سایت جامع خودرو در ایران


» آزمایش کامیابی آمیزاولین سیستم هوشمند مهار خودرو بدون راننده درایران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، به نقل از پارک دانش و IT هرمزگان، علی فتی بیان داشت: این سیستم قابلیت نصب بر روی تمام خوردرو ها با گیربکس خودکار را دارا می باشد.

وی افزود: این سیستم پس از نصب بر روی خودرو توانست نخستین آزمایش خود را به درازا ۲۵ کیلو متر در گذرگاه تعیین شده بدون خطا و دخالت انسان با کامیابی به پایان برساند.

به گفته فتی، این سیستم پس از انجام تمام آزمایش های ایمنی در نیمه دوم امسال با حضور مسولین رونمایی خواهد شد.

در همین وابستگی مهندس علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل شرکت صنعت و IT هوشمند کنداب فارس و سرتیم این پروژه گفت: با به کارگیری این سیستم ، خودرو می تواند به چهره خودکار در مسیرهای شهری و میان شهری آمدوشد نماید. این سیستم  از راه سه دوربین نصب شده بر روی خودرو ، سیستم ناوبری جهانی (GPS) ، سنسورهای التراسونیک ، اسکنر لیزری  و سامانه های هوشمند می تواند ضمن تشخیص گذرگاه جاده و خیابان ، موانع و تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، در گذرگاه تعیین شده با دقت و امنیت بالا آمدوشد نماید.

شیخ جعفری خاطرنشان کرد، از ویژگی های این سیستم، پیاده سازی الگوریتم های بسیار تند و ریزبین پردازش تصویر با توانایی تشخیص، انسان، خودور، موانع، خطوط جاده و خیابان، تابلوهای راهنمایی و رانندگی در گذرگاه جنبش خودرو می باشد. مهار مرکزی این سیستم قابلیت مهار فرمان با دقت یک یکصدم درجه و مهار ماشین ۹۸ گاز و ترمز به چهره همزمان و با سرعت تصویر کنش ۰٫۰۰۱ ثاینه دارا می باشد.

وی به دیگر امکانات این خودرو اشاره کرد و گفت: این سیستم دسترسی سر راست به اینترنت برای بررسی گذرگاه وشرایط جاده و آب هوا به چهره خودکار می باشد. این سیستم چگونگی آب و هوا را به چهره خودکار از راه اینترنت بررسی کرده وضمن گزارش چگونگی آب و هوا در گذرگاه جنبش هستی ساز و برگ ایمنی  پسندیده مانند زنجیره چرخ(مثلا برای آب وهوای برفی) را بررسی کرده و هنگام را به شما گزارش می دهد.

به گفته وی، تمام این کار به چهره خودکار انجام می شود.

وی افزود: از قابلیت های دیگر این سیستم امکان برقراری وابستگی با دیگر خودرو های همانند است که این امکان را به خودرو می هد از شرایط گذرگاه جنبش تا چندین کیلومتر جلوتر بدون به کارگیری سیستم های آنلاین آگاه شود.

شیخ جعفری خاطرنشان کرد، یکی از ویژگی های بی همتا این سیستم قابلیت دریافت فرمان شما به زبان پارسی می باشد. برای وارد کردن گذرگاه به سیستم کافی شما مقصد خود را به سیستم بگویید .

وی تصریح کرد، این سیستم قابلیت شناسایی راننده از راه پردازش تصویر را داراست که مایه بالا رفتن امنیت و عدم امکان دزدی خودرو خواهد شد.

گفتنی است، دلبستگی مندان می توانند فیلم های مربوط به آزمایش این سیستم  و مراحل گسترش هنگام را از راه کانال اینستا گرام و تلگرامPGITIC  و یا سایت www.pgitic.ir پیگیری نمایند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام