سایت جامع خودرو در ایران


» خودروهای کوچک‌تر، خطر مرگ و آسیب بیشتری دارند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


بر بنیاد آمار خسارات جانی در تصادفات خودرویی آمریکا، با کوچک‌ شدن سایز بدنه، گمان کردن آسیب فیزیکی و مرگ سرنشینان افزایش می‌یابد.

بنیاد بیمه و امنیت بزرگ‌راه‌های آمریکا، خودروهای دخیل در تصادفات سال ۲۰۱۴ این کشور را باره بررسی پیمان داده است. بر بر پایه این پژوهش، خودروهای کلاس کامپکت بیشترین آمار مرگ سرنشینان را به همراه داشته‌اند و در سمت روبرو، مدل‌های کلاس لوکس کمترین میزان جراحات منجر به فوت را نشان می‌دهند.

در میان خودروهای کامپکت، مینی‌های چهاردر با آمار ۸۷ کشته در یک میلیون، مرگ‌آورترین خودروهای آمریکا بوده‌اند. بالاترین میزان امنیت جانی هم به شاسی‌بلندهای فول‌سایز و لوکس برگزیدن داشته که ۶ کشته در میلیون بوده است. رویهمرفته، گمان کردن مرگ هر شهروند آمریکایی در خودرو، ۳۰ تن به یک میلیون گزارش شده است.

مرگ‌آورترین خودروی آمریکا در سال ۲۰۱۴، مدل اکسنت از hyundai بوده که از هر ۱ میلیون دستگاه، ۱۰۴ سرنشین خود را از دست داده است. مدل ریو از kia با آمار ۱۰۲ کشته در میلیون، رتبه‌ی دوم لیست را در گزین کردن دارد و مدل GT86 ازتویوتا، شاخص ۱۰۱ را به دست آورده است. دیگر خودروهای کشنده‌ی بازار آمریکا عباتند از: chevrolet اسپارک (جانشین مدل ماتیز)، nissan ورسا، ford فیستا، kia سول، dodge چلنجر، nissan تایتان، nissan سنترا، ford فوکوس، chrysler ۲۰۰۰ و hyundai جنسیس.

دلچسب است بدانید که خودروهایی با تیراژ بالا در آمریکا هستی دارند که حتی یک کشته در سال ۲۰۱۴ نداشتند. این مدل‌ها، مثل audi Q7، jeep چروکی، mazda CX-9، مرسدس کلاس M، فولکس واگن‌واگن تیگوان، ford اکسپلورر، lexus RXX و وانت toyota تاکوما، عموما در کلاس کراس‌اوور و شاسی‌بلند هستند. در میان سواری‌ها، مثل سال‌های گذشته، خودروهایبی‌ام‌و سری ۵ و مرسدس کلاس E، همراه با lexus CT-200hh، کمترین میزان فوت سرنشینان را داشته‌اند.

دیگر نکته‌ی مهم در آمارهای ارائه‌شده بدست بنیاد بیمه و امنیت بزرگ‌راه‌های آمریکا (IIHS)، تمرکز بر خودروهای مدل ۲۰۱۲ به پس است. از سویی دیگر، خودروهایی که مدل پیش از ۲۰۱۱ ساخته‌ شده‌اند، ولی IT ایمنی و طرح بدنه‌ی هنگام‌ها تا سال ۲۰۱۴ تغییر نکرده است نیز در این پژوهش لحاظ شده‌اند. افزون بر این، همگی مدل‌هایی که در این فهرست حضور دارند، آمار فروش بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه در سال را به همراه داشته‌اند.

بنیاد بیمه و امنیت بزرگ‌راه‌های آمریکا اعلام کرده است که نمودار مرگ و جراحات در تصادفات این کشور، در حال افزایش است و در سال ۲۰۱۵، نزدیک ۵ درصد نسبت به مدت همانند سال پیش بیشتر شده است. این نهاد پیش‌بینی می‌کند که آمار فوت در تصادفات آمریکا روند افزایشی خود را حفظ کند؛ ولی با رشد IT‌های ایمنی و امکانات جاده‌ها در سال جدید، با شیب ملایم‌تری در سنجش با سال‌های پیش کاهش داشته باشد.

در پایان این مطلب، نباید فراموش کرد که کسان کاربرد‌کننده از خودروهای گوناگون، در آمار تصادفات هنگام‌ها شریک هستند. به سرنویس اگزمپل برای مقال، سرنشینان hyundai اکسنت عموما قشر جوان و دانشجویان هستند که نه‌تنها تجربه‌ی رانندگی کمی به همراه دارند؛ به انگیزه ها اقتصادی، کمینه آپشن‌های ایمنی را خریداری می‌کنند. این جستار، کاربرد‌کنندگان از dodge چلنجر و toyota GT86 را نیز دربرگیرنده می‌شود؛ چراکه این کسان عموما به رانندگی اسپرت با سرعت بالا دلبستگی‌مند هستند. با این اوصاف، می‌توان رانندگان خودروهای لوکس و شاسی‌بلند را افرادی میان‌سال با سبک رانندگی آرام و محتاط در نظر گرفت که همراه با IT بالا و آپشن‌های ارزشمند ایمنی در مدل‌های این کلاس، کمترین آمار مرگ را ارائه می‌کنند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام