سایت جامع خودرو در ایران


» سدان‌های بزرگ هنوز هم جزو ایمن‌ترین‌ها هستند… ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


می‌خواهید خودرویی جدید بخرید؟ حتی اگر این نخستینگی نخست شما هم نباشد ولی باید نگاهی به تازه ترین رتبه‌بندی‌های ایمنی بیندازید. خوشبختانه موسساتی هستی دارند که آزمایش‌های برخورد متعددی را روی هر خودروی جدید آماده در بازار انجام می‌دهند و نتایج ایمنی خودروها را اعلام می‌کنند.


دو نمونه از این مؤسسات تازه ترین آزمایش‌های خود را انجام داده و در این میان چندین مدل جدید توانسته‌اند بالاترین نمره ایمنی را کسب کنند و البته برخی نیز نتوانسته‌اند به چنین عملکردی دست پیدا کنند. انگیزه این عدم توانایی‌ها نیز از سوی نهاد‌های ایمنی اعلام شده است.


نهاد IIHS طیفی از سدان های بزرگ را آزمایش کرده و رتبه Top Safety Pick+ را به لینکلن کانتیننتال، مرسدس E کلاس و toyota آوالون داده است. در راستی چراغ‌های جلوی آپشنال مرسدس بالاترین رتبه را تاکنون در میان همگی آزمایش‌های چراغ جلوی IIHS به دست آورده است. مرسدس توجهی ویژه به تابش چراغ‌های فرآورده خود داشته است.


ولی تسلا مدل S یک‌بار دیگر بالاترین رتبه ایمنی را از دست داده زیرا سر آدمک آزمایش برخورد در آزمون اورلپ کوچک به غربیلک فرمان برخورد داشته است. IIHS می‌گوید این جستار به دشوار کمربند ایمنی مربوط است که تسلا طراحی هنگام را اصلاح کرده ولی هنوز نتوانسته دشوار را رفع کند. همچنین برخی نگرانی‌ها درباره دفرمه شدن ساختار جلوی خودرو که باتری‌های بیشتری پیمان گرفته هستی دارد. چراغ‌های جلو تسلا نیز عملکرد بسیار خوبی ندارند.


همچنین هیچ‌کدام از مدل‌های chevrolet ایمپالا و ford تاروس نتوانسته‌اند امتیاز کافی برای کسب بالاترین امتیاز ایمنی را به دست آورند.

به همین منوال، یورو انکاپ نیز چندین مدل جدید را در آزمون‌های خود شرکت داده و شماری از هنگام‌ها توانسته‌اند ۵ ستاره ایمنی کسب کنند که سدان های بزرگی چون فولکس واگن‌واگن آرتئون و اوپل اینسیگنیا در میان هنگام‌ها به چشم می‌خورند. البته چندین هاچبک کوچک نیز چنین عملکرد برجسته‌ای داشته اند که از هنگام میان می‌توان به سئات ایبیزا و hyundai i30 اشاره کرد. alfa romeo استلویو نیز هم‌اکنون خودرویی ۵ ستاره‌ای است.

جستار نغز اینکه honda سیویک تنها ۴ ستاره به دست آورده و محافظت کمتر از حد انتظاری برای کودکان داشته است. ford موستانگ که پیشترً تنها ۲ ستاره ایمنی کسب کرده بود امسال بهبود یافته و ۳ ستاره کسب کرده است. این خودرو در رتبه‌بندی NHTSA آمریکا ۵ ستاره دارد.

[دانلود ویدئو]لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام