌اند که حتی برای اعضای صنف ما نیز تشخیص آنها سخت شده است و این مساله دشواری‌های بسیاری برای ما و مردم برپایی می‌کند.

رییس اتحادیه مکانیست‌ها در بخش پایانی گفتگو‌های خود به بحث تعرفه‌های مربوط به این صنف اشاره کرد و گفت: لازم است تمام واحدهای تحت پوشش صنف لیست تعرفه‌ها را در معرض دید مشتریان خود پیمان دهند البته در امسال هم این تعرفه‌ها به مانند سال پیش است و با پروا به اینکه دارایی مالیات ما را افزایش نداده ما نیز تغییری در تعرفه‌های سال پیش نداشته‌ایم و بها تعمیرات خودرو همانند سال گذشته محاسبه می‌شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام