سایت جامع خودرو در ایران


» طراحی چراغ جلو جدید برای دید بهتر در برف و باران+تصاویر ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  ، کارشناسان فرمایش چراغ‌ جلو هوشمندی برای خودروها طراحی کرده‌اند که به راننده کمک می‌کند در برف و باران سنگین هم نیرو دید مطلوبی داشته باشد.

برف و باران شدید هنگام شب شرایط خطرناکی را برای رانندگان برپایی می‌کند و آنها مجبورند برای داشتن رانندگی ایمن‌تر سرعت خود را کاهش دهند.

این لامپ هوشمند جدید در تو یا درون چراغ‌های جلوی عادی ford F-150 آزمایش شده و کارکرد دم به این شکل است که چراغ با حسگرهای هوشمندش بخش کوچکی از پرتو نور را که به قطرات باران یا برف برخورد میکنند، خاموش می‌کند تا نور کاهش نیابد.

این تیم علمی از سال ۲۰۱۲ بر روی ساخت این چراغ‌ها کار کرده است.

در حالت عادی، رانندگان باید در باران سنگین یا برف با نور کم جنبش کنند تا بتوانند جلوی خود را ببینند با این حال، چراغ های جدید به دم‌ها امکان به کارگیری نوری با پرتو بلند برای روشن‌ کردن گذرگاه پیش روی خود را می‌دهد.

نمونه‌های اولیه این چراغها به حدی بزرگ بودند که باید روی جعبه شفاف ویژه‌ای روی خودرو جاسازی می‌شدند و این جستار کاربرد دم‌ها را در دنیای حقیق ناشدنی می‌کرد. با این حال، ابزار جدید به اندازه‌ای کوچک است که برای نخستین بار می‌توان دم را بر روی یک خودروی استاندارد به کار برد. دانشمندان مدعی‌اند این چراغ‌ها ۹۸ درصد دید راننده را ارتقا می‌دهند.

 لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام