سایت جامع خودرو در ایران


» بها‌گذاری خودرو در نشست فردای شورای چشم وهمچشمی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


به گزارش تازه ها خودرو به نقل از فارس، اعضای شورای چشم وهمچشمی فردا در نشست این شورا به بحث و بررسی در باره بها‌گذاری خودرو خواهند پرداخت.

بر این بنیاد، جستار بها‌گذاری خودرو با پروا به معیارهایی مانند نرخ تورم بخشی خودرو و نمره کیفیت خودروها باره بررسی پیمان می‌گیرد.

در نشست فردای شورای چشم وهمچشمی احتمالاً در باره بها‌گذاری peugeot ۲۰۰۸ نیز بحث خواهد شد.

پیش فروش peugeot ۲۰۰۸ در حالی طی روزهای گذشته جنجال به پا کرده که نه تنها بها پایانی این خودرو مشخص نیست، بلکه برای پیش پرداخت این خودرو نیز رقم ۶۰ میلیون تومان لحاظ شده که با پروا به الزامات قانون پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان، نشان دهنده بها پایانی بالای ۱۲۰ میلیون تومان برای این فرآورده است.

بر پایه قانون پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، خودروساز در زمان پیش فروش خودرو می‌تواند بیشینه ۵۰ درصد مبلغ خودرو را از خریدار دریافت کند که با این حساب بها peugeot ۲۰۰۸ دست کم ۱۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

یکه زارع مدیرعامل Iran KHodro پیشتر در اظهارنظرهای گوناگون، ارقام متفاوتی از ۷۲ تا ۹۹ میلیون تومان را برای peugeot ۲۰۰۸ اعلام کرده بود. وی در آغاز گفته بود بها peugeot ۲۰۰۸ با گیربکس ربات ۷۸ میلیون تومان و گونه دستی این خودرو ۷۲ میلیون تومان پیش‌بینی می‌شود، ولی مدتی پس بها این خودرو را زیر ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد که در حال آماده نیز محدوده قیمتی این خودرو با تاریکی رو به رو است.

بها پایانی peugeot ۲۰۰۸ در حالی با تاریکی روبرو است که نعمت زاده، وزیر صنعت روز گذشته اعلام کرد که در باره این خودرو بها گذاری دولتی نخواهیم داشت و بها هنگام با عرضه و درخواست مشخص خواهد شد.

وی همچنین با انتقاد از بها گذاری خودرو بدست شورای چشم وهمچشمی، گفته بود: دلیلی ندارد بها خودرو به چهره سوری تعیین شود و شماری نیز از این کار منتفع شوند. شورای چشم وهمچشمی در برخی موارد این سیاست را پذیرفته ولی اصولا این شورا باید سیاست بها گذاری را مشخص کند و بها خودرو باید بدست یکتا تولیدی مشخص شود.

به گفته نعمت زاده، شورای چشم وهمچشمی به اشتباه از دولت پیش وارد کار بها‌گذاری خودرو شد و آقایان سختشان است که این روال را تغییر دهند.

بدین سان مشخص نیست بها peugeot ۲۰۰۸ در پایان بر بنیاد دستورکار شورای چشم وهمچشمی تعیین می شود و یا Iran KHodro بها هنگام را پایانی خواهد کرد.

در چنین شرایطی باید دید اعضای شورای چشم وهمچشمی فردا چه تصمیمی در باره بها‌ خودروها خواهد گرفت و در این میان تا چه حد به مسایلی مانند نمره کیفی خودروها و نرخ تورم پروا می‌شود. در همان سان هم اکنون بازار خودرو با رکود روبرو است و کارشناسان معتقدند هرگونه افزایش بها خودرو مایه تشدید رکود در این بازار خواهد شد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام