سایت جامع خودرو در ایران


» گرندپری اتریش و رستگاری بوتاس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

گرندپری اتریش و رستگاری بوتاس

دسته بندی : اخبار ، خودرو ، فرمول 1 ، مسابقات تاریخ : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶


والتری بوتاس همان‌گونه که پیکار را از خط نخست آغاز کرده بود، با اقتدار به پایان برد تا دومین قهرمانی خود را در مسابقات ساختاره یک جشن بگیرد.


در همان ابتدای پیکار و در نخستین پیچ، ترمزگیری دنیل کویات مایه شد تا خودروی او به آلونسو و خودروی آلونس پس از اسپین به خودروی ورشتاپن برخورد نماید. این زنجیره رویدادها در همان آغاز مایه برونرفت این دو راننده از پیکار شد. همیلتون نیز که به واسطه پنالتی ی گیربکس از رده هشتم پیکار را آغاز کرده بود با استارت و پیشی‌های خوب تا رده پنجم بالا آمد.


در میانه پیکار، روند چشم وهمچشمی‌ها بدون هیجان خاصی پیش می‌رفت. همیلتون پس از نخستین پیت استاپ با تایرهای اولتراسافت به پیکار برگشت و تونست با دورهای تند خیلی زود خود را از کیمی رایکونن پیش بیاندازد. ولی دشوار تایرهای او و نیروی داون فورس بالا برآمده از مهندسی اشتباه تیم مرسدس مایه گردید تا تایرها به شکل غیر عادی آسیب ببینند. ولی این جستار نیز مایه نشد تا همیلتون دورهای تند خود را تکرار نکند.


سباستین فتل که از همان نخست در پیگیری بوتاس بود نیز نتوانست ترسانیدن جدی برای او برپایی نماید. بوتاس بدون دشوار و به‌خوبی توانست پیکار را مدیریت کرده و با هستی چندین و چند فستست لپ، با حاشیه امنیت خوبی در جلوی دیگران پیمان گیرد.

در انتهای پیکار زمانی که همیلتون برای کسب سکوی سوم با دنیل ریکیاردو می‌جنگید و فتل نیز فاصله خو با بوتاس را به زیر یک ثانیه رسانده بود، هیجان ناگهان به اوج رسید ولی این چشم وهمچشمی سرانجام با همان ترتیب و با برتری والتری بوتاس از تیم مرسدس به پایان رسید.

همیلتون در پیوستگی ناکامی‌های بازپسین به تازگی خود از سکو دور ماند و چهارم شد. دنیل ریکاردو از ردبول در این پیکار خانگی و برخلاف هم‌تیمی جوان خود، باز هم روی سکو رفت.


در جدول کلی مسابقات تا اینجای فصل، سباستین فتل از ferrari همچنان پیشتاز است و فاصله او با همیلتون به ۲۰ امتیاز رسیده است. در جایگاه سوم نیز ولتری بوتاس با ۱۳۶ امتیاز پیمان دارد که به‌نوعی خود او نیز تهدیدکننده‌ای برای همیلتون محسوب می‌گردد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام