سایت جامع خودرو در ایران


» مدل Y، پروژه‌ی جدید تسلا شناسایی شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


در همایش سالیانه‌ی سهام‌داران تسلا، ایلان ماسک با انتشار تصویری از مدل Y، دودمان جدید کراس‌اوورهای تسلا را شناسایی کرد. او بستگی پلت‌فرم خودروی Y با نمونه‌ی در حال ساخت مدل ۳۳ را منتفی می‌داند و مدعی است که پلت‌فرم جدیدی برای مدل Y کاربرد خواهد شد.

ایلان ماسک زمان عرضه‌ی پایانی مدل Y را اواخر سال ۲۰۱۹ یا ابتدای ۲۰۲۰ اعلام کرده است که بیش از ۲ سال دیگر خواهد بود. سایز بدنه‌ی این فرآورده جدید، برابر شاسی‌بلندهای سایز میانه در نظر گرفته شده است.

تصویر منتشرشده از مدل Y، اطلاعات بسیار کمی در پسندیدن دلبستگی‌مندان می‌گذارد؛ ولی در بر گیرنده نکات جالبی است. با پروا به این پیکچر، نبود آینه‌های بغل و به کارگیری دوربین‌ به‌جای دم‌ها، قابل پیش‌بینی خواهد بود. با پروا به این سبک طراحی، می‌توان امیدوار بود که سطح بالایی از آی تی‌های مربوط به ایمنی در مدل Y هستی داشته باشد.

tesla model 3

کارشناسان معتقدند فرآوری کامیابی‌آمیز مدل Y با پروا به رشد بازار شاسی‌بلندها و کراس‌اوورها، اهمیتی فراتر از مدل ۳ خواهد داشت و فروش بیشتری نصیب تسلا خواهد کرد. مدل ۳ هم بیش از یک سال تا عرضه‌ی پایانی فاصله دارد و پیمان است یک فرآورده خانوادگی و خوش‌بها در کلاس خودروهای الکتریکی باشد؛ ولی می‌توان پیش‌بینی کرد که با پیشرفت تند آی تی مربوط به باتری‌ها، کراس‌اوورهای الکتریکی گیرایش بیشتری در سال‌های آینده داشته باشند.

تا سال ۲۰۲۰، بها تمام‌شده‌ی خودروهای الکتریکی کاهش خواهد یافت؛ چراکه روند ساخت قطعات مربوط به ساز و برگ برقی، بهینه‌سازی خواهد شد تا مونتاژ این ابزارها با سرعت بیشتری در شرکت‌های خودروسازی انجام شود. شرکت گیگافکتوری که از برندهای تحت سرپرستی ایلان ماسک است، با هدف فرآوری باتری‌های لیتیوم یون در صحرای نوادا، مراحل راه‌اندازی را پشت سر می‌گذارد و به بردباری فراوان، تا پیش از سال ۲۰۲۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

محصولات آینده‌ی تسلا، علاوه بر مدل ۳ و مدل Y، یک کامیون برقی را هم دربرگیرنده می‌شوند که پیمان است تا شهریورماه امسال رونمایی شود.

 لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام