سایت جامع خودرو در ایران


» برنامه‌های lamborghini برای حضور در لمانز ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


فروچیو lamborghini هرگز به اندیشه حضور جدی در مسابقات نبود. lamborghini برخلاف رقیب اصلی خود یعنی ferrari همیشه به خودروهای جاده‌ای اندیشه می‌کرد؛ ولی lamborghini امروزی یک کمپانی بسیار متفاوتی است.


این برند ایتالیایی هم‌اکنون با هدایت استفانو دومنیکالی به پیش می‌رود. دومنیکالی رئیس پیشین بخش اسکودریا ferrari است. lamborghini سری مسابقات ویژه خود را داشته که به راستی ۴ تا از آنها در سراسر جهان برگزار شده و مدل اوراکان GT3 را به تیم‌های مصرف‌کننده در جهان عرضه می‌کند؛ ولی اگرچه ورود به مسابقات ساختاره ۱ در حال آماده برنامه‌ی اصلی این برند نیست ولی به نظر می‌رسد دومنیکالی برنامه‌های دیگری برای شرکت lamborghini در مسابقات دارد.


اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه این خودروساز ایتالیایی می‌تواند به کلاس GTE مسابقات خودروهای اسپورت وارد شود. این کلاس که با نام GT2 شناخته می‌شود تشکیل‌دهنده بخشی از مسابقات قهرمانی خودروی اسپورت IMSA، قهرمانی پایداری جهان و مهم‌تر از دم مسابقات ۲۴ ساعته لمانز است.


اوراکان می‌تواند تشکیل دهنده بیس این خودروی پیکار‌ای باشد ولی باید بازنگری‌های بنیادی‌تری نسبت به مشخصات دیتونا/GT3 داشته باشد. اگرچه چندین برند گروه خودروسازی فولکس واگن‌واگن در حال آماده خودروهای GT3 را عرضه می‌کنند (دربرگیرنده بنتلی کانتیننتال GT3 و audi R8 LMS) ولی تنها porsche است که در چگونگی کنونی در بخش GTE و با خودروی ۹۱۱ RSR خود حضور دارد. اوراکان GTE خفته می‌تواند با نسخه‌های همانند استون مارتین ونتیج، ford GT، کوروت C7.R و شاید ferrari 488 پیکار دهد.


درحالی‌که برنامه‌های حضور lamborghini در مسابقات روی میز مدیران پیمان دارد ولی تمرکز کنونی این برند روی عرضه اوروس است. دومنیکالی دراین‌باره گفته است: “همان‌طور که می‌دانید، بزرگ‌ترین نخستینگی lamborghini سرمایه‌گذاری روی عرضه سوپر شاسی‌بلند جدید است. بی گمانً ما می‌خواهیم روی پلتفرم GT3 سرمایه‌گذاری کنیم زیرا این یک ساختار بسیار نیرومند بوده و همان‌گونه که می‌بینید، شمار تیم‌های کاربرد کننده از محصولات ما در حال افزایش هستند؛ بنابراین این یک جستار بسیار مثبت برای ما است.”

اگرچه گفتگو دراین‌باره بسیار زود است ولی اگر ببینیم lamborghini پس از عرضه شاسی‌بلند اوروس برنامه‌های مربوط به مسابقات GTE را اعلام کرده سورپرایز نخواهیم شد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام