سایت جامع خودرو در ایران


» تمرکز audi اسپرت بر روی ساخت کراس‌اوورها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶


استفان وینکلمن، رئیس audi اسپرت و مدیر اجرایی پیشین lamborghini طی مصاحبه‌ای با گاهنامهٔ تاپ گیر از برنامه‌های آیندهٔ بخش اسپرت audi گفته است. در این مصاحبه هنگامی‌که بحث نخستینگی میان ساخت کراس‌اوورهای RS و یک نسخهٔ قدرتمندتر از R8 مطرح شد، وی پذیرفتن داشته است که برای audi اسپرت ساخت خانوادهٔ کاملی از کراس‌اوورهای RS بیشتر اهمیت دارد.

البته هرچند به‌بردباری‌بسیار نسخهٔ قدرتمندتری از R8 ساخته نخواهد شد ولی این لزوماً بدان معنا نیست که خانوادهٔ این سوپراسپرت گسترش پیدا نمی‌کند زیرا چشمداشت می‌رود مدت کوتاهی پس از عرضهٔ مدل V10 Plus Spyder در ماه جاری، audi یک نسخهٔ پایه از R8 را با پیشرانهٔ کوچک‌تری شناسایی کند. این مدل می‌تواند به پیشرانهٔ ۲٫۹ لیتری V6 بای‌توربو مجهز باشد که هم‌اکنون در دودمان جدید مدل RS5 بکار رفته و ۴۵۰ اسب بخار توان دارد. البته شدنی است این موتور سیکلت در R8 توان بیشتری داشته باشد چراکه این پیشرانهٔ جدید audi و porsche بوده و بنابراین باید توانایی فرآوری توان بیشتر را داشته باشد.

در درازا همین مصاحبه، وینکلمن گفته است که audi اسپرت روی رکورد زنی در نوربرگ‌رینگ تمرکز نخواهد کرد زیرا این بخش هم‌اکنون اهداف مهم‌تری دارد که یکی از دم‌ها ساخت خودروهای الکتریکی است. همچنین همین آقای وینکلمن اوایل امسال اعلام کرد که audi اسپرت ساخت یک هایپرکار فرآوری اندک را برای چشم وهمچشمی با هایپرکار مرسدس-آام‌گ Project One در نظر دارد. بااین‌حال اگر این پروژه سرانجامً چراغ سبز را دریافت کند، سخت‌افزارها و فناوری ساخت دم از lamborghini گرفته نخواهد شد.

ولی از سوی دیگر، با پروا به اینکه بر پایه گفته‌های وینکلمن، audi اسپرت بیشتر بر روی ساخت کراس‌اوورهای RS تمرکز خواهد کرد، یکی از محصولات آیندهٔ بخش عملکردی audi می‌تواند مدل RS Q8 باشد که نسخهٔ کانسپت دم با نام Q8 Sport در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. افزون بر این، ساخت مدل‌های RS Q5 و RS Q7 هم می‌تواند در دستور کار پیمان گیرد تا audi اسپرت قدرتمندتر از همیشه به جنگ M Power و AMG برود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام