سایت جامع خودرو در ایران


» بایدو سیستم عامل خودران رایگان عرضه می‌کند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


خودروی خودران بایدو Baidu

در دنیای خودروسازی، IT‌های متن‌باز زیادی نمی‌بینید؛ خودروسازان از IT‌های با ارزش خود نگهداری می‌کنند. گاهی اوقات شرکت‌های گوناگون از راه اشتراک گذاری نرم افزار خود با یکدیگر، پیشرفت IT در یک زمینه را آسانی می‌بخشند؛ اشتراک گذاری سیستم عامل اندروید گوگل با تولیدکنندگان تلفن همراه نمونه خوبی از این موارد است. غول IT چینی، بایدو هم قصد دارد نرم افزار خودران خود را با شرکت‌های خودروسازی به اشتراک بگذارد.

این سیستم عامل که آپولو نام دارد به هر خودروسازی که در زمینه IT خودران تکاپو می‌کند ارائه خواهد شد و نه تنها مایه گسترش تند‌تر IT یادشده می‌شود بلکه به بایدو امکان عرضه دیگر سیستم‌های تحت نرم افزار این شرکت را می‌دهد؛ برآیند اینکه در این شراکت هر دوی شرکت‌ها برنده خواهند بود.

چی لو، ریاست بایدو می‌گوید:

امروزه ابتکارات زیادی در صنعت خودرو تماشا می‌کنیم. بیایید در سطح بالاتری نوآوری کنیم.

خودروهای خودران بایدو Baidu

این اقدام بایدو کمک زیادی به خودروسازان چینی می‌کند و مایه می‌شود خودروهای خودران بیشتری به خیابان‌های این کشور بیایند؛ شرکت‌های خودروسازی کوچکی در چین هستند که توان سرمایه گذاری در زمینه این IT را ندارند. بی گمان بایدو بهترین کمپانی در این زمینه نیست و هنوز هم از نظر انجام آزمون و خطا در دنیای راستین نسبت به شرکت‌هایی مثل گوگل عقب است ولی برای عرضه چنین IT کارآمدی، دانش زیادی دارد. در بدترین حالت هم این کنش به صنعت ضرری وارد نمی‌کند و خودروسازان کوچک برای گسترش IT انحصاری خودشان یاری می‌شوند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام