سایت جامع خودرو در ایران


» شمار باکیفیت‌ترین خودروهای فرآوری تو یا درون به ۹ رسید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش «دنیای‌خودرو» در تازه ترین رتبه‌بندی خودروهای فرآوری تو یا درون از لحاظ کیفیت، یک خودرو به چهار ستاره‌های جدول اضافه شده است. بر این بنیاد شمار خودروهایی که در این رده‌بندی کامیاب به دریافت چهار ستاره کیفیت شده‌اند به ۹ مدل ارتقا یافت.

بر پایه واپسین گزارش شرکت مهار کیفیت و استاندارد ایران، فرآوری خودروسازان در خرداد‌ماه سال‌جاری شمار ۸۹ هزار و ۲۴۶ دستگاه خودرو بوده که نسبت به ماه پیش از هنگام، یعنی اردیبهشت‌ماه، ۲۵ هزار و ۲۷ دستگاه افزایش داشته است.

بدین سان خودروهای فرآوری شده در کشور در این ماه دربرگیرنده ۵۰ مدل خودرو در گروه سبک و ۸ مدل در گروه سنگین است. ضمن اینکه چون پیش، از همه میزان فرآوری خودروهای فرآوری شده در خردادماه، ۹۹ درصد تولیدات در گروه خودروهای سبک پیمان انجام شده و تنها یک درصد فرآوری به خودروهای سنگین مربوط می‌شود.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

با کیفیت‌ترین خودروهای درونی؛ ۸+۱
در گزارش تازه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد باز هم شمار چهار ستاره‌های جدول بیشتر شده است. بدین سان در جدول سطوح کیفی خودروهای گروه سبک این گزارش در بخش سواری‌ها، نیومزدا ۳ شرکت بهمن‌موتور سیکلت و گرندویتارا از آن ایران‌خودروی خراسان از میان خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان، kia سراتوی سایپا و hyundai i20 فرآوری کرمان‌موتور سیکلت در گروه خودروهای میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، hyundai i10 فرآوری کرمان‌موتور سیکلت در میان خودروهای ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی و renault ساندرو ساخت پارس‌خودرو، تندر۹۰ خودکار فرآوری ایران‌خودرو و پارس‌تندر فرآورده پارس‌خودرو در طبقه خودروهای میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، مانند ماه پیش همچنان ۴ ستاره
کیفیت گرفته‌اند. غیر از این ۸ خودرو، در گزارش ارزیابی خرداد‌ماه، تندر ۹۰ خودکار پلاس فرآوری ایران‌خودرو نیز به جمع باکیفیت‌ترین خودروهای فرآوری تو یا درون اضافه شده است. این خودرو در جدول ارزیابی کیفیت ماه پیش حضور نداشت و در رده‌بندی تازه در گروه ۴ ستاره‌های جدول طبقه‌بندی جای گرفته است.

افزایش ۳ ستاره‌ها، از ۹ به ۱۱ خودرو
پس از چهارستاره‌های جدول سنجش سطوح کیفی خودروهای فرآوری تو یا درون، هنگام طور که از رده‌بندی ۳ ستاره‌های جدول مشخص است، تیگو۵ شرکت مدیران‌خودرو از گروه خودروهای میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، آریزو۵ فرآورده مدیران‌خودرو و برلیانس H330 فرآوری پارس‌خودرو در میان خودروهای میان ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومانی، تندر ۹۰ پارس‌خودرو، تندر ۹۰، runna، peugeot ۲۰۶ و peugeot ۲۰۶SD فرآورده ایران‌خودرو و آریو فرآوری بن‌رو از گروه خودروهای میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، از آنگونه خودروهای فرآوری تو یا درون هستند که در بازرسی‌های انجام شده، کامیاب به دریافت ۳ ستاره کیفیت شده‌اند.
ولی نکته قابل پروا در این گروه، اضافه شدن دوباره changan CS35 فرآوری سایپای کاشان به جمع ۳ ستاره‌های میان ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومانی است. همچنین ارتقای جایگاه جک J5 کرمان‌موتور سیکلت از ۲ به ۳ ستاره کیفیت در همین گروه قیمتی از نکات مثبت واپسین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد خودروهای تو یا درون به شمار می‌رود. لازم به ذکر است dena پلاس فرآورده ایران‌خودرو در گروه قیمتی میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان نیز به جمع ۳ ستاره‌های گزارش خردادماه پیوسته است.

۶ تایی شدن ۲ ستاره‌ها
پس از با کیفیت‌ترین خودروهای فرآوری تو یا درون و ۳ ستاره‌های جدول، بخش دیگر به تولیدات دارای ۲ ستاره کیفیت تعلق دارد. جک S5 فرآوری کرمان‌موتور سیکلت تنها خودرو در گروه قیمتی میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان محسوب می‌شود که کامیاب به دریافت تنها ۲ ستاره کیفیت شده است.
پس از هنگام با ارتقای جایگاه جک J5 کرمان‌موتور سیکلت، آریو خودکار فرآوری بن‌رو تنها خودرو در گروه قیمتی میان ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان به شمار می‌رود که در رده‌بندی ۲ ستاره‌ها جای گرفته است. همچنین نیو ام‌وی‌ام ۳۱۵ شرکت مدیران‌خودرو و dena فرآوری ایران‌خودرو در گروه خودروهای ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومانی، خودروهایی هستند که توانسته‌اند ۲ ستاره کیفیت را به خود وابستگی دهند. بر این بنیاد دانگ‌فنگ H30 فرآورده ایران‌خودرو و samand سورن فرآوری ایران‌خودروی تبریز از آنگونه خودروهای ۲ ستاره‌ای هستند که در گزارش خردادماه به گروه خودروهای میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان اضافه شده‌اند.

اضافه شدن ۲ خودرو به تک ستاره‌ها
مانند پیش، این بار نیز واپسین بخش گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد کشور به پرجمعیت‌ترین سطح کیفی خودروهایی وابستگی دارد که در گروه‌های قیمتی گوناگون، کامیاب به کسب یک ستاره کیفیت شده‌اند. بر این بنیاد در میان گروه خودروها با بها بالای ۱۰۰ میلیون و میان ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان، خودرویی با یک ستاره کیفیت به چشم نمی‌خورد.
با این حال در میان خودروها در گروه قیمتی میان ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان دو خودروی ام‌وی‌ام۵۵۰ فرآوری مدیران‌خودرو و lifan X60 کرمان‌موتور سیکلت با یک ستاره کیفیت حضور دارند.
همچنین پژوپارس ایران‌خودرو، peugeot ۴۰۵ خراسان از آن ایران‌خودروی خراسان، peugeot پارس مازندران فرآوری ایران‌خودروی مازندران، samand تبریز ساخت ایران‌خودروی تبریز، پژوپارس فارس مربوط به ایران‌خودروی فارس، ام‌وی‌ام ۱۱۰S از آن شرکت مدیران‌خودرو، تیبا۲ سایپا و saina فرآورده سایپای کاشان که به گروه خودروهای با بها میان ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان اضافه شده است، به اضافه تمام خودروهای پایین‌تر از ۲۵ میلیون تومان دربرگیرنده tiba و سایپا ۱۱۱X محصولات سایپای کاشان، سایپا ۱۳۱X و سایپا ۱۳۲X از آن شرکت سایپا و سایپا ۱۳۱X ساخت پارس‌خودرو، در بازرسی‌های انجام شده توانسته‌اند تنها یک ستاره کیفیت کسب کنند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام