سایت جامع خودرو در ایران


» ابرخودروی BAC مونو به نیروی شهربانی پیوست ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶


آبخوست (abxast)‌ای در انگلستان، به خاطر حضور موتورسواران پرخطر و مسابقات TT در جهان شناخته می‌شود و حالا با مدل بدون سقف BAC مونو در نقش شهربانی محلی، شهرت بیشتری پیدا کرده است.

آبخوست (abxast)‌ی من (Isle of Man)، در کناره یا کنار غربی انگستان و نزدیک ایرلند واقع است. هرچند ازآنش این منطقه به دولت انگلستان و شهبانو‌ی بریتانیا تعلق دارد؛ به‌طور خودگردان و با پارلمان محلی گردانیدن می‌شود. از سال ۱۹۰۷، مسابقات موتورسواری سرعت TT در جاده‌های شهری و میان شهری این آبخوست (abxast) انجام می‌شود و مایه شهرت جهانی هنگام شده است؛ با این اوصاف، مردم آبخوست (abxast)‌ی من دلبستگی‌ی ویژه خود به موتورسیکلت‌های نیرومند و پرسرعت را حفظ کرده‌اند.

شهرهای توانگر جهان، از خودروهای اسپرت مثل lamborghini و porsche در ناوگان شهربانی خود کاربرد می‌کنند؛ ولی حضور یک مدل بدون سقف تک‌نفره در میان خودروهای انتظامی، تا پیش از این بی‌پیشینه بوده است. حالا در یک گردانیدن‌ی شهربانی محلی در آبخوست (abxast)‌ی من، مسئولین مربوطه اقدام به خرید یک دستگاه BAC مونو با توانایی‌های فنی ویژه پیست‌های پیکار کرده‌اند.

دلچسب است بدانید که مراحل ساخت و آزمایش خودروی مونو از برند BAC در همین آبخوست (abxast) انجام شده است و مردم این ناحیه، از سال ۲۰۱۱ با مدل‌های اسپرت این برند آشنا هستند. افزون بر این، با هماهنگی کامل میان مدیران شرکت BAC و مسئولان دولت محلی، فستیوال خودروهای مونو در آبخوست (abxast)‌ی من انجام می‌شود تا محل مناسبی برای آزمایش این خودروها، پیش از خرید پایانی بدست مشتریان باشد. ماه گذشته نیز بخش‌هایی از جاده‌های اصلی آبخوست (abxast)، برای حضور دلبستگی‌مندان خودروهای BAC مونو بسته شد و در گزین کردن هنگام‌ها پیمان گرفت.

مدلی که در گزین کردن نیروهای شهربانی آبخوست (abxast)‌ی من پیمان گرفته است، از نظر نیروهای فنی و ساز و برگ، تفاوتی با نمونه‌های بازرگانی استاندارد ندارد. این نسخه از BAC مونو با پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتریِ ۳۰۵ اسب بخار ارائه می‌شود که به لطف کاربرد‌ از بدنه‌ی فیبر کربن با وزن سره( sare ) ۵۸۰ کیلوگرم، در کمتر از ۳ ثانیه با شتاب ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نهایت سرعت این خودرو ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت است و کنش شتاب‌گیری تا این سرعت را به خوبی ابرخودروهای چندصد هزار دلاری انجام می‌دهد.

از نظر کارشناسان، خودروی BAC مونو بیش از آنکه برای شهربانی آبخوست (abxast)‌ی من، کاربردی و راه‌گشا باشد، با صرف هزینه‌ی ۱۳۵ هزار دلاری، اهداف نمایشی و گردشگری را دنبال می‌کند. این خودرو بی گمان در روزهای بارانی این ناحیه، بلااستفاده خواهد بود؛ ولی در فستیوال‌ها و مسابقات سرعت انبوه آبخوست (abxast)، نقش پرررنگی خواهد داشت.

 لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام