سایت جامع خودرو در ایران


» خودروی خودران مفهومی با توانایی تغییر در بدنه و قطعات ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶


 بسیاری از استارت‌آپ‌ها تلاش می‌کنند در روند طراحی خودروها تغییری بنیادین برپایی کنند؛ ولی شرکت OSVehicle با توانایی تغییر شکل فرآورده خود، پا را فراتر از این هدف نهاده است.

کمپانی OSVehicle در حال کار روی یک مدل مفهومی خودروی خودران الکتریکی است که با ساختار لگو مانند خود، قابلیت تغییر نما و البته قطعات به‌کاررفته را در پسندیدن خریدار پیمان خواهد داد.

ساختار تغییرپذیر این خودرو پروانه می‌دهد بدنه و ساز و برگ به کار گرفته‌شده در خودرو، متناسب با نیازهای مشتری تغییر کند. به گفته OSVehicle، بسیاری از این مشتریان، استارآپ‌هایی خواهند بود که نیازمند خودرویی هستند تا سیستم خودران اختصاصی خود را  به کمک باره آزمایش پیمان دهند.

در این طرح مفهومی، بدنه خودرو به ۵ قسمت اصلی بخش شده است: جلو، عقب، سقف و دو درب در هر سمت که هریک از این درب‌ها دارای ساختار و قالب متفاوتی است. به اعتقاد OSVehicle، این طبقه‌بندی روند فرآوری را بسیار آسان خواهد کرد و هزینه‌های دم را کاهش خواهد داد. از سوی دیگر، این خلاقیت مایه می‌شود در شرایط باره نیاز مانند تعمیرات یا اعمال دگرگونی ها لازم متناسب با نیاز مشتری، امکان جا آسان قطعات سنگین و حجیم خودرو فراهم باشد.

موتور سیکلت الکتریکی و باتری‌های تأمین‌کننده نیروی دم به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به‌آسانی و در کمترین زمان شدنی جا شوند و متناسب با پیشرفت فناوری قطعات به‌روزتری روی خودرو نصب شود. ساختار درونی خودرو نیز دارای چنین قابلیتی است. امکان تغییر طراحی درونی خودرو به سبک سنتی همراه با دکمه‌های کنترلی دستی یا طراحی کاملا هوشمند، خودکار، بدون هیچ سیستم مهار دستی و کاملا بر پایه سیستم خودران در این خودرو هستی خواهد داشت.

بازار هدف کمپانی OSVehicle، کارآفرینانی است که به دنبال راه‌اندازی استارت‌آپ و شرکتی جدید جهت طراحی و گسترش سیستم خودران خودروها هستند ولی منابع کافی جهت ساخت و گسترش خودروی خود ندارند. دم‌ها اعتقاد دارند قابلیت تغییرپذیری خودرو در آینده‌ای نه‌چندان دور به گزینه‌ای گیرا بدل خواهد شد؛ چرا که طراحی این خودرو کاملا با هدف رانندگی خودران و بدون دخالت راننده انجام شده است و تغییرپذیر بودن ساختار خودرو به کاربر این امکان را خواهد تا در شرایط متفاوت و متناسب با نیاز خود، دگرگونی ها لازم را در خودرو اعمال کند.

طرح پیشنهادی فعلا تنها یک ایده است. کمپانی OSVehicle، هیچ زمانی را جهت ساخت و رونمایی از این خودروی آینده‌نگر اعلام نکرده است. همانند تمام استارت‌آپ‌های پیوسته با خودرو، تجربه‌ی کم و سرمایه‌ی اندک، بزرگ‌ترین موانع پیش روی این کمپانی هستند که در تلاش‌اند بر دم‌ها غلبه کنند. همچنین اطلاعاتی از موارد مهمی مانند ایمنی خودرو در دست نیست و آزمایش برخورد خودرو می‌تواند شرایط ساخت این فرآورده را بیش از پیش به چالش بکشد.

ولی به هر روی همین ایده می‌تواند منجر به بحث‌های فراوانی در صنعت خودروسازی شود. بسیاری از کمپانی‌های بیرون از این صنعت، در حال کار روی فناوری سیستم‌های خودران هستند؛ ولی خودرویی حقیق جهت آزمایش سیستم‌های گسترش داده‌شده خود در پسندیدن ندارند. یک پلتفرم خودروی متن باز (Open-Source) می‌تواند به دم‌ها این بخت را بدهد تا بدون وابستگی به خودروسازان جهانی، سیستم‌های خود را باره ارزیابی پیمان دهند.

 

[ad_2]

لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام