سایت جامع خودرو در ایران


» تعصبی بر گردانیدن دولتی شرکت های خودروسازی نداریم ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


تعصبی بر گردانیدن دولتی شرکت های خودروسازی نداریم
وزیر صنعت، معدن و بازرگانی گفت: به انگیزه اهمیت خودرو که بیشتر باره سوال هستیم، داشتن یک صندلی در هیات مدیره شرکت های خودرو سازی Iran KHodro و سایپا مهم، سودمند و بایسته است ولی تعصبی نسبت به گردانیدن دولتی این شرکت ها نداریم.
به گزارش ایرنا محمدرضا نعمت زاده نیمروز چهارشنبه پس از پایان نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که شورای چشم وهمچشمی اعلام کرده با هستی موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی با واگذاری سهام وزارت صنعت، معدن و بازرگانی و سازمان گسترش در شرکت های خودروسازی به مردم موافقت کرده است ولی این وزارتخانه مایل به انجام این کار نیست، افزود: بر پایه بیخ ۴۴ قانون بنیادی در یک سری صنایع مهم کشور دستگاه های واگذارکننده می توانند تا ۲۰ درصد سهام داشته باشند.
وی پیوسته داد: در ابتدای آغاز دولت یازدهم سهام سازمان گسترش و نوسازی که یک سازمان دولتی و تحت پوشش دولت است در دو خودروسازی بزرگ ۲۰ درصد بود که بر پایه بررسی ها پیمان شد در سال ۹۳ بخشی از این سهام واگذار شود.
وزیر صنعت، معدن و بازرگانی یادآور شد: هنگام زمان درخواست برای خرید سهام در بورس بالا بود بنابراین با تصویب دولت پیمان شد، سهام دولت در Iran KHodro نزدیک ۱۴٫۵ درصد و در سایپا به نزدیک ۱۷٫۵ درصد کاهش پیدا کند که البته این از حد ۲۰ درصد هم کمتر است.
نعمت زاده پیوسته داد: بنابراین آنجا به راستی سهام در دست عموم مردم است و یک سری دستگاه های همگانی است که از راه بورس یا به گونه دیگری در گذشته و در دولت های پیش واگذار شده است.
وی همچنین گفت: به انگیزه اهمیت خودرو که بیشتر باره سوال هستیم، داشتن یک صندلی در هیات مدیره در این دو شرکت مهم، سودمند و بایسته است ولی تعصب بر این نداریم و نیست که به چهره دولتی گردانیدن شود.
وزیر صنعت، معدن و بازرگانی خاطرنشان کرد: هیچ سهام ممتاز هم در آنجا هستی ندارد بنابراین گردهمایی همگانی و هیات مدیره های آنها تصویب می کنند که در هر شرکت سازمان گسترش یک تن به سرنویس هیات مدیره حضور داشته باشد تا بتوانیم سیاست های همگانی دولت را اعمال کنیم.
وی درپاسخ به این سوال که با پروا به افزایش قیمتی که خودروهای درونی داشتند آیا این افزایش با کیفیت بیشتر هم همراه خواهد بود، گفت: بی گمان همین طور است. یکی از عواملی که شورای چشم وهمچشمی در بها گذاری لحاظ می کند، روند کیفیت است. اگر کاهش پیدا کند، ضریب منفی و اگر افزایش پیدا کند ضریب مثبت می گیرد.
وزیر صنعت، معدن و بازرگانی خاطرنشان کرد: ماه ها است که افزایش بها خودرو در حال بررسی است و شورای چشم وهمچشمی با پروا به افزایش بها نرخ ارز و حقوق ها تغییر مختصری در بها ها برپایی کرده است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام