سایت جامع خودرو در ایران


» ایلان ماسک ؛ مرد یک میلیارد دلاری صنعت خودرو ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


مدیر عامل شرکت تسلا با یک میلیارد و سیصد و چهل میلیون دلار سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۶ به سرنویس مدیرعامل دارای بیشترین گردش سرمایه در میان همه مدیران آمریکایی شناخته شد.

البته ارزش سرمایه تسلا و کارخانه‌های پیوسته بسیار بالاتر از این ارقام است. سایت آگاهی ها خودرویی دوشنبه شب با انتشار گزارشی تصویری ایلان ماسک را به‌سرنویس پردرآمدترین مدیرعامل آمریکا شناسایی کرد. این در حالی است که سرشناس است ماسک تنها دست کم دستمزد را به‌چهره سر راست از شرکتش دریافت و از پذیرش همان هم خودداری می‌کند.

با این حال ماسک در سال گذشته میلادی توانسته است بیش از یک میلیارد دلار کار کند و سرنویس پردرآمدترین مدیر عامل شرکت خودروسازی ایالات متحده را از دم خود کند.

سایت آگاهی ها خودرویی گزارش خود را بر پایه تحقیقات سازمان Equilar CEO Compensation منتشر کرده است. بر پایه این گزارش، مدیر عامل شرکت Tesla Inc با دریافت دست کم حقوق و دستمزد از این شرکت مستقر در کالیفرنیا – و خودداری از پذیرش دم- در پایین لیست حقوق کارکنان پیمان می‌گیرد.

ولی وی به راستی مبلغ ۱٫۳۴ میلیارد دلار از محل سهام تا پایان سال ۲۰۱۶ دریافت کرده است. البته در این گزارش تصریح شده که ماسک همه درآمد خود را به چهره نقدی دریافت نکرده است. یک منبع در شرکت تسلا اعلام کرده است که ماسک ۵۹۳ میلیون دلار سهام فروخته است که صرفا برای پرداخت مالیات بر درآمد در چنین عملیاتی باره کاربرد پیمان گرفته است.

ماسک از ۲۰ آوریل (۱۹ اسفند ۹۵) تا این زمان هشت مرتبه عملیات مالی انجام داده که اهداف آنها سرمایه گذاری در پروژه پروتوتایپ‌های مدل X آلفا، فرآوری مدل X، پروتوتایپ‌های مدل ۳ آلفا و بتا و فرآوری تجمعی یکصدهزار دستگاه خودرو بوده است.

تامس لینچ از TE Connectivity با ۱٫۱۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در رتبه دوم پس از ماسک پیمان گرفته و ۳۲٫۱ میلیون دلار سر راست از شرکت دریافت کرده است.

در میان سه غول خودروسازی آمریکا بیشترین دستمزد را سال گذشته مارک فیلدز (مدیر عامل پیشین ford) با ۱۶ میلیون دلار داشته است که شاید خیلی بالاتر از دریافتی ماسک باشد ولی در برابر گردش مالی ۱٫۳۴ میلیارد دلاری ماسک، قطره‌ای از دریا تلقی می شود.

 
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام