سایت جامع خودرو در ایران


» درخواست افزایش بها خودرو به شورای چشم وهمچشمی رسید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

درخواست افزایش بها خودرو به شورای چشم وهمچشمی رسید

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶


درخواست افزایش بها خودرو به شورای چشم وهمچشمی رسید

محسن صالحی‌نیا، دستیار وزیر صنعت، معدن و بازرگانی روز گذشته در یک نشست مطبوعاتی از درخواست افزایش بها برخی از محصولات تولیدی بدست خودروسازان آگاهی ها داد.
به گزارش دنیای اقتصاد صالحی‌نیا در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگاری در این زمینه سرنویس کرد که درخواست افزایش بها برخی از محصولات به شورای چشم وهمچشمی رسیده که هنوز در دست بررسی است. وی در پیوسته به این نکته نیز اشاره کرد که این درخواست بر پایه روال معمول باید با پروا به آیتم‌هایی مانند کیفیت و نرخ تورم بخشی خودرو بررسی شود. ولی سوال بعدی خبرنگاران در این نشست مربوط به پیوسته یا توقف فرآوری pride بود که صالحی‌نیا در این زمینه اظهار کرد که سیاست‌های اجرایی در این راستا در نشست ها و با هماهنگی خودروسازان مشخص شده و بر پایه برنامه‌ریزی انجام شده خودروهای تولیدی باید از دی ۹۷ مطابق استانداردهای ۸۱گانه عرضه شوند.
دستیار وزیر صنعت پافشاری کرد: چگونگی جدید رسانی خودروهای تولیدی با خودروسازان است، ولی در باره دگرگونی ها ساختاری یا مرحله‌ای برای توقف فرآوری pride و peugeot ۴۰۵ هنوز برنامه‌ریزی نشده است. وی با بیان اینکه براساس استانداردهای جدید در باره فرآوری خودروهای کهنه تصمیم‌گیری خواهد شد، افزود: اگر pride و خودروهای دیگر نتوانند از دید اقتصادی یا فنی اصلاح شوند، تولیدشان متوقف خواهد شد. صالحی‌‌نیا در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه چه شرایطی برای از رده بیرون کردن خودروها هستی دارد، گفت: یکی از این شروط دم است که یک خودرو از مقبولیت در میان مشتریان بیفتد و شرط دیگر نیز به الزامات استانداردی مربوط می‌شود. صالحی‌نیا در پیوسته در باره میزان درونی‌سازی peugeot ۲۰۰۸ نیز گفت: فرآوری این خودرو با درونی‌سازی ۳۰ درصدی آغاز شده و در این راستا ۸۰ پیمان نامه با تکه‌سازان امضا شده و به مرحله ابلاغ رسیده است. وی همچنین اظهار کرد که فرآوری peugeot ۲۰۰۸ به فرآوری پیوسته رسیده و Iran KHodro برنامه فرآوری ۱۵ هزار دستگاه از این خودرو را طی یک سال در دستور کار خود دارد. صالحی‌نیا در باره پیش فروش peugeot ۲۰۰۸ بدون اعلام بها قطعی این خودرو و مغایرت این اقدام با قانون نیز گفت: بها این خودرو براساس زمان‌های تحویل در قراردادها خواهد آمد. وی در باره دیرکرد در اجرای وعده‌های داده شده برای امضای قراردادهای جدید خودرویی نیز اظهار کرد: باید همه شرایط را دلخواه داشته باشیم تا به توافق پایانی برسیم. دستیار وزیر در پیوسته این نشست اشاره‌ای نیز به امضای پیمان نامه renault و ایدرو کرد و روشنگری داد: در باره پیمان نامه renault و ایدرو پس از امضای پیمان نامه اولیه، امضای قراردادهای الحاقی در دست امضا است و به‌زودی پایانی خواهد شد. پیمان نامه سایپا و citroen نیز در مرحله پایانی پیمان دارد.دستیار وزیر صنعت همچنین با اشاره به آغاز همکاری شرکت هیوندایی با کرمان موتور سیکلت گفت: فرآوری مشترک این دو شرکت با درونی‌سازی ۳۰ درصدی آغاز خواهد شد.در پیوسته صالحی‌نیا به الزامات فرآوری خودروهای هیبریدی اشاره و پافشاری کرد که بر پایه آیین‌نامه‌ای که در دولت در دست بررسی است دستگاه‌های گوناگون برای برپایی زیرساخت‌های فرآوری و واردات خودروهای هیبریدی و برقی ملزم می‌شوند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام