سایت جامع خودرو در ایران


» رولزرویس سوئپ‌تیل ، شناسایی شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


در فستیوال خودروی ویلا داستیت ایتالیا، خودروی سفارشی سوئپ‌تیل پیش از تحویل به مالک خود، به نمایش همگانی گذاشته شد. در طراحی این خودرو، از مدل‌های امروزین رولزرویس تا نمونه‌های تاریخی این برند ریشه دار انگلیسی از سال ۱۹۲۰، الهام گرفته شده است.
به گزارش زومیت نزدیک یک سال پیش، طرح مفهومی ۱۰۳EX بدست رولزرویس، شناسایی شد. این خودرو با تفاوت‌هایی نسبت به مدل‌های کنونی، هواداران رولزرویس را به تغییر در طراحی بدنه‌ی این برند با حفظ اصالت هنگام، امیدوار کرد.

از سویی دیگر، با ساخت سوئپ‌تیل امکان فرآوری تک‌نمونه‌های کاملا سفارشی و منحصر به‌فرد فراهم شده است. بی گمان ویژه بودن و یگانگی یک فرآورده لوکس، اوج شکوه و حس اشرافی هنگام را افزایش می‌دهد. خریدار سوئپ‌تیل هنوز مایل به افشای نام خود نیست؛ ولی مبلغی بیش از ۱۳ میلیون دلار برای این رولزرویس ناب پرداخت کرده است تا طراحی و ساخت هنگام، بر پایه سلیقه‌ او انجام شود. دلبستگی‌ این کلکسیونر ثروتمند به محصولات رولزرویس در سال‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰، به ویژه مدل‌های فانتوم ۱۹۲۵ و فانتوم ۱۹۳۴، روی بدنه‌ سوئپ‌تیل پیاده شده است. فرآورده پایانی، یک خودروی سوپرلوکس دودر با کابین بزرگ و فول‌سایز است که سقف پانورامیک و حالت فست‌بک به همراه دارد. از سیستم فرمان این مدل، می‌توان تا حد زیادی مطمئن بود که مالک ثروتمند سوئپ‌تیل در انگلستان زندگی می‌کند.

در نمای روبه‌رو، این مدل از بزرگ‌ترین جلوپنجره‌ی تاریخ رولزرویس کاربرد می‌کند که از آلومینیوم یک‌تکه ساخته شده است. آینه‌های بغل، تماما با دست فرم داده شده‌اند. در بخش عقب، سبک طراحی Swept-tail به چم(cham ) جارو، کاملا جدا از دیگر خودروهای کلاس سوپرلوکس گیتی خودنمایی می‌کند. فلزکاری بدنه، کاملا با دست و استادانه انجام شده است تا خطوط پیوستگی قطعات بدنه، قابل تشخیص نباشند.

سوئپ‌تیل، به ویژه از زوایه‌ی پهلویی، تشابه زیادی با قایق تفریحی سوپرلوکس دارد و با چرم و چوب‌ کم‌همانند کابین، ارزش هنری خود را پابرجا کردن می‌کند. بنا به اعلام طراحان رولزرویس، سایز شیشه‌ی به‌کاررفته در سقف پانورامیک سوئپ‌تیل، تاکنون در هیچ خودروی دیگری در جهان پیشینه نداشته است. دو صندلی‌ کار گذاشته‌شده در کابین این خودرو از نظر حجم و راحتی نشیمن، کم‌همانند هستند. پشت این صندلی‌ها، فضایی ویژه بار و سرشار از چوب‌ تیره دیده می‌شود که با چمدان‌های سفارشی این خودرو تکمیل خواهد شد. داشبورد این مدل، به اصول طراحی رولزرویس‌های کلاسیک وفادار مانده است؛ ولی در قسمت کنسول، با استراحت‌گاه بازو و سردکننده‌ی نوشیدنی ارائه می‌شود که برای یک بطری بزرگ و دو گیلاس ویژه، فضا دارد. ساخت سوئپ‌تیل، نزدیک به یک سال برای استادکاران رولزرویس زمان برده است. همگی دوخت و دوز چرم کابین، همراه با چوب‌کاری درونی و اجرای بدنه، با دست انجام شده است تا نهایت دقت، در این فرآورده ویژه ۱۳ میلیون دلاری رعایت شود و آغازگر فصل جدیدی در تاریخ مدل‌های سوپرلوکس و کاملا سفارشی گیتی باشد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام