سایت جامع خودرو در ایران


» چهارستاره‌ها یک ماهه دو برابر شدند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

چهارستاره‌ها یک ماهه دو برابر شدند

دسته بندی : خودرو تاریخ : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶


فضای غیرشفاف خودروسازی ایران
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران دیروز چهارشنبه، واپسین گزارش ارزشیابی ملی خودروهای فرآوری تو یا درون تا پایان اردیبهشت سال‌جاری را منتشر کرد.
به گزارش دنیای خودرو دم‌طور که از این گزارش مشخص است، در تازه ترین رتبه‌بندی خودروهای فرآوری تو یا درون از لحاظ کیفیت، رویدادها جالبی رخ داده است. بر این پای بست شمار خودروهایی که در این رده‌بندی کامیاب به دریافت چهار ستاره کیفیت شده‌اند، از چهار خودرو دربرگیرنده نیومزدا۳، گرندویتارا، renault ساندرو و کیاسراتو در فروردین‌ماه، به هشت خودرو افزایش یافته است.
بر پایه واپسین گزارش شرکت مهار کیفیت و استاندارد ایران، فرآوری خودروسازان در اردیبهشت‌ماه امسال شمار ۶۴ هزار و ۲۱۹ دستگاه خودرو بوده که این میزان نسبت به ماه پیش از دم، یعنی فروردین امسال ۲۲ هزار و ۳۰۳ دستگاه افزایش داشته است.
بدین سان خودروهای تولیدشده در کشور در این ماه دربرگیرنده ۴۲ مدل خودرو در گروه سبک و ۷ مدل در گروه سنگین است. ضمن اینکه چون ماه‌های پیش، از همه میزان فرآوری خودروهای تولیدشده در اردیبهشت، ۹۹درصد تولیدات در گروه خودروهای سبک پیمان دارند و تنها یک‌درصد فرآوری به خودروهای سنگین مربوط می‌شود.
افزایش قابل‌پروا شمار چهار ستاره‌ها
مهم‌ترین رویداد گزارش تازه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد در باره ۴ ستاره‌های جدول افتاده است. بدین سان که در جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک این گزارش در بخش سواری‌ها، نیومزدا ۳ شرکت بهمن‌موتور سیکلت و گرند ویتارا از آن ایران‌خودروی خراسان از میان خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان، hyundai i20 فرآوری کرمان‌موتور سیکلت و kia سراتوی سایپا در گروه خودروهای میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، hyundai i10 فرآوری کرمان‌موتور سیکلت در میان خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی و renault ساندرو ساخت پارس‌خودرو، تندر۹۰ ربات فرآوری ایران‌خودرو و پارس تندر فرآورده پارس‌خودرو در طبقه خودروهای میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، با گرفتن ۴ ستاره جزو با کیفیت‌ترین خودروهای فرآوری تو یا درون طبقه‌بندی شده‌اند.
جستار قابل‌پروا در این گزارش، اضافه شدن دو مدل hyundai i10 و i20 فرآورده کرمان‌موتور سیکلت است که تا یک ماه پیش جایی در جدول گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد نداشتند.
همچنین تغییر جایگاه دو خودروی تندر ۹۰ ربات فرآوری ایران‌خودرو و پارس تندر از شرکت پارس‌خودرو از گروه ۳ ستاره‌ها و دریافت ۴ ستاره کیفیت در اردیبهشت‌ماه نیز از رویدادها مثبت و قابل پروا گزارش تازه این شرکت به شمار می‌رود.
رده‌بندی سه ستاره‌ها
پس از این گروه، بر پایه رده‌بندی ۳ ستاره‌های جدول تیگو۵ شرکت مدیران‌خودرو از گروه خودروهای میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، آریزو۵ فرآورده مدیران‌خودرو و برلیانس H330 فرآوری پارس‌خودرو در میان خودروهای میان ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، تندر ۹۰ پارس‌خودرو، تندر ۹۰، runna، peugeot ۲۰۶ و peugeot ۲۰۶SD فرآورده ایران‌خودرو و آریو فرآوری بن‌رو از گروه خودروهای میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، خودروهای فرآوری تو یا درون هستند که در بازرسی‌های انجام شده کامیاب به دریافت ۳ ستاره کیفیت شده‌اند.
دو ستاره‌ای‌های جدول کیفیت
بخش دیگر جدول کیفیت خودروها به تولیدات دارای ۲ ستاره کیفیت تعلق دارد. جک S5 فرآوری کرمان‌موتور سیکلت در گروه خودروهای میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، جک J5 کرمان‌موتور سیکلت در گروه خودروهای میان ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، نیو ام‌وی‌ام ۳۱۵ شرکت مدیران‌خودرو و dena فرآوری ایران‌خودرو در گروه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی، خودروهایی هستند که توانسته‌اند ۲ ستاره کیفیت را به خود وابستگی دهند.
تک‌ستاره‌ای‌ها؛ پرجمعیت‌ترین گروه جدول
واپسین بخش گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد کشور به پرجمعیت‌ترین سطح کیفی خودروهایی وابستگی دارد که در گروه بها‌های گوناگون، کامیاب به کسب تنها یک ستاره کیفیت شده‌اند. بر این پای بست در میان خودروها با بها ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، دو خودروی ام‌وی‌ام۵۵۰ فرآوری مدیران‌خودرو و lifan X60 کرمان موتور سیکلت، peugeot پارس ایران‌خودرو، peugeot ۴۰۵ خراسان از آن ایران‌خودروی خراسان، peugeot پارس مازندران فرآوری ایران‌خودرو مازندران، samand تبریز ساخت ایران‌خودروی تبریز، peugeot پارس شیراز مربوط به ایران‌خودرو فارس، ام‌وی‌ام ۱۱۰S از آن شرکت مدیران‌خودرو و تیبا۲ سایپا در گروه خودروهای با بها ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان و همه خودروهای پایین‌تر از ۲۵ میلیون تومان دربرگیرنده tiba سایپا‌، سایپا ۱۳۱X و سایپا ۱۳۲X از آن شرکت سایپا، سایپا ۱۱۱X فرآوری سایپا کاشان و سایپا ۱۳۱X ساخت پارس‌خودرو، در بازرسی‌های انجام شده توانسته‌اند تنها یک ستاره کیفیت را دریافت کنند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام