سایت جامع خودرو در ایران


» برنامه‌های peugeot-citroen برای فرآوری خودروهای خودران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


درحالی‌که گروه خودروسازی peugeot-citroen تعهد خود به گسترش خودروهای خودران سطح ۳ را اعلام کرده، ولی این جستار زمانی رخ خواهد داد که دیگر خودروسازان به ساخت خودروهای خودران سطح ۴ و ۵ روی خواهند آورد.


یکی از اصلی‌ترین دشواری ها خودروهای خودران سطح ۳ زمان موردنیاز خودرو برای بازگرداندن مهار خود به راننده است. peugeot-citroen پیشترً یک خودروی خودران را برای نگریستن اینکه آیا راننده توانا است مهار خودرو را در شرایط گوناگون به دست بگیرد یا خیر آزمایش کرده و نتایج مثبتی را کسب کرده است.


بر پایه گفته‌های یکی از مدیران این شرکت، peugeot-citroen به برنامه‌های خود برای گسترش رانندگی خودران سطح ۳ پیوسته خواهد داد و از نظرات مشتریان برای بهبود این سیستم‌ها در آینده نیز کاربرد خواهد کرد.


البته در آینده‌ی نزدیک، فرآورده جدید DS7 کراس بک رانندگی خودران سطح ۲ را به خریداران ارائه خواهد داد که دربرگیرنده ویژگی‌هایی مثل Connected Pilot است که موقعیت خودرو در تو یا درون لاین رانندگی را بررسی می‌کند.


سیستم‌های بدون دخالت دست سطح ۳ پس از سال ۲۰۲۰ در خودروهای این شرکت دیده خواهند شد و سیستم‌های سطح ۴ و ۵ (بدون راننده) نیز پس از سال ۲۰۲۵ در دسترس خواهند بود. این کمپانی فرانسوی تا هنگام زمان مشغول آزمایش نسخه‌های پروتوتایپی چون peugeot 3008 خودران خواهد بود.

ولی مسئولیت‌های مربوط به این سیستم‌ها تنها یکی از دشواری ها گروه peugeot-citroen است. این خودروساز روشی نه چندان پسندیده را در پیش گرفته و گفته از تلاش‌های UNECE برای گسترش رکوردر داده جعبه سیاه که می‌تواند تشخیص دهد در زمان برخورد چه کسی مهار خودرو را بر دوش داشته پشتیبانی می‌کند.


خودروسازان رقیب همچون volvo در گذرگاه دیگری جنبش می‌کنند و اعلام کرده‌اند در چنین چگونگی‌هایی مسئولیت کامل را بر دوش خواهند گرفت.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام