سایت جامع خودرو در ایران


» جراحی موتور سیکلت به چه قیمتی؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

جراحی موتور سیکلت به چه قیمتی؟

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶


بررسی بازار ابزارها یدکی گونه ها موتورسیکلت

جراحی موتور سیکلت به چه قیمتی؟

پسین (امروزه ساکنان استان کرمان خودرو- در این مطلب قصد داریم بازار قطعات یدکی گونه ها موتورسیکلت را زیر خرده میان این شماره ببریم؛ بازاری که در کف هنگام موتورسیکلت‌های ۱۲۵ سی‌سی شهری را پشتیبانی می‌کند و در قسمت‌های لوکس و البته زیر‌زمینی هنگام مختص موتورهای سنگین است.

به گزارش پایگاه خبری «پسین (امروزه ساکنان استان کرمان خودرو»، در این بازار گوناگون کالاها گوناگون با برندهای گوناگون به چشم می‌خورد که کوشش داریم در این نوشتار تحلیل کوتاهی از آنها داشته باشیم. همچنین کوشش خواهیم داشت با ارائه بها‌های حدودی از این بازار شما را از چگونگی کنونی این بازار آگاه کنیم. همراه ما باشید.

در کف بازار چه می‌گذرد؟
همانطور که پیش‌تر گفتیم کف بازار قطعات یدکی این وسیله نقلیه دوچرخ را ابزارها پهلویی موتورهای ۱۲۵‌سی‌سی شهری و عادی تشکیل می‌دهد. در این قسمت از بازار تنوع ابزارها برای موتورسیکلت‌های CG و CDI به حدی است که در نگاه نخست گمراه می‌شوید. بها‌ها بیشتر ارزان بوده و عموما ابزارها ساخت کشور چین نصیب شما خواهد شد. ابزارها بنیادین همانند طوقه، قاب زنجیر، طلق، زین و …. گرچه ساخت ایران هستند ولی کیفیت آنها دلچسب نیست. ابزارها موتوری نیز در بهترین حالت ساخت کشور تایوان است که بیشتر پروا اسکوترسواران و موتورهای ویو را به خود جلب می‌کند. خالی از لطف نیست که گفته شود با گشایش تحریم‌ها قطعات یدکی این موتورسیکلت‌های ارزان‌بها به چهره اندک از ژاپن و کره جنوبی نیز به کشور وارد می‌شود ولی با پروا به بها بسیار بالا خرید آنها به‌صرفه نیست. زنجیر چرخ‌های honda در حال آماده  قیمتی میان ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان دارند و طوقه‌های سیم پره‌دار با قیمتی در نزدیک ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسند. گفتنی است قطعات پر‌مصرف دیگری همانند لنت به بها ۱۲٫۰۰۰ تا ۳۰٫۰۰۰، روغن موتور سیکلت ۱۰٫۰۰۰ تا ۳۵٫۰۰۰، لامپ چراغ جلو و عقب ۵٫۰۰۰ تا ۱۰٫۰۰۰، سیم کلاچ ۵٫۰۰۰ تومان و … به فروش می‌رسند.

قطعات گران برای موتورهای گران‌بها
ولی در هنگام سوی بازار فروشندگان قطعات یدکی موتورسیکلت‌های سوپربایک، کراس،‌ هارلی و …‌ پیمان دارند که با هستی نبود نمایندگی‌های رسمی خدمات پس از فروش حضوری بسیار پر‌رنگ در این بازار دارند. در این قسمت از بازار گر‌چه قطعات بیشتر به چهره قاچاق به کشور وارد می‌شوند و هیچ مرجعی روی بها‌گذاری‌ها بازرسی ندارد ولی همچنان مشتری‌های پر و پا قرص خود را دارد. دوبی و دوحه در حال آماده یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان این قطعات هستند و در این بازار به سرنویس واسطه شناخته می‌شوند. این ابزارها یدکی بیشتر بن هستند و فرآیند تحویل آنها میان یک هفته تا ۲ ماه با پروا به نایاب‌بودن تکه باره نظر شما درازا می‌کشد. گذشته از همه این موارد گفتنی است بازار ابزارها پهلویی پیرامون اینگونه موتورها نیز بسیار داغ است و بیشتر مالکان موتورهای سنگین برای تهیه لوازمی چون جامه‌های ویژه، کلاه، دستکش و …‌ به این بازار مراجعه می‌کنند.
این ساز و برگ علاوه بر زیبایی، از جان و سلامتی راننده محافظت می‌کند، ولی بها‌ها در بازار به گونه ای است که در بیشتر موارد موتورسوار از جان خود گذشته و بدون خرید ساز و برگ کامل و استاندارد موتورسواری می‌کند. کیفیت الحق و الانصاف در کالاها گران‌بها این بازار موج می‌زند و در بیشتر موارد مشتری به گارانتی و خدمات پس از فروش احتیاجی پیدا نمی‌کند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام