سایت جامع خودرو در ایران


» بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا

دسته بندی : خودرو تاریخ : یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶


بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا
در سال‌های پسین، nissan لیف به سرنویس پرفروش‌ترین خودروی برقی گیتی مطرح بوده است. با پروا به رونمائی از دودمان جدید این مدل تا چند ماه دیگر، به بررسی بردباری کامیابی لیف در آینده‌ی نزدیک می‌پردازیم.
روشن است که بازار خودروی گیتی به سمت مدل‌های شاسی‌بلند و سواری‌های پرشتاب می‌رود. از سویی دیگر، بها جهانی سوخت، در سال‌های پسین کاهش داشته است. با این حساب، نمی‌توان به فروش خیره‌کننده‌ی خودروهای برقی، در آینده‌ی نزدیک امیدوار بود.
به گزارش زومیت اگر در زمره‌ی دلبستگی مندان پیرامون زیست و خودروهایی با پسینیان فناوری های روز هستید، شدنی است، خرید مدل‌های الکتریکی برای شما گیرایش داشته باشد. به سرنویس نمونه، اگر بخت بیاورید و یک chevrolet بولت برقی در برگزیدن داشته باشید، به طور شگفت انگیزی از یک رانندگی مقرون به صرفه، بدون پریشانی و تا اندازه ای سرگرم کننده، لذت خواهید برد.
بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا
بی گمان، خودروهای پرفروش الکتریکی مثل nissan لیف و chevrolet بولت، در سال آینده با رقیب قدرتمندی به نام تسلا مدل ۳ روبرو خواهند شد که قاعده‌ی بازی را تغییر خواهد داد. پس چشمداشت برای دودمان جدید خودروهای برقی دیگر برندها، کمتر از گذشته است.
تا ژانویه ۲۰۱۷، nissan ۲۵۰ هزار دستگاه از مدل لیف در سراسر جهان به فروش رساند که بهترین فروش یک خودروی الکتریکی در جهان بود، ولی این کامیابی یک‌شبه به دست‌ نیامده و پیش‌فرآوری هنگام، نزدیک ۶ سال زمان برده است. نخستین دودمان nissan لیف، در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد و نزدیک ۱۱۷ کیلومتر با هر بار شارژ کامل، جنبش می‌کرد که در زمان خود، شماره قابل قبولی بود؛ ولی در سنجش با محصولات مدرنی مثل تسلا مدل S با دامنه‌ی حرکتی بیش از ۴۲۵ کیلومتر، حرفی برای گفتن ندارد.
بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا
nissan در سال ۲۰۱۳، این فاصله را با بهینه‌سازی فرآورده خود تا رنج حرکتی ۱۳۵ کیلومتر، کاهش داد. هرچند که این شماره، در سنجش با خودروهای تسلا، خارق‌العاده به نظر نمی‌سد؛ ولی با بها بسیار خوب در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴، سرنویس پرفروش‌ترین فرآورده الکتریکی جهان را برای لیف، به ارمغان آورد.
بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا
درواقع، انتظارات از دودمان آینده‌ی nissan لیف، بسیار بالا است. تسلا با رونمایی مدل ۳ تا چند ماه دیگر، به پیش‌بینی فروش ۵۰۰ هزار دستگاه از محصولات خود در سال ۲۰۱۸، نزدیک خواهد شد. درحالیکه chevrolet بولت نیز، با آستانه‌ی بها ۳۷,۴۹۵ دلار، همراه با ویژگی‌های چشمگیر مهندسی، در بازار حضور دارد. با این اوصاف، دودمان آینده‌ی nissan لیف، تنها در صورتی کامیاب به تکرار فروش خوب سال‌های پسین خود خواهد بود که علاوه بر نما گیرا، رنج حرکتی قابل قبولی با هر بار شارژ داشته باشد و یا اینکه از نظر بها نهائی، با دوگانگی چشمگیری در سنجش با رقبا، عرضه شود.
بررسی فنی nissan لیف آینده در سنجش با رقبا
ولی نباید nissan را دست‌کم گرفت. این خودروساز بزرگ، با عرضه‌ی محصولاتی همانند ۲۴۰Z در سال ۱۹۷۰، شاسی‌بلند Xterra در سال ۲۰۰۰ و سوپر خودرو تاریخ‌ساز GT-R در سال ۲۰۰۷، توانایی‌های خود برای حضور نیرومند در بازار جهانی ثابت کرده است.
دودمان آینده‌ی nissan لیف، پائیز امسال رونمایی خواهد شد و می‌توان امیدوار بود، که توانایی‌های بالایی داشته باشد. مدل کنونی این خودرو، امروزه با آستانه‌ی بها ۳۱ هزار دلار فروخته می‌شود و با پیشرانه‌ای به قوت ۱۰۷ اسب بخار با گشتاور ۲۵۳ نیوتن‌متر، در زمانی نزدیک ۱۰.۵ ثانیه با شتاب ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام