سایت جامع خودرو در ایران


» موناکو در تسخیر ژنرال‌های سرخ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

موناکو در تسخیر ژنرال‌های سرخ

دسته بندی : اخبار ، خودرو ، فرمول 1 ، مسابقات تاریخ : یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶


ferrari با چنان جدیتی پیکار موناکو را آغاز کرد که کمتر کسی می‌توانست به پیروزی هنگام‌ها شک کند. کیمی رایکونن برخلاف چشمداشت توانست پل پوزیشن را از هنگام خود کرده و پیکار را از خط نخست آغاز نماید. در پشت سر او، هم‌تیمی‌اش سباستین فتل که تا اینجای فصل در صدر جدول رانندگان پیمان گرفته، استارت زد. رده سوم خط استارت را والتری بوتاس از مرسدس در گزین کردن گرفت. بدترین نتیجه تعیین خط را لوئیس همیلتون به دست آورد تا از جایگاه چهاردهم پیکار را آغاز کند.


پیکار بدون رخداد خاصی آغاز شد. سرعت بسیار بالای ferrari‌ها، فاصله دو راننده این تیم با بوتاس را افزایش می‌داد. چگونگی ویژه پیست موناکو که درواقع خیابان‌های شهری است، مایه شده بود تا پیشی گرفتن خودروهایی که امسال پهنا بیشتری نیز داشتند، دشوار‌تر شود. در چنین شرایطی راهبرد تیم‌ها و پیت استاپ ها از اهمیت دوچندانی برخوردارند.

نخستین پیت استاپ رایکونن مایه شد تا او رتبه نخست خود را به‌راحتی تقدیم فتل کند و البته این نوعی راهبرد درون تیمی ferrari به نظر می‌رسید. از سوی دیگر دنیل ریکاردو از پیت استاپ نخست به پس خود را به جمع مدعیان وارد کرد و به‌خوبی در رتبه سوم پیمان گرفت.

جنسن باتن که در این پیکار به‌جای فرناندو آلونسو پشت فرمان خودروی maclaren او پیمان گرفته بود، نتوانست معجزه‌ای کند و بازگشتی غمبار به مسابقات ساختاره یک را تجربه کرد تا در پایان در دور ۶۱ از پیکار بیرون شود. ورلاین در این دور در یکی از پیچ‌ها پس از برخورد به باتن چپ کرد و البته رخداد خاصی برای او نیافتاد ولی مایه ورود خودروی ایمنی به پیست شد. ولی این جستار مایه تغییر چگونگی و رتبه رانندگان برتر نشد. برونرفت سیفتی کار مایه شد خودروها که دیگر کاملاً نزدیک هم شده بودند با رقابتی بسیار گیرا‌تر به پیوسته پیکار و دورهای واپسین بپردازند.

سرانجام فتل توانست قهرمانی این پیکار را با اقتدار به دست آورد. این نخستین بار پس از سال ۲۰۰۱ بود که ferrari در موناکو، روی سکوی نخست می‌رفت. در روزی که هیچ پیشی هیجان‌انگیزی را نیز گواه نبودیم، ساینز به اندازه نیم یا نیمه پیکار، لوئیس همیلتون را پشت سر خود نگاه داشت.

این یکی از معدود مسابقات این چند ساله پسین بود که هیچ‌کدام از رانندگان مرسدس روی سکو نرفتند. در برابر ferrari توانست فاصله امتیازی خود را با مرسدس افزایش داده و با امید بیشتری به قهرمانی به پیوسته مسابقات بیاندیشد.


بر پایه معمول این چند هفته، صدا و سیمای ایران و شبکه اسپورت نیز به‌جای پوشش این پیکار پرطرفدار، به نمایش یک پیکار پرش با اسب پرداخت!لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام