سایت جامع خودرو در ایران


» سنجش تصویری ب‌ام‌و سری 8 و مرسدس S کلاس کوپه ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


به تازگیً سنجش‌ای تصویری میان ب‌ام‌و سری ۸ کانسپت و استون مارتین DB11 چهره گرفته است. هر دو خودرو جی تی هایی لوکس و اسپورت هستند و از نظر سرعت، راحتی و شیک بودن در برابر همدیگر پهنا‌اندام می‌کنند. البته اگرچه اشتراکات فراوانی از نظر دامنه رقابتی میان سری ۸ و DB11 هستی دارد ولی خودرویی که هم آورد اصلی این تازه‌وارد خواهد بود مرسدس S کلاس کوپه می‌باشد.


چشم وهمچشمی ب‌ام‌و با مرسدس یکی از بزرگ‌ترین چشم وهمچشمی‌های صنعت خودرو بوده بنابراین هر هنگام که ب‌ام‌و خودرویی جدید شناسایی می‌کند، این خودرو با محصولی از مرسدس سنجش خواهد شد. افزون بر آن، مرسدس S کلاس کوپه یکی از بهترین جی تی های دنیاست. نما این خودرو فوق‌العاده بوده و از کابینی عالی سود می‌برد و در همان سان تند و بسیار آسان است. تنها جستار تردیدآمیز درباره S کلاس این است که به‌طور ویژه اسپورت نمی‌باشد. در درستی، کریس هریس یک‌بار گفته بود که مرسدس-ای mg S63 مایه آرامش بیشتر شما نسبت به پیش می‌شود. هم‌اکنون اگر محصولی اسپورت تر بخواهید، شاید ب‌ام‌و سری ۸ نظر شما را به خود جلب کند.

از نمای بیگانه، سری ۸ کانسپت به‌طور قابل‌توجهی کوچک‌تر، کم بلندی‌تر و صیقلی‌تر است. شکی هستی ندارد که S کلاس کوپه خودرویی بزرگ است. ب‌ام‌و سری ۸ کمی اسپورت تر و جوان‌پسند تر است. به راستیً گزینش خودروی ملوس کاری سخت است زیرا هر دو خودرو بسیار متفاوت هستند. بی گمانً دانستن گران و پرنما بودن درباره‌ی مرسدس هستی دارد و از طرفی سری ۸ گیراتر به نظر می‌رسد. از نمای جلو، به نظر می‌رسد مرسدس خوش‌ترکیب‌تر است درحالی‌که پوزه‌ی بیمر زیادی بزرگ و غده‌ای به نظر می‌رسد. البته از نمای پشتی S کلاس کمی کسل‌کننده به نظر می‌رسد ولی سری ۸ گیرا‌تر بوده و چراغ‌های بسیار زیبایی دارد. در پروفایل کلی، هر دو خودرو به راستیً فوق‌العاده هستند و ترجیح دادن یکی به دیگری کاری سخت خواهد بود.


تو یا درون کابین خودروها نیز تفاوت زیادی دارد. کابین مرسدس از طراحی ستانی فراوانی بهره می‌برد و همین فرمایش مایه برپایی دانستن پهن‌تر و جادارتر بودن می‌شود. این کابین همچنین لوکس‌تر است که البته این نیز سنت بنز می‌باشد. کابین ب‌ام‌و دارای عناصر طراحی ستونی زیادی بوده که مایه کاکپیت مانند شدن کابین شده است. این جستار مایه برپایی دانستن اسپورت تر بودن می‌شود. کابین سری ۸ تمرکز زیادی روی فناوری دارد ولی مرسدس ترکیبی از فناوری و اشرافیت کلاسیک را بکار برده است. درستی این است که هر دو کابین فوق‌العاده بوده و اینجا هر فرد بنا به علایق خود دست به گزینش خواهد زد.

اگر یک جی تی می‌خواهید که کفه‌ی اشرافیت هنگام سنگین‌تر از پرفورمنس باشد مرسدس S کلاس کوپه احتمالاً خودروی موردنظر شماست. سواری این خودرو آرام‌تر بوده و خوش‌ساخت است. اگر یک جی تی می‌خواهید که در جاده‌های پرپیچ‌وخم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و درعین‌حال کروزری پسندیده نیز باشد سری ۸ خودروی شماست. این خودرو کمی تیزتر و گیراتر بوده ولی هنوز هم لوکس است. کابین این خودرو نیز کاملاً ملوس و اسپورت تر است و تمرکز زیادی روی فناوری دارد. پس رویهمرفته گزینش میان این دو خودرو به ترجیحات شخصی مربوط می‌شود.

منبع: bmwblogلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام