سایت جامع خودرو در ایران


» ford موستانگ، پرفروش‌ترین خودروی اسپرت اروپا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


هنگامی‌که ford موستانگ در سال ۱۹۶۴ به خیابان‌ها آمد، به‌سرنویس فرآورده ایالات‌متحده تنها در شمال آمریکا عرضه می‌شد. در هنگام دوران ford می‌گفت قصد ندارد این خودرو را در بازارهای اروپایی و آسیایی عرضه کند چراکه فروش این بازارها به‌اندازه‌ای نیست که ارزش صرف هزینه برای ساخت یک نسخهٔ میان‌المللی از موستانگ را داشته باشد. همچنین ساخت نسخهٔ فرمان راست موستانگ برای عرضه در کشورهایی که سیستم رانندگی هنگام‌ها بدین‌چهره بود هم مستلزم صرف هزینهٔ زیادی بود. این عوامل مایه شد که ford برای چندین دهه از عرضهٔ موستانگ در بازارهایی بیرون از ایالات‌متحده خودداری کند.

ولی سرانجام در دودمان ششم این ماسل کار افسانه‌ای، سازندهٔ آمریکایی تصمیم گرفت برای نخستین بار هنگام‌را در دیگر کشورهای جهان هم عرضه کند تا جایی که حتی نسخهٔ فرمان راست هنگام‌را نیز فرآوری نمود. این اقدام ford بسیار کامیابی‌آمیز بوده است چراکه این شرکت می‌گوید در درازا نخستین سالی که موستانگ به‌طور کامل در بازار اروپا حضور داشته است بیش از ۱۵ هزار دستگاه از هنگام فروخته شده که ۴۵۰۰ دستگاه هنگام در انگلستان بوده است. همچنین به گفتهٔ ford، موستانگ دوست داشتنی‌ترین خودروی اسپرت در کشورهای فرانسه، سوئد، لهستان، جمهوری چک، مجارستان، رومانی، فنلاند و یونان است؛ بنابراین این خودرو به پرفروش‌ترین خودروی اسپرت اروپا تبدیل شده است. این در حالی است که موستانگ در چین هم خودروی بسیار پرفروشی است به‌گونه‌ای که فروش هنگام در سال ۲۰۱۶ به میزان ۷۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد داشته است.

دستیار بزرگتر بخش فروش، بازاریابی و خدمات ford اروپا آقای «Roelant de Waard» در یک مصاحبهٔ مطبوعاتی دراین‌باره گفته است:

«موستانگ از لحاظ فروش در بسیاری از کشورهای اروپایی در صدر لیست خودروهای اسپرت پیمان دارد. خریداران اروپایی همچنان نقش مهمی در کامیابی جهانی موستانگ دارند. این در حالی است که محبوبیت این خودروی اسپرت نمادین هیچ نشانه‌ای از کاهش ندارد چراکه ما در این منطقه در سه‌ماههٔ نخست امسال ۳۶۰۰ دستگاه موستانگ فروخته‌ایم».

در سطح جهانی نیز سال گذشته ford موستانگ کامیاب به فروش ۱۵۰ هزار دستگاه شده که ۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش داشته است و بدین ترتیب دوست داشتنی‌ترین و پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان فرنام گرفت. از این میزان، ۴۵ هزار دستگاه هنگام در بیرون از آمریکای شمالی فروخته شده است و بنابراین شگفتی‌برانگیز است که چرا ford در زمانی طولانی اقدام به عرضهٔ جهانی موستانگ نمی‌کرد. همچنین همان‌طور که اشاره شد، درخواست برای خرید این ماسل کار آمریکایی هیچ کاهشی از خود نشان داده است. این در حالی است که با ورود نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ موستانگ از پاییز امسال به نمایندگی‌های فروش، احتمالاً تقاضای میان‌المللی برای هنگام روند افزاینده پیدا خواهد کرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام