سایت جامع خودرو در ایران


» بهترین van‌های بزرگ در سال ۲۰۱۷ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


هیچ بخش از خودروها یا وسایل بازرگانی سبک سطح گزینش بالایی که خریداران van‌های بزرگ پیش‌ رو دارند را ارائه نمی‌کنند. البته این سطح بالای گزینش لزوماً اندک به گزینش از میان مدل‌های گوناگون van‌های بزرگ ساخت شرکت‌های گوناگون نیست بلکه این گزینش در مواردی دربرگیرنده استایل بدنه، ابعاد، گنجایش بارگیری، پیشرانه، گیربکس، مشخصات و ساز و برگ سفارشی چهره می‌گیرد که همگی دم‌ها در van‌های بزرگ هستی دارند. البته این فرمایش می‌توان گیج‌کننده باشد ولی این بدان چم(cham ) است که خریداران می‌توانند یک van بزرگ که کاملاً پسندیده نیازهای کارشان است را خریداری کنند؛ بنابراین شدنی است دم‌ها تنها نیاز به کمی راهنمایی برای پیدا کردن بهترین van بزرگ در بازار داشته باشند؛ از این روی تصمیم داریم در این مطلب بهترین van‌های بزرگ سال ۲۰۱۷ را شناسایی کنیم.

camea7hkfoksh0cq3i7q.jpg

van‌های بزرگ در هر نوعی که باشند مثل نمونهٔ استاندارد با فاصلهٔ محوری کوتاه و گنجایش بار یک‌تن یا مدل فاصله محوری کشیدهٔ سقف بلند با گنجایش ۳٫۵ تن یا van سقف بلند با چندی صندلی برای حمل سرنشین و یا نمونه‌هایی با درهای کشویی یا مجهز به سیستم چهارچرخ جنباننده، ستون فقرات بازار خودروهای بازرگانی بریتانیا را تشکیل می‌دهند. در این بازار برای ترددهای کوتاه شهری، سفرهای مسافت طولانی، کاربرد‌های چندمنظوره، حمل ابزار کار‌های گوناگون و…، یک van بزرگ هستی دارد.

از این روی، بخش van‌های بزرگ، بازار شلوغی است که در دم van‌های نام‌آشنا و معروفی مثل ford ترانزیت، مرسدس اسپرینتر، volkswagen‌واگن کرافتر و اوپل موانو حضور دارند و برای جلب خریدار بیشتر باهم چشم وهمچشمی می‌کنند. همچنین در این بخش، خودروسازان به‌منظور کاهش هزینه‌های گسترش و فرآوری، به‌چهره مشترک van‌هایی را فرآوری می‌کنند و در بن van یکسانی را با برندهای متفاوت به بازار عرضه می‌کنند. یکی از نمونه‌های چنین کاری، اوپل، renault و nissan هستند که از پلت‌فرم یکسانی برای ساخت van‌های موانو، مَستر و NV400 کاربرد می‌کنند درحالی‌که peugeot باکسر، citroen جامپر و fiat دوکاتو نیز اساساً یکسان هستند.

البته در این مطلب تنها به بررسی van‌های بزرگ پرداخته‌ایم درحالی‌که در بازار، van‌های میانه و van‌های کامپکت هم حضور دارند ولی ما در اینجا تنها به بزرگ‌ترین وسایل بازرگانی سبک بازار تمرکز کرده‌ایم و برای گزینش بهترین نمونه‌ها از میان دم‌ها عواملی کلیدی مانند اقتصادی بودن، هزینه‌های نگهداری، مشخصات فنی، نرمش‌پذیری و البته راحتی راننده را در نظر داشته‌ایم.

بدین ترتیب پس از بررسی این عوامل، بهترین van‌های بزرگ بازار در سال ۲۰۱۷ را برگزیده‌ایم که به شرح زیرند:

۱- volkswagen‌واگن کرافتر

۲- ford ترانزیت

۳- مرسدس اسپرینتر

۴- اوپل موانو/renault مستر/nissan NV400

۵-ایویکو دیلیلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام