سایت جامع خودرو در ایران


» یک nissan وانت و چند برچسب ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

یک nissan وانت و چند برچسب

دسته بندی : اخبار عادی ، امدادخودروها ، خودرو ، نیسان وانت تاریخ : دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶


امدادخودروهای تقلبی، مشکلی که در تعطیلات خود را بیشتر نشان می‌دهد

کار اصلی امدادخودروها دربرگیرنده رفع بدی خودرو در محل، گسیل یا حمل به تعمیرگاه در چهره نیاز، انتقال سرنشینان خودروهای پیشامد‌دیده به محل پسندیده، ارائه خدمات تعمیرگاهی در محل و موارد دیگر می‌شود که از توان و عهده امدادخودروهای غیرمجاز بیرون است.

به گزارش اخبارخودرو، شرکت‌های امدادخودرو درکشور روزبه‌روز دچار دشواری ها بیشتری می‌شوند و افزایش امدادخودروهای متفرقه مایه برپایی دشواری ها بی‌شماری شده است. فارغ از نبود تخصص و ‌چیرگی این شرکت‌های متفرقه، هستی این شرکت‌ها و تخلفاتی که در این باره انجام داده‌اند، مایه سلب اعتماد مردم شده است. در کنار این شرکت‌های متفرقه، امدادرسانان شرکت‌های خودروسازی نیز نتوانسته‌اند آنگونه که باید خدمت‌رسانی کنند. با پیشرفت تکنولوژیک خودروها، نیاز به امدادخودروهای کارآزموده و البته قابل‌اطمینان بیش‌از پیش حس می‌شود. چراکه مانند گذشته خودروها ساده نیستند و کسان عادی نمی‌توانند نیازهای تعمیراتی اولیه را برطرف کنند.

کار اصلی امدادخودروها دربرگیرنده رفع بدی خودرو در محل، گسیل یا حمل به تعمیرگاه در چهره نیاز، انتقال سرنشینان خودروهای پیشامد‌دیده به محل پسندیده، ارائه خدمات تعمیرگاهی در محل و موارد دیگر می‌شود که از توان و عهده امدادخودروهای غیرمجاز بیرون است. این خدمات به‌منظور رفاه حال مشتریان و کسانی که دارای گارانتی هستند، همچنین برای کسب درآمد برای شرکت‌های خودروساز و البته شرکت‌های تخصصی دارای پروانه برای یاری رسانی جاده‌ای انجام می‌شود.
در کشور ما هستی امدادخودروهای متفرقه و البته غیرمجاز به شدت افزایش یافته است. بس است خودرویتان را کنار جاده پارک کنید، هنگام وقت چند یدک‌کش با نام‌ها و نما متفاوت کنار شما می‌ایستند و گاهی با پافشاری می‌خواهند خودروی شما را حمل کنند. البته موارد گلایه از این یدک‌کش‌های قلابی بسیار بسیار است.
شرکت‌های خودروسازی که کار امدادی انجام می‌دهند، تفاوت بسیار بزرگ‌ای با کسان متفرقه دارند. کسان متفرقه عموما خودروهای یدک‌کش هستند یعنی عملا امدادی در کار نیست و تنها حمل خودرو را انجام می‌دهند در حالی که ناوگان شرکت‌های خودروسازی در محل تعمیر را انجام می‌دهند. این گونه خودروها وقتی در محل خودروی مشتری آماده می‌شوند و از آگاهی نداشتن مشتری درباره دشواری ها فنی خودرو سوءاستفاده و هنگام را به تعمیرگاه‌های متفرقه حمل می‌کنند که این فرمایش مایه آسیب‌های جدی خواهد شد.
در همین زمینه ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع انجمن شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با روزنامه «دنیای خودرو» می‌گوید: «این گفته درست است که خدمات برخی امدادخودروها و شرکت‌های خدمات پس از فروش کیفیت لازم را ندارند. البته در همه واحدها خدمات لاغر هستی دارند و باید در این زمینه تبلیغات انجام شود. اینکه صرفا در کنار خودرو یک شماره تلفن درج شود، کافی نیست، باید در صدا‌و‌سیما و بیلبوردهایی که هستی دارند، تبلیغات به درستی چهره گیرد تا مردم با آنچه انجام می‌شود، آشنا شوند. شکل‌گیری امدادخودروهای شخصی و غیرمجاز تا اندازه ای افزایش پیدا کرده است که در حتی در برخی موارد فردی توانسته است با یک وانت nissan و با به کارگیری برچسب‌هایی که فراوان یافت می‌شوند، به تنهایی امدادخودرو راه اندازی کند.»
ملکی با بیان اینکه بدبختانه شوربختانه در زمینه امدادخودروها، قانون به درستی اجرا نمی‌شود، می‌افزاید: «امروز گواه اتفاقاتی هستیم که دشواری ها زیادی برای مردم به‌هستی آورده‌اند و این فرمایش منجر به بدبینی عموم مردم نسبت به خدماتی که چهره می‌گیرد، می‌شود.»
این عضو کمیسیون صنایع انجمن درباره امدادخودرو شرکت‌های خودروسازی نیز می‌گوید: «شرکت‌های خودروساز در زیرمجموعه صنایع الزاماتی را دارند، یکی از این آنها، رسالت امدادرسانی به تمام محصولات خودرویی است. اساسا کار امدادی یک رسالت انسانی است ولی بدبختانه شوربختانه به‌انگیزه سودجویی بسیاری از این شرکت‌ها که حتی شدنی است شرکت رسمی نباشند و کسان متفرقه و سودجویی نیز باشند، در قالب عناوین و القاب گوناگون کار امدادی انجام می‌دهند.»
این درحالی است که مردم گلایه‌های بسیاری از خدمات امدادخودروها دارند. معطلی بسیار و گاهی هزینه‌های گزافی که بر مشتریان تحمیل می‌شوند، از دسته دشواری ها و گلایه‌هایی هستند که مشتریان از این امدادخودروها دارند.
ولی رئیس انجمن صنفی امدادخودرو راه‌حل این جستار را در بیمه خدمات امدادخودرویی می‌داند. سیدمهدی حسینی‌نیری با بیان اینکه پیشتر برخی امدادخودروهای متفرقه از دشواری ها مردم در جاده‌ها سوءاستفاده می‌کردند، می‌گوید: «پیمان است با بیمه خدمات امدادخودرویی جلوی اینگونه سوءاستفاده‌ها گرفته شود.»
همین نیری در کالبدشناسی بیمه امدادخودرویی اظهار کرد: «چنانچه رانندگان، خودرویشان را بیمه امدادخودرویی کنند، در چهره ویرانی می‌توانند از خدمات حمل، تعمیر در محل و تکه رایگان
کاربرد کنند.»
رئیس انجمن صنفی امدادخودروی کشور با اشاره به کار و جنبش‌های این گردآور درخصوص تسهیل به کارگیری خدمات امدادی جاده‌ای گفت: «انجمن صنفی امدادخودرو اپلیکیشن امدادی را برای کسانی که خودرویشان در جاده‌های سراسر کشور ویران شود، راه‌اندازی کرده است تا به این وسیله بتوانند با موبایل خود موقعیت خودرو را اعلام کنند و ما هرچه زودتر کارآزموده مربوطه را گسیل خواهیم کرد.»
وی درباره کارایی به کارگیری اپلیکیشن در بهبود خدمات ارائه‌شده می‌گوید: «با به کارگیری این اپلیکیشن امکان رصد و بازرسی لحظه‌ای و نقطه‌ای ما بر کار امدادگران فراهم خواهد شد و بدین سان جلوی سوءاستفاده‌های احتمالی گرفته می‌شود.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام