سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی نسخه پیش‌فرآوری ب‌ام‌و M5 جدید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


دودمان جدید ب‌ام‌و M5 هنوز به‌چهره رسمی رونمایی نشده ولی برای صرفه‌جویی در وقت و همچنین دریافت بازخوردهای اولیه از این خودرو، نشریه‌ی اتو اکسپرس توانسته چندساعتی را با نسخه پیش‌تولیدی (پروتوتایپ) گذرانده تا بفهمد ششمین دودمان این سدان قلدر چه در چنته دارد.

BMW M5 prototype
طبیعتاً M5 جدید برای تمایز از مدل‌های عادی سری ۵ نما گیراتری دارد اگرچه که برای حفظ هیجان کار هنوز پوشش‌های استتاری روی خودرو خودنمایی می‌کنند. قابل‌پروا‌ترین شاخصه طراحی این خودرو سقف فیبرکربنی و بخش مرکزی است که کاپوت خیر برداشته‌ی دم را برجسته‌تر می‌کند.

BMW M5 prototype
ولی بزرگ‌ترین تغییر M5 جدید به کارگیری سیستم چهار چرخ جنباننده برای نخستین بار در مدل بخش M است. ب‌ام‌و به تقاضای بازار واکنش نشان داده ولی درعین‌حال به این جستار اعتراف کرده که با افزایش نیرو خروجی، به کارگیری این سیستم یک فرمایش پرهیز‌ناپذیر بوده است. نیرو خودرو بیشتر از دم چیزی است که چرخ‌های عقب بتوانند به تنهایی از عهده دم برآیند.

BMW M5 prototype
هرچند، همانند تازه ترین دودمان مرسدس-ای mg E63، دودمان جدید M5 حس هیجان خود را فراموش نکرده است. شما با گزینش تنظیمات مربوطه می‌توانید از حالت دیفرانسیل عقب بهره ببرید.

BMW M5 prototype
این خودرو از قطعات دیگر مدل‌های M مثل دیفرانسیل عقب پرکار M3 و دیفرانسیل مرکزی M760Li کاربرد می‌کند بنابراین به‌چهره مؤثری می‌تواند نیرو را به هر چهار چرخ انتقال دهد. این جستار بدست یک مغر الکترونیک تک و تنهایی مهار می‌شود که هر ورودی از سوی راننده و همچنین اعمال خودرو را بررسی می‌کند. ظاهراً این سیستم به حدی پیشرفته است که می‌داند پیش از رفتار راننده چه چیزی رخ می‌دهد.

BMW M5 prototype
زیر کاپوت پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربو پیمان دارد ولی اصلاحاتی در تزریق سوخت، توربوها، سیستم‌های روغن‌کاری و خنک‌کنندگی چهره گرفته است. هنوز خروجی رسمی خودرو از سوی ب‌ام‌و اعلام نشده ولی منابع نزدیک به کمپانی گفته‌اند که به گمان کردن بسیار خروجی خودرو برابر با ۶۱۰ اسب بخار و گشتاور دم ۷۰۵ نیوتون متر خواهد بود.

BMW M5 prototype
با بهبود کشش، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت M5 جدید شاید در حد ۳٫۵ ثانیه باشد. با اینکه اضافه‌وزن سیستم چهار چرخ جنباننده، دودمان جدید این سدان اسپورت ظاهراً کمی سبک‌وزن‌تر از مدل پیشین بوده و این فرمایش به لطف کاهش وزن چشمگیر سری ۵ استاندارد به دست آمده است.

BMW M5 prototype
با اینکه استارتی ترس‌آور و خشمگین، رانندگی با M5 جدید در سرعت‌های پایین بسیار نرم و آسان است. گیربکس از گونه ربات بوده و نسخه‌ی دوکلاچه ای هستی ندارد. مهندسان کمپانی تلاشی سخت برای ساخت خودرویی پسندیده کارهای روزمره داشته‌اند. البته اندک اشاره‌ای به ماشین ۹۸ گاز مایه پرتاب خودرو به جلو می‌شود و در زمان تخت گاز رفتن، خودرو به اندازه‌ی اعداد پیشنهادی تند و پرشتاب دریافتن می‌شود.

سه گونه تنظیم گوناگون برای گیربکس و تنظیمات M برای فرمان، پاسخ پیشرانه و شاسی هستی دارد. این تنظیمات را می‌توان با به کارگیری دکمه‌های M1 و M2 که در پشت غربیلک فرمان پیمان گرفته‌اند انجام داد. ما تنها توانستیم این خودرو را در پیست برانیم ولی حتی در حالت تنظیمات ۴WD نیز M5 جدید دریافتن دیفرانسیل عقب بودن دارد و تغییر جهت‌های خودرو کاملاً تند و مطمئن چهره می‌گیرد. خودرو را در حالت ۴WD اسپورت پیمان دهید و پیش از انتقال نیرو به چرخ‌های جلو، M5 در خلال پیچ‌ها می‌لغزد. این کار به خاطر تضمین پیمان گرفتن خودرو در جهت پسندیده بدون تصحیح بسیار فرمان چهره می‌گیرد. این کار دراماتیک به نظر می‌رسد ولی به راستی آسان است. M5 بخش اعظم کار را برای شما انجام می‌دهد.


و تنظیمات ۲WD را داریم که با خاموش بودن کامل سیستم کشش، خودرو لاستیک‌های عقب را همچون یک سوپر سدان کار درست آلمانی دود خواهد کرد. با نیرو بسیار موجود، M5 می‌تواند گیرا یا ترس‌آور باشد. شما باید این را گزینش کنید.

ب‌ام‌و M5 چهار چرخ جنباننده پیروان نگرانی خواهد داشت ولی بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این ترس موضوعیت ندارد. با توانایی تبدیل شدن به خودرویی دیفرانسیل عقب، دودمان جدید این سدان اسپورت به اندازه‌ی دودمان‌های پیشین ویژه و ویژه است و در همان سان کشش فوق‌العاده برای بهره بردن از بیشینه توانایی‌ها را ارائه می‌کند.

مشخصات ب‌ام‌و M5 جدید

بها: ۸۵ هزار پوند (تخمینی)
پیشرانه: ۸ سیلندر ۴٫۴ لیتری توئین توربو
نیرو/گشتاور: ۶۱۰ اسب بخار/۷۰۵ نیوتون متر (تخمینی)
گیربکس: ۸ سرعته ربات، چهار چرخ جنباننده
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳٫۵ ثانیه (تخمینی)
بیشینه سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت (تخمینی)
مصرف سوخت: اعلام نشده
سررسید فروش: اواخر سال ۲۰۱۷

منبع: autoexpressلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام