سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی کوپه چهار در فولکس واگن واگن آرتئون ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


پیشنهاد بزرگترین خودروساز آلمان برای لاکچری پسندها

به گزارش تازه ها خودرو ، محصولات فولکس واگن واگن دهه هاست که جزو یادبود انگیز و نوستالژیک ترین خودروهایی است که به یاد داریم. ولی معمولا دربرگیرنده خودرو هایی ارزان و برای طبقات میانه جامعه بود. حالا فولکس واگن بطور جدی قصد دارد تا با برندهایی مثل BMW و audi به چشم وهمچشمی بپردازد.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

فرآورده کاملا جدید آرتئون نخستین تلاش بزرگترین خودروساز آلمان برای ورود به کلاس خودرو ممتاز می‌باشد و آغاز خوبی نیز به نظر می‌رسد. خطوط طراحی کاملا هماهنگ و فرم انحنای سقف که در دیگر محصولات فولکس واگن واگن گواه هنگام نمی‌باشیم حاکی از زایش یک کوپه چهار در است که می‌تواند رقیب جدی برای BMW سری ۴ گرنکوپه و audi A5 اسپرتبک باشد.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

آرتئون را باید جایگزین غیرمستقیم فولکس واگن واگن CC محسوب کرد که با درازا و پهنا به ترتیب ۴۸۶۲ و ۱۸۷۱ میلیمتر هم از CC بزرگتر می‌باشد و هم از سری ۴ و audi A5. همچنین فاصله ۲۸۴۱ میلیمتری میان دو محور فضای درونی بیشتری نسبت به سه خودرو یادشده در گزین کردن می‌گذارد.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

این را هم باید بگوییم که آرتئون در بسیاری از قطعات خود با پاسات اشتراک دارد. ولی فولکس واگن به هیچگونه مایل نبود که این فرآورده جدید را به سرنویس یکی از زیرمجموعه های پاسات شناسایی کند. از این روی نام جدید، ابعاد بزرگتر، منش متفاوت و آی تی های پیشرفته هنگام را از پاسات جدا نموده است.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

با به کارگیری پلتفرم MQB آرتئون توانا است طیف وسیعی از پیشرانه ها را باره بهره‌برداری پیمان دهد. مانند موتور سیکلت ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر توربو به قوت ۱۴۸ اسب بخار که پیشتر در سئات ایبیزا باره کاربرد پیمان گرفته است و یا موتور سیکلت ۲ لیتری ۲۷۶ اسب بخاری گلف GTI که دیگر گزینش برای آرتئون خواهد بود. مهندسان فولکس واگن وعده بکارگیری یک موتور سیکلت نیرومند ۶ سیلندر را نیز برای این کوپه چهار در داده اند.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

ولی در ابتدای عرضه آرتئون دو پیشرانه ۲۷۶ اسب بخاری توربو و ۲۳۷ اسبی توربودیزل برای هنگام در نظر گرفته شده که هردو به گیربکس ۷ دنده دوکلاچه خودکار و آرایش انتقال نیرو به چهار چرخ ۴MOTION مجهز می‌باشند. با هستی اینکه بها قطعی خودرو در هنگام تحویل در ماه اکتبر مشخص خواهد شد ولی رقمی میان ۳۸ تا ۴۰ هزار پوند با پروا به ساز و برگ برای هنگام متصور است.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

به لطف کمک فنرهای سفارشی و چرخ های بزرگ ۲۰ اینچی سواری آرتئون کاملا نرم و دلپذیر می‌باشد که ویژگی دارای اهمیتی برای این کلاس خواهد بود. سه حالت رانندگی نرمال، کامفورت و اسپرت برای خودرو در نظر گرفته شده است. رویهمرفته فولکس واگن واگن در این فرآورده بر راحتی سرنشینان بیشتر از دینامیک رانندگی و قابلیت های اسپرتی پافشاری داشته و نباید چشمداشت هیجان بالای BMW سری ۴ را از هنگام داشت.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئون

شتاب صفر تا صد برای موتور سیکلت ۲ لیتری توربودیزل تنها ۶٫۵ ثانیه می‌باشد و مصرف سوخت هنگام ۴٫۹ لیتر در صد کیلومتر است که البته کمی بیشتر از مصرف ۴٫۶ لیتر در صد کیلومتر برای BMW سری ۴ خواهد بود.

ولی از نظر کاربردی بودن آرتئون هم دارای اتاق جادارتری نسبت به BMW بوده و هم صندوق ۵۶۳ لیتری هنگام به مراتب گنجایش بیشتری نسبت به صندوق ۴۸۰ لیتری BMW دارد. سیستم ارتباطی و سرگرمی کوپه چهار در فولکس واگن نیز از راه نمایشگر ۹٫۲ اینچی لمسی مهارشدنی خواهد بود.

فولکس واگن واگن آرتئون

فولکس واگن واگن آرتئونلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام