سایت جامع خودرو در ایران


» ربات‌های خودران به یاری شهربانی دبی می آیند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

ربات‌های خودران به یاری شهربانی دبی می آیند

دسته بندی : خودرو تاریخ : دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶


ربات‌های خودران به یاری شهربانی دبی می آیند
شهربانی دبی اعلام کرده است به زودی از ربات های خودران کوچک جهت گشت زنی در شهر و کمک به برقراری امنیت کاربرد خواهد کرد.
زمانی که نام خودروهای رباتیک به میان می‌آيد بیشتر داستان‌های علمی-تخیلی برای انسان تداعی می‌شود ولی زمانی که بدانیم شهربانی دبی اعلام کرده است که به زودی از این خودروها جهت گشت‌زنی در این شهر کاربرد خواهد کرد، دیدگاه ما به این خودروهای هوشمند آینده بی گمان تغییر خواهد کرد.
به گزارش زومیت،دبی در حال تلاش جهت تبدیل شدن به یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان در گستره فناوری است. این را می‌توان از برنامه‌ این شهر جهت به کارگیری تاکسی‌های پرنده در آینده نه چندان دور متوجه شد. به گزارش نیویورک پست، حالا مقامات شهری دبی اعلام کرده‌اند که از ربات‌های چهارچرخ خودران که اندازه کوچکی خواهند داشت جهت آمدوشد در پیرامون شهری و گشت‌زنی کاربرد خواهند کرد.
بی گمان ربات‌های چرخ‌داری که توانا به آمدوشد در پیرامون شهری به چهره کاملا هوشمندانه و بدون برپایی مزاحمت برای شهروندان بوده و از سوی دیگر به قابلیت تشخیص چهره تمام افرادی که از روبرو هنگام‌ها عبور می‌کنند نیز مجهز هستند، نیازمند دارا بودن سطح بالایی از فناوری است. اطلاعات حاصله بدست این ربات‌ها با پایگاه داده شهربانی جهت شناسایی مجرمان و خلافکاران تطبیق داده می‌شود و در چهره تشخیص کسان بزهکار، با ارسال هشدار به مرکز شهربانی، نیروهای امنیتی از این جستار آگاه می‌شوند.
ربات‌های خودران به یاری شهربانی دبی می آیند
این ربات‌ها به پهباد نیز مجهز خواهند بود تا در شرایطی که نیاز به پوشش میدانی وسیع‌تری بوده تا نیروهای عملیاتی به منطقه گسترده‌تری دید داشته باشند، به پرواز درآیند. این ربات‌ها توانا خواهند بود ۲۴ ساعته در محدوده تعریف شده خود آمدوشد کنند و از این حیث برتری زیادی به گشت‌های شهری خودروهای شهربانی خواهند داشت. باید چشم براه ماند و دید که این ربات‌ها چه زمانی و به چه نحوی به یاری شهربانی دبی خواهند آمد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام