سایت جامع خودرو در ایران


» افسانه‌ای به نام renault ۵ گوردین ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

افسانه‌ای به نام renault ۵ گوردین

دسته بندی : آخرین اخبار ، خودرو ، رنو ، رنو 5 گوردین تاریخ : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶


در هنگام سال‌ها حق به کارگیری نام آلپین در بریتانیا به chrysler داده شده بود. از این رو renault ناچار بود که از نام دیگری برای شرکت در مسابقات مونته‌کارلو کاربرد کند. بنابراین از نام گوردینی که نام راننده و تیونر محصولات این شرکت بود، کاربرد کرد.

به گزارش تازه ها خودرو ،فراموش کردن یادبود سال‌های نخستین مسابقات رالی جهانی که همزمان شده بود با واپسین سا‌ل‌های برگزاری رالی مونته‌کارلو کار سختی است؛ دورانی که برای نخستین و شاید واپسین بار بریتانیایی‌های ریشه دار با خودروی کوچک‌شان به چشم وهمچشمی با خودروی کوچک فرانسوی می‌رفت. البته در این چشم وهمچشمی مینی به وزن کمتر و renault به پایداری بیشتر خود می‌بالید. در این میان رقیب آلمانی سرسختی به نام گلف هستی داشت که به سادگی پا پس نمی‌کشید، بنابراین تیم مسابقات renault ناچار به انجام اقداماتی بود که توان خروجی موتور سیکلت این خودرو به برگ برنده آنها تبدیل شود. ولی وقتی ‌همگان می‌دانیم که همیشه این تیونر آلپین بوده که پا‌به‌پای renault در مسابقات گوناگون اقدام به ارتقای فنی محصولات renault می‌کرده، چرا نام این خودرو renault ۵ توربو آلپین نیست؟ انگیزه هنگام روشن است. در هنگام سال‌ها حق به کارگیری نام آلپین در بریتانیا به chrysler داده شده بود. از این رو renault ناچار بود که از نام دیگری برای شرکت در مسابقات مونته‌کارلو کاربرد کند. بنابراین از نام گوردینی که نام راننده و تیونر محصولات این شرکت بود، کاربرد کرد.

این خودرو که به راستی همان renault ۵ آلپین توربو بود با تغییراتی که روی گردآور توربوشارژ هنگام اعمال شده بود، می‌توانست از موتور سیکلت کوچک ۱٫۴ لیتری، توان ۱۱۰ اسب‌بخاری را استخراج کند. همچنین renault در این خودرو روی نقطه قوت خود دست گذاشت و با تغییراتی که روی سیستم تعلیق این خودرو انجام داد، پایداری هنگام را به طور عجیبی فراتر از سطح و کلاس یک خودروی هاچ‌بک کوچک کرده بود، از هنگام گذشته برای نخستین بار renault از دیسک ترمز پیکار‌ای روی یک فرآورده عادی خود کاربرد می‌کرد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام