سایت جامع خودرو در ایران


» خودروی جاده ای مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را با زمان 6:43.2 شکست ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


خودروی جاده ای مکلارن  P1 LM، که بدست شرکت لانزانته دچار اصلاحات شده است، با رانندگی برنده ی مسابقات Indy 500، کنی برک(Kenny Brack) ، توانست زمان آتشینی  را ثبت کند و رکورد lamborghini هوراکان پرفورمنته را بشکند.

شکسته شدن رکوردهای نوربرگرینگ پیوسته دارد. رکورددار تازه، lamborghini هوراکان پرفورمنته، رکورد نفس گیری با زمان ۶:۵۲.۰۱ در ماه مارچ به ثبت رسانید و رکورد خودروهای جاده ای که مدت ها در دستان porsche ۹۱۸ اسپایدر بود را، به نام خود ثبت کند. هم اکنون پادشاه جدیدی هستی دارد: مکلارن P1 LM، خودرویی ساخته شده از یک ماشین پیست، بدست کارخانه ی لانزانته موتوراسپورت(Lanzante Motorsport). با حضور برنده ی مسابقات Indy 500 پشت فرمان، رکورد پورفورمنته با اختلافی در نزدیک ۹ ثانیه، شکست.

مکلارن P1 LM

  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (3)
  • Mclaren P1 LM Lanzante Motorsport veneno.ir (4)

البته پایش هایی اعمال شده بود. لانزانته همانند کمپانی های lamborghini،مکلارن و porsche یک سازنده اصلی نیست. این شرکت خودروی ویژه پیست P1 GTR را گرفته است – که مکلارن هرگز به چهره رسمی زمانی با دم در پیست نزده است – و دم را با مشخصات جاده ای برای خریدارانی از ایالات متحده، ژاپن، بریتانیا و امارات متحده عربی تعدیل کرده است. درگذشته، مکلارن P1 LM تغییر یافته بدست لانزانته فرنام سریعترین خودروی جاده ای را در گذرگاه climb the hill  در فستیوال سرعتِ گودوود، بدست آورده بود. با ۹۸۶ اسب بخاری که از یک پیشرانه V8 با توربوی دوقلو و کمک سامانه هایبریدی،ناشی می شود، جای شگفتی نیست که این خودرو تند باشد.

لانزانته قول داده بود تا P1 را برای ثبت زمان به نوربرگرینگ آورد، و حالا ما ویدئویی از این رکورد در دست داریم. ماشین به شکل شگفت آوری تند است و تایرهای جاده ای ولی سفارشی که پیرلی Trofeoنام دارند و با اندازه ی ویژه و ترکیبی ساخته شده اند، بر روی این خودرو نصب شده است. و این نزدیک به سنجش ی برابری میان هایپرکاری اصلاح شده پس از فروش، با یک وسیله ی فرآوری شده، بصورت فابریک کارخانه نیست، یک چیز مشخص است: این دور در پیست رستاخیز است.

شاید پسندیده تر باشد تا مکلارن اصلاح شده بدست لانزانته را با Nio EP9، سوپرکار تمام الکتریکی که نوربرگرینک را در زمان ۶:۴۵.۹ (ویدئو را اینجا ببینید) طی کرده است، سنجش کنیم. این یک خودروی جاده ای در اروپاست (ولی نه در ایالات متحده)، اگرچه تنها ۷ دستگاه از این ماشین ساخته شده است و برچسب قیمتی نزدیک به ۱.۵ میلیون دلار دارد، و دقیقا یک خودروی “قانوناً جاده ای” نیست. هنوز، مکلارن لانزانته، Nio را با اختلافی بیش از ۲ ثانیه شکست داده است.

مکلارن P1 LM

در حالی که تلاش لانزانته بصورت رسمی با پشتیبانی مکلارن همراه نبوده است، ولی این نخستین تجربه شرکت های تقویت کننده ی انگلیسی در اصلاح خودروهای فرآوری کننده ها برای پیست نبوده است: نیروهای شرکت لانرانته طی تلاشی مشترک با کمپانی مکلارن، خودروی قهرمان مسابقات ۲۴ ساعته ی لمانز در سال ۱۹۹۵، یعنی مکلارن F1 GTR را پدید آوردند.

و درباره قابلیت های جاده ای P1 LM؟ لانزانته گفته است که پس از ثبت رکورد، خودرو تمام راه از نوربرگرینگ تا کارخانه ی این کمپانی در بریتانیا را پیموده است. ناراحت کننده است، چرا که شاید شما نتوانید یکی از این خودروها را برای خودتان بخرید:  زیرا که تنها ۵ نمونه ی از دم ساخته شده است و همه آنها به فروش رسیده اند. (منبع)

نماهنگ “مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست” با کیفیت ۱۰۸۰p Full HD و حجم ۲۱۷٫۴ MiB

نماهنگ “مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست” با کیفیت ۷۲۰p HD و حجم ۱۲۲٫۲ MiB

نماهنگ “مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست” با کیفیت ۴۸۰p و حجم ۴۱٫۷ MiB

نماهنگ “مکلارن P1 LM رکورد نوربرگرینگ را شکست” با کیفیت ۳۶۰p و حجم ۳۴٫۴ MiBلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام