سایت جامع خودرو در ایران


» ford F-22 رپتور؛ آمیزه ای از پیکاپ و هواپیمای جنگنده ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


ford به سفارش انجمن آزمایش ها هوایی، اقدام به ساخت نسخه‌ای ویژه از خودروی پیکاپ F-150 کرده است که از نظر فنی نیز باره بازنگری پیمان گرفته و می‌تواند ۵۴۵ اسب بخار نیرو فرآوری کند. در ساخت این فرآورده از هواپیمای جنگنده‌ی رادار گریز F-22 Raptor الهام گرفته شده است و از این رو، این خودرو با همین نام شناخته می‌شود. این پیکاپ نیرومند پیمان است در تاریخ ۲۷ جولای در حاشیه‌ی نمایشگاه هوایی آشکاش در فرمانروایی ویسکانسین به حراج گذاشته شود.

ford F-22 راپتور

ford از پیروان نیرومند انجمن آزمایش ها هوایی است و پشتیبانی‌های این خودروساز از این انجمن سبب شده است هزاران تن از جوانان بتوانند وارد کارهای پژوهشی مربوط به وسایل نقلیه‌ی هوایی شوند.

به گفته‌ی دیو شیمسون، دستیار بخش بازاریابی و بازرگانی انجمن آزمایش ها هوایی:

ford F-22 یک نسخه‌ی فوق‌العاده و عالی از پیکاپ F-150 رپتور است که در حراجی Gathering of Eagles پروا زیادی به خود جلب خواهد کرد. ما نیز از این روی از ford بابت پشتیبانی و ابتکاری که به هزینه داده است بسیار ممنونیم.

ford F-22 راپتور

ملون بتانکورت، مدیر طراحی ford، به همراه تیم خودروهای نیرومند این کمپانی اقدام به طراحی این وانت‌بار بسیار ویژه کرده‌اند تا ادای احترامی به هواپیمای جنگنده‌ی لاکهید مارتین F-22 رپتور کرده باشند.

در زیر کاپوت این خودرو یک پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل به حجم ۳.۵ لیتر هستی دارد که به سیستم تویین توربو و اینترکولر مجهز است. این پیشرانه از سری اکوبوست ford است و با کمک تغییراتی که در هنگام داده‌ شده، گواه افزایش ۹۵ اسب بخاری نیرو هنگام در سنجش با پیشرانه‌ی استاندارد هستیم تا در پایان، نیرو این پیکاپ اسپرت را به ۵۴۵ اسب بخار برساند.

ford F-22 راپتور

در جلوپنجره‌ و درب محفظه‌ی بار این خودرو نیز الهام‌گیری از طراحی جنگنده‌ی F-22 به چشم می‌خورد. ترمزها و سیستم تعلیق نیز ارتقا یافته‌اند و سایز رینگ‌ها بزرگ‌تر شده است. در انتها، ford اقدام به نصب سیستم نوردهی نیرومند روی سقف خودرو کرده است. به گفته‌ی بتانکورت، این خودرو نمایانگر سنت ford در ساخت خودروهای ویژه در راستای پشتیبانی از جوانان عضو انجمن آزمایش ها هوایی است و وی اطمینان دارد که این خودرو در حراجی Gathering of Eagles امسال در کانون توجهات پیمان خواهد گرفت.

ford F-22 راپتور

در انتها باید اشاره کرد که حراج این خودرو، در اواخر همین ماه در محل دیرینکده‌ی هوایی انجمن آزمایش ها هوایی برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان خواهند توانست بها پیشنهادی خود برای مدل F-22 رپتور را اعلام کنند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام