سایت جامع خودرو در ایران


» همکاری toyota، honda و nissan برای گسترش زیرساخت سوخت هیدروژنی در ژاپن ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


همکاری toyota، honda و nissan برای گسترش زیرساخت سوخت هیدروژنی در ژاپن
غول‌های خودروسازی ژاپنی تصمیم گرفته‌اند با دیگر شرکت‌های بزرگ این کشور برای گسترش ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی همکاری کنند.
یازده کمپانی گوناگون ژاپنی که برندهای سرشناس خودروسازی toyota، nissan و honda نیز در میان هنگام‌ها به چشم می‌خورد، برنامه‌ریزی کرده‌اند تا به‌منظور بهبود زیرساخت‌های مربوط به هیدروژن‌ و پیل‌های سوختی در این کشور با یکدیگر همکاری کنند.به گزارش زومیت شرکت‌های همکاری‌کننده به‌تازگی تفاهم‌نامه‌ای در زمینه‌ی کسب دانش لازم برای ساخت ایستگاه‌های سوخت هیدروژنی در سراسر کشور ژاپن به امضا رسانده‌اند. علاوه بر شرکت‌های سرشناس خودروسازی که از هنگام‌ها نام بردیم، برندهایی پرکار در دیگر زمینه‌های پیوسته دربرگیرنده شرکت‌های توکیو گاز، توهو گاز، بانک گسترش‌ی ژاپن و کمپانی نفت و انرژی JXTG Nippon نیز در این همکاری‌ها حضور خواهند داشت.
خواسته‌ی دولت ژاپن این است که ایستگاه‌های سوختی هیدروژن در این کشور افزایش یابند. هنگام‌ها می‌خواهند شمار این ایستگاه‌ها تا سال ۲۰۲۰ از شمار ۹۰ ایستگاه در مقطع کنونی، به ۱۶۰ ایستگاه برسد. علاوه بر افزایش ایستگاه‌ها، دولت ژاپن همچنین در نظر دارد که شمار وسایل نقلیه‌ی متکی بر سوخت هیدروژنی را نیز تا پایان دهه‌ی جاری میلادی به ۴۰ هزار دستگاه در خیابان‌های این کشور برساند.
یکی از دلایلی که فرایند گسترش‌ و به‌کارگیری خودروهای با سوخت هیدروژنی تا به امروز در ژاپن، این‌چنین کند بوده، مربوط به اندک بودن زیرساخت‌های لازم برای پشتیبانی از هنگام‌ است. برای نمونه‌ می‌توانیم به فروش تنها ۲۴۵ دستگاه honda کلاریتی و ۱۰۳۴ دستگاه toyota میرای در ژاپن، از سال ۲۰۱۶ اشاره کنیم که طبیعتا برای این شرکت‌ها مقادیر اندکی به‌ شمار می‌روند.
آنچه مسلم است، بیشتر کشورها در حال تلاش برای گسترش‌ی خودروهای پاک هستند و ژاپن هم از این قاعده مستثنا نیست. از سویی دیگر، ژاپن در زمره‌ی کشورهای نفتی و تولیدکننده‌ی سوخت‌های فسیلی پیمان ندارد و این کشور گسترش‌یافته به سبب موقعیت ویژه خود، تصمیم دارد وابستگی به سوخت‌های فسیلی را تا حد امکان کاهش دهد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام