سایت جامع خودرو در ایران


» پرفروش‌ترین خودروهای جهان در فصل نخست سال 2017 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


سام کاویانی: باآنکه در دهه‌های تازه سازندگان متعددی به صنعت خودرو ورود نموده و با کسب توفیقاتی چند، هیاهو و جنجال بسیاری را در این پهنه به راه انداخته‌اند ولی همچنان این کهنه‌کاران دیرین بازار هستند که ستاره تابناک آنها در کهکشان خودروسازی سخت می‌درخشد. toyota، ford، volkswagen و…نه خسته‌اند و نه از نفس افتاده‌اند و نه خرده‌ای از شور و گیرایی آنها کم شده است؛ هنگام‌ها پا به پای جوان‌ترها همچنان می‌تازند و دمادم در پی توان و نفسی دگرباره‌اند.


کرولا، سیویک، گلف، فوکوس و… تنها یک خودرو صرف نیستند، بلکه هرکدام باری از تجربه و کوهی از اطمینان را با خود حمل کنند و در سگمنت کاری خود جز مدعیانی شاخص و اثرگذار هستند. همین قضیه در جای خود مایه شده که چشم وهمچشمی با هر یک از آنها برای فعالان پیگیر این صنعت به‌غایت پیچیده و دشوار گردد. فعالان سخت‌کوشی که پیوسته در پی آنند که آنها را از موضع برتر خویش به زیر کشند.


البته ناگفته نماند که هر یک از این خودروها به‌تنهایی از شمارگان بالایی در فرآوری خود برخوردارند ولی بسی ساده‌لوحانه است که تنها این عامل را در توفیقشان مدنظر پیمان داده و از آیتم‌های مهم‌تری چون گیرایی و کیفیت فرآورده غافل بمانیم که چه بسی اگر چنین نبود ما گواه حضور این نام‌ها نه در بازارهای چهار گوشه جهان یا دانشمند ( alem)، بلکه در زیر سوله‌های متروک و دورافتاده و یا در وادی سپری شده تاریخ بودیم.


در جدول زیر نام پرفروش‌ترین خودروهای جهان در فصل نخست سال ۲۰۱۷ درج شده است.

رتبه فروش نام خودرو میزان فروش درصد رشد سالانه
۱ toyota کرولا ۲۹۷,۴۷۱ ۰٫۹ –
۲ ford سری F ۲۴۴,۷۰۹ +۹٫۸
۳ volkswagen‌واگن گلف ۲۲۰,۱۴۰ -۱۰٫۱
۴ honda CR-V ۲۱۴,۱۴۴ +۱۴٫۴
۵ honda سیویک ۱۷۹,۹۴۸ +۳۰٫۶
۶ toyota RAV4 ۱۷۵,۰۹۵ +۹٫۳
۷ ford فوکوس ۱۷۲,۹۲۷ -۹٫۱
۸ volkswagen‌واگن پولو ۱۷۰,۹۸۴ -۴٫۱
۹ volkswagen‌واگن تیگوآن ۱۷۰,۷۳۶ +۴۴٫۷
۱۰ toyota هایلوکس ۱۶۸,۳۷۰ +۱٫۸

منبع: Focus2moveلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام