سایت جامع خودرو در ایران


» کدام C3 به ایران می آید؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

کدام C3 به ایران می آید؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶


کدام C3 به ایران می آید؟
سال گذشته در نمایشگاه خودرو مشهد گروه سایپا چهار مدل از خودروهای citroen را رونمایی کرد. یکی از این خودروها C3 XR بود که دیگر در نمایشگاه خودرویی آماده نشد و پس از مدت ها، اعلام شد که اواخر امسال C3 به بازار ایران می آید. ولی درستی این است که C3 به ایران می آید یا C3 XR؟!

اگر بخواهیم با پروا به مدارک موجود گفتگو کنیم، بدیهی است که حضور C3 XR به درستی نزدیکتر است. زیرا این خودرو از سال گذشته به ایران آمده و در حال آماده می توان گفت که شاید سایپا بر روی هنگام تحقیقات و فرایند مهندسی را آغاز کرده است. از منظر بخردانه هم به این قضیه نگاه می کنیم و می بینیم که شاید حضور C3 هاچبک هنگام هم با قیمتی بیش از ۷۰ میلیون تومان در بازار ایران بخردانه نباشد و سایپا می خواهد نسخه کراس اوور این خودرو که همان peugeot ۲۰۰۸ است را به بازار عرضه کند. بدیهی است که این سبک چشم وهمچشمی هم بخردانه تر است و هم می تواند بیشتر پاسخ دهد.
کدام C3 به ایران می آید؟
گفتنی است C3 هاچبک ۲۰۱۷ خودرویی است که به تازگی شناسایی شده و بازار هدف هنگام، اروپا تعیین شده است. C3 XR خودرویی است کراس اوور که آنچنان ربطی به C3 هاچبک ندارد و صرفا برای عرضه در بازار چین شناسایی شده بود. ولی حال پیمان است که این خودرو در بازار ایران ورود کند.
پیشرانه این خودرو همچون peugeot ۲۰۰۸ است. یعنی یک موتور سیکلت ۱٫۶ لیتری دارد که در حالت تنفس طبیعی قوت ۱۲۰ اسب بخار و در مدل توربو قوت ۱۶۳ اسب بخار را فرآوری می کند.
کدام C3 به ایران می آید؟
با پروا به اینکه citroen فرانسه C3 XR را برای بازار چین تعریف کرده و بها ۱۱۹ تا ۱۷۲ هزار یوآن را برای هنگام گزینش کرده است، پیش بینی می شود که این کراس اوور مانند ۲۰۰۸ قیمتی نزدیک ۱۰۰ میلیون تومان را در بازار ایران داشته باشد. در نمایشگاه خودرو مشهد سال گذشته، غرفه داران سایپا-citroen بها این خودرو را به بازدیدکنندگان نزدیک ۷۰ تا ۸۵ میلیون تومان اعلام می کردند.

حسین دلاور- گروه مستند اسب بخارلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام