سایت جامع خودرو در ایران


» نقدی بر پوشش‌های استتاری خودروهای امروزی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


چندین سال پیش پوشش‌های استتاری روشی مؤثر و پسندیده برای پنهان کردن نسخه‌های پیش‌تولیدی خودروسازان از چشمان تیزبین بود. این تنها هدف خودروسازان در هنگام زمان بود.


این پوشش‌های سیاه‌وسفید برای پنهان کردن جزئیات اصلی طراحی خودروهای جدید و یا برای گمان زدن اینکه به راستیً با چه خودرویی طرف هستیم بکار می‌رفتند. این روش پاسخ می‌داد.


پیروان خودرو بی گمانً این روزها عکاسان جاسوسی را در اروپا، آسیا و آمریکا دیده‌اند که به دنبال تصویربرداری ازاین‌گونه خودروها هستند. روز جدید بر شمار خودروهایی که از این پوشش‌ها کاربرد می‌کنند افزوده می‌شود.


خودروساز انتشار این تصویرها را هم دوست دارند و هم از هنگام متنفرند زیرا از طرفی نشان‌دهنده‌ی خودرویی هستند که فرآوری خواهد شد و همین فرمایش می‌تواند مایه کاهش فروش دودمان کنونی هنگام خودرو شود و از طرفی نیز هیجانی خبری برای خودروی آینده‌ی خود برپایی می‌کنند.


ولی خب برخی روش‌های امروزی به راستیً بد بوده و به نوعی به خرد بیننده توهین می‌کنند. برخی کمپانی‌ها پیش از رونمایی رسمی از فرآورده خود پوشش‌های جذابی را روی هنگام بکار می‌برند.

mercedes-amg-c63-coupe-teaser
صادقانه بگوییم برخی از این خودروهای پوشش‌دار بی‌ارزش و گیج‌کننده بوده‌اند.
همین هفته‌ی پیش جگوار تیزری از استیشن XF اسپورت‌بک جدید منتشر کرد که پوشش توپ تنیس ویمبلدون را کاربرد کرده بود. شاید این پوشش ها کاملاً گیرا باشند ولی خب همه‌ی ما می‌دانیم یک استیشن جگوار XF چگونه خواهد بود…


به نظر می‌رسد جگوار لندروور یکی از پیروان این راهبرد است زیرا مدل‌های پیش‌نمایشی چون دودمان جدید دیسکاوری را با پوشش نقاشی‌های کودکان به تصویر کشیده است!


جگوار بار دیگر نیز از این روش کاربرد کرده و مدل XE SV Project 8 با پوشش‌های مشکی و سفید و نوارهای نارنجی خودنمایی کرده است. بی‌شک با کنار رفتن کاورها خودرویی گیرا پدیدار خواهد شد ولی این کاری درست در این زمان نیست.


ب ام و نیز همین کار را انجام داده و M5 جدید نمایی کاملاً گیرا در پیست دارد ولی…


دیگر خودروی پرفورمنس renault مگان RS است که پیش از رونمایی رسمی از این پوشش کاربرد کرده ولی گونه هنگام متفاوت بوده و به نظرتان پوشش اصلی خودرو چقدر بهتر خواهد بود؟


اینکه خودروهای امروزی اندکی پیش از رونمایی رسمی با پوشش‌های دیده می‌شوند که پنهان‌کاری اندکی داشته تنها به یک‌چیز مربوط می‌شود و هنگام “جلب‌پروا” است…

منبع: caradviceلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام